Dětská postel se zásuvkami je plnohodnotné funkční místo na spaní pro dítě, které kombinuje šatník a gauč. Toto moderní řešení je vhodné jak pro malé děti, tak pro mládež. Dnes je obrovský výběr betlémů se zásuvkami v různých barvách a velikostech. Pro kojence si můžete vybrat postel s kresbami, krásnými vyřezávanými detaily, nápisy. Stručné modely jsou vhodné pro starší děti..

Vlastnosti a výhody

Dětský pokoj moderního dítěte je schopen pojmout mnoho zajímavých interiérových předmětů. V závislosti na věku jsou v dětském pokoji uloženy hračky, oblečení, knihy, ložní prádlo, pleny a další. Postele s úložnými boxy jsou skvělou alternativou k běžným postelím. Mohou pojmout ložní prádlo, ponožky, trička, pyžama, hračky, vzdělávací hry.

Zvláštností dětské postele se zásuvkami je, že není v pohodlí horší než obvyklá. Pohodlí, bezpečnost a všestrannost jsou jeho přednosti. Hlavní rozdíl mezi postýlkami se zásuvkami je funkčnost. Jedná se o plnohodnotný výklenek pro ukládání dětských věcí. Tato postel šetří místo a pojme velké množství věcí..

V tomto ohledu není třeba kupovat další skříňky. Postel se zásuvkami je cenově výhodný nákup. Lze jej použít k ukládání vycpaných hraček, prádla a oblečení. Ukažte batole, kam dát panenky nebo auta, a zapomeňte na nepořádek ve školce.

Postel se zásuvkami je skvělou volbou pro dospívající, kteří mohou mít své oblíbené věci a předměty na jednom místě. Výhodou modelu je, že těsně přiléhá k podlaze, takže se pod postelí nehromadí prach..

7 fotografií

Odrůdy

Dnes se kupující v obchodě s nábytkem může ztratit. Velký výběr postelí se zásuvkami pro děti různého věku udivuje fantazii: různé cenové rozpětí, materiály, barvy, provedení. Moderní dětská postel se zásuvkami splňuje všechny požadavky a standardy, i když je levná.

 • Jednolůžka. Pro uspořádání dětského pokoje se nejčastěji používá klasická dětská postel. Navzdory své malé, ale standardní šířce je pohodlné spát jak pro malé děti, tak pro teenagery. Pro pohodlí postele mohou být na jedné straně umístěna široká opěradla a zásuvky ve spodní části.
 • S kyvadlem. Oblíbený model pro novorozence. Zásuvky ve spodní části přidávají do postýlky funkčnost. Pohodlný design motýlů s příčným kyvadlem usnadňuje houpání vašeho dítěte. Postel je také upevněna ve stabilní a nehybné poloze.
 • S žebříkem. Dětské postele s žebříkem jsou relevantní, pokud je design dvojitý. Modely s několika řadami zásuvek také zvyšují výšku postele, takže se prodávají s malým žebříkem, který slouží k vylézání.
 • Roll-out pro dvě děti. Originální, funkční a pohodlná rozkládací postel pro dvě děti, neuvěřitelně oblíbený model. Místo boxů pod kotvištěm je tu ještě jeden, který šetří místo.
 • Osmanská s měkkými zády. Postel s měkkými zády je vynikajícím řešením pro dětskou školku. Tento model vytváří pohodlí a je levný. Police ve spodní části konstrukce jí dodávají funkčnost a přitažlivost.
 • Jednostupňové. Jednopatrové postele s policemi jsou standardním řešením pro dětský pokoj. Šetří místo v místnosti, mají příjemný a nenápadný design.
 • Pohovka. Design kombinuje dvě funkce – lůžko a měkkou pohovku. Má záda, dvě boční příčky, široké sedadlo. Je pohodlné spát na pohovce a v žádném případě není horší než klasická postel v pohodlí. Jeho spodní vrstva může být navíc vybavena několika zásuvkami..
 • Gauč. Gaučová postel vypadá jako pohovka, ale její zadní stěna není čalouněná měkkým materiálem. Pro pohodlí a praktičnost má postel zásuvky ve spodní vrstvě konstrukce.
 • Mávat. Stěny postele jsou vyrobeny ve formě kudrnatých mořských vln, jinak je design modelu standardní. Má zásuvky, pohodlné místo na spaní.

Rozměry

Velikost dětské postele se zásuvkami je jedním z hlavních kritérií úspěšného nákupu. Délka a šířka lůžka by měla odpovídat věku, výšce a postavě dítěte. Pro dítě ve věku 2-3 let je vhodná postel s rozměry 75x130x110 cm. Tyto parametry se mohou mírně lišit. Pamatujte, že čím je dítě starší, tím by měla být struktura větší..

Dětská postel s rozměry 160×80 cm nebo 160×70 cm je nejlepší volbou pro rostoucí děti. Design s parametry 80×190 cm je pohodlný a dobře šetří místo. Postel typu queen má jedno lůžko, ale je docela pohodlná a široká. Ideální pro teenagery.

7 fotografií

Materiály

Při výběru dětské postele se zásuvkami věnujte zvláštní pozornost materiálu konstrukce. Musí být bezpečný, nealergenní a bez zápachu. Výrobci nejčastěji používají následující materiály:

 • Nejrozšířenějším a nejoblíbenějším materiálem je masivní dřevo. Dřevěný nábytek je šetrný k životnímu prostředí, bezpečný a odolný. Přírodní dřevo, zejména borovice, má příznivý vliv na zdraví, ale výrobky z přírodních surovin jsou drahé.
 • Dětské postele z lisovaného dřevěného vlákna (MDF) jsou dobrou volbou pro rozpočet. Materiál je neškodný, neobsahuje škodlivé nečistoty a látky, nemá nepříznivý vliv na zdraví dítěte. Postele z MDF vypadají pěkně, úhledně. Velkou výhodou produktů z tohoto materiálu je, že se snadno natírají. Tyto postele jsou navíc pevné a odolné. Časem neztratí svůj význam..
 • Postele z dřevotřísky jsou levné, ale odborníci nedoporučují nákup dětského nábytku z tohoto materiálu. Dřevotříska může uvolňovat zdraví škodlivé látky. Riziko je minimální, ale je tam. Jinak je dřevotříska spolehlivým a odolným materiálem. Optimálním řešením dětské postele z dřevotřísky je PVC obložení po obvodu.
 • Dětské postele z wenge – dřeva vzácného tropického stromu, jsou drahé, ale slouží dlouho. Krásný čokoládový odstín žilkovaného materiálu pro estetický a luxusní vzhled.

8 fotografií

Barevná řešení

Barva je to, co odlišuje postel pro dívky a chlapce. Bílá a slonovinová vypadá skvěle u dospívajícího dívčího dítěte. Hodí se k nim růžové, fialové, modré povlečení, měkké dekorační polštáře. Do chlapeckého pokoje je vhodná modrá, fialová nebo hnědá postel. Pamatujte, že čím je dítě mladší, tím mohou být barvy jasnější, ale není to přísné pravidlo..

Designéři radí vytvořit interiér dětského pokoje ve veselých, neagresivních barvách. Může to být světle zelená, modrá, broskvová, světle růžová, žlutá, levandulová a také barevné kombinace. Pro chlapce je zajímavým řešením pokoj v námořním stylu. Místnost vypadá bohatě na žluté a modré tóny.

Jak vybrat

Při výběru dětské postele se zásuvkami zvažte následující parametry: materiál, rozměry konstrukce, typ postele (palanda, půdní postel), pohlaví, věk a výšku dítěte, jeho preference a také interiér místnosti . Nejlepší materiál pro dětskou postel je masivní dřevo. Přírodní dřevěné konstrukce „dýchají“ a mají příznivý vliv na zdraví. Jsou dražší než postele z jiných materiálů, ale v průběhu provozu plně zdůvodňují své náklady..

Pro děti od 3 do 6 let je lepší vybrat modely s následujícími velikostmi: 140×70 cm, 150×80 cm, 160×80 cm. Standardní velikost dětských postýlek je 200 cm (délka) a 90 cm (šířka). Pokud je místnost malá, ale žijí v ní dva chlapci nebo dívky, je vhodné pořídit si půdní postel. Spodní vrstva je vybavena zásuvkami. Některé modely mohou mít na boku přídavnou skříňku.

Pamatujte, že postel musí plně odpovídat potřebám dítěte a být ve věku. Pro studenta je perfektní design s několika zásuvkami, kam můžete uložit školní potřeby nebo knihy. Dnes můžete najít různé možnosti umístění boxů. Krabice jsou umístěny v jedné, dvou nebo třech řadách, takže výška postele závisí na počtu výklenků.

montážní návod

Pokud je postel se zásuvkami zakoupena v rozloženém stavu, můžete si ji sestavit sami podle pokynů výrobce. Kompletní sada postele obsahuje detaily, zásuvky (boční stěny, přední a zadní panely, dno zásuvky, fasády), části rámu. Sestavují se celkem jednoduše. Pomocí samořezných šroubů jsou části krabice navzájem spojeny. Fasáda se skládá ze dvou částí – hlavní a pozadí, které jsou připevněny ke krabicím samořeznými šrouby.

Hotové boxy jsou instalovány na kolejnicích ve vnitřním rámu postele. V rámu jsou také instalovány palety, na které je matrace umístěna nahoře. Palety jsou obvykle vyrobeny z broušené dřevotřísky. Schéma montáže lůžka pomůže sestavit i tu nejsložitější konstrukci. Odborníci doporučují před montáží spočítat počet dílů. Možná něco chybí. Vizuální kresba – nejlepší pokyny pro sestavení postele vlastními rukama.

Recenze nejlepších modelů

Dnes mnoho výrobců dětského nábytku vyrábí postele se zásuvkami. Jedná se o zajímavé a ekonomické řešení. Pokud si chcete koupit odolný a bezpečný nábytek do dětského pokoje, podívejte se na nejoblíbenější značky dnes..

 • Hemnes (IKEA). Jednolůžko se třemi velkými zásuvkami, které jsou umístěny pod lůžkem. Model je vyroben z dřevovláknité desky a má zajímavý design. Cena postele je 30 tisíc rublů.
 • Classic Morning-2 (konzul). Model s jednou ložnicí z přírodního dřeva (buk, bříza) se dvěma zásuvkami (33 tisíc rublů).
 • Giovanni (Dreamexpert). Pohodlná konstrukce z přírodního dřeva se dvěma zásuvkami (22 tisíc rublů).
 • Tori Vega (Toris). Originální styl modelu dokonale zapadne do každého interiéru. Materiály výrobku jsou borovice a buková dýha. Pod postelí u postele jsou dvě zásuvky (cena 45 tisíc rublů).
 • Akvarel Vitra (Vitra). Cenově dostupný a kvalitní model od ruského výrobce. Postel je vyrobena z dřevotřísky a MDF, má dvě zásuvky (cena 13 tisíc rublů).
 • Alice. Originální design dětské postele skvěle zapadne do světlého interiéru. Model Alice-9 Mebelson je ideální do dívčího pokoje. Tento model má široké lůžko a polstrované opěradlo. Pod postelí jsou vybaveny dvěma zásuvkami pro uložení věcí a příslušenství (cena 16 tisíc rublů).
 • Sonya. Levná dětská postel se dvěma zásuvkami. Prodává se v několika odstínech. Moderní design modelu je v dokonalé harmonii s jakýmkoli interiérem dětského pokoje. Model je vyroben z laminované dřevotřísky (cena 8 tisíc rublů).
 • Verona. Dětská postel se zásuvkami je stylovým a moderním řešením pokoje. Model tohoto výrobce lze zakoupit v různých odstínech, v závislosti na interiéru. Pohodlná a atraktivní postel se stane centrem celého pokoje (cena 15 tisíc rublů).
 • Itálie. Dětské postýlky od italských výrobců – vysoce kvalitní a neobvyklé modely. Jsou dražší než domácí designy, ale mají zajímavý design. Cena postele závisí na designu konstrukce.

8 fotografií

Zajímavá řešení v interiérovém designu

Na trhu s moderním nábytkem najdete vhodný model postele se zásuvkami do školky, s přihlédnutím k interiéru a preferencím dítěte. Design se zásuvkami dokonale zapadne do interiéru malé místnosti, šetří místo a vypadá útulně.

 • Postel se zásuvkami, zabudovaná do těla dřevěných stěn, vypadá neobvykle a kompaktně. Kombinace béžové a zelené v interiéru uklidňuje a podporuje relaxaci. Šest zásuvek šetří místo a vejde se do nich řada dětských předmětů, včetně hraček.
 • Bílá barva dětského pokoje je skvělou volbou pro dívky. Pohodlná postel se třemi zásuvkami dokonale zapadne do světlého interiéru delikátního prostoru.
 • Design manželské postele pro dívky v bílé barvě se zásuvkami je nejlepším řešením do místnosti. Tento model šetří místo a vypadá esteticky. Postel může být vybavena šatnou a otevřenou knihovnou. Perfektní odstíny pro takovou místnost – bílá a růžová.
 • Bílá postel se dvěma zásuvkami je dobrou volbou pro dětskou školku. Široké lůžko, měkká matrace – co by mohlo být lepšího pro dobrý odpočinek? Růžové, béžové, bílé a lila barvy dokonale zapadají do jemného interiéru.

9 fotografií