Spánek je velmi důležitou součástí života člověka. V tomto stavu strávíme asi 1/3 svého života, proto je důležité, abychom se v tomto časovém období cítili velmi příjemně. Polštáře pomohou zajistit správnou polohu hlavy a krku. Askona.

Výhody

Polštáře od tohoto výrobce mají řadu výhod:

 • Velký sortiment vám umožňuje vybrat si model podle vašich parametrů.
 • Všechny produkty jsou rozděleny do sérií, což usnadňuje výběr.
 • Demokratická cena umožní nákup zboží téměř pro každého.
 • Jsou vyrobeny z materiálů, které jsou odolné vůči roztočům a domácím broukům..

Celý sortiment má certifikáty kvality, které splňují ruské i evropské normy. Askona je jedinou společností ve východní Evropě, která má vlastní laboratoř, kde je kontrolována kvalita jejích produktů..

Srovnání s Ormatek

Ruské firmy Ormatek a Askona dlouhodobě zaujímají přední pozice na trhu produktů pro zajištění pohodlného spánku. A to je nepochybně zásluha vysoké kvality produktů těchto společností. A mnozí stojí před volbou, kterým produktům dát přednost..

Tyto společnosti mají mnoho společného. Při výrobě polštářů používají pouze vysoce kvalitní suroviny, které splňují všechny hygienické a epidemiologické normy vyvinuté v Rusku a Evropě. Sortiment zahrnuje levné i prémiové modely..

Ale jejich výrobky mají také rozdíly. Například Askona nabízí široký sortiment ortopedických polštářů plněných pružinovými bloky. Ormatek takové produkty nemá.

Polštáře Ormatek jsou navíc předimenzované. Je velmi obtížné na nich najít povlak na polštář. Toto povlečení musíte ve většině případů ušít samostatně. Výsledkem je, že jeho barvy nelze sladit se soupravami povlečení, což vás ve výběru omezuje..

Ale nabídka produktů tohoto typu od Ormatek je mnohem větší. Tato společnost, kromě polštářů pod hlavou, nabízí velký výběr zboží určeného pro pohodlí člověka. K dispozici jsou polštáře pro odpočinek pod nohama pro křečové žíly, sedací výrobky, které při sedavé práci uvolňují zátěž na pánev, výrobky pro pohodlí těhotných a kojících žen, cestovní polštáře, pro pohodlí při řízení..

Rozsah

Sortiment nabízený Askonou je poměrně široký. Zde jsou všechny produkty rozděleny do několika sérií:

 • Klasický. Jedná se o polštáře tradičního tvaru, které mají jako výplň peří nebo syntetické materiály. Je snadné vybrat povlak na polštář pro takový polštář, navíc tyto výrobky v některých modelech mohou být vybaveny pružinovými jednotkami, což jim umožňuje poskytnout lepší podporu hlavy. Tím zcela odstraní zátěž ze zad. To zase zajišťuje volný krevní oběh a výživu mozku během spánku a je dobrou prevencí mrtvice..
 • Anatomický. Tyto polštáře jsou navrženy tak, aby poskytovaly člověku pohodlí při spánku. Tyto polštáře jsou přizpůsobeny poloze, ve které jste zvyklí spát. Výplň takových polštářů je hlavně pěnová, takže se ideálně přizpůsobí poloze těla, což člověku poskytne největší pohodlí..
 • Ortopedický. Takové polštáře mají podobný tvar jako anatomické, ale mají tužší výplň. Válečky různých velikostí jsou vybírány jednotlivě, čímž je zajištěno pohodlí během spánku.

Askona používá k výrobě svých polštářů řadu inovativních materiálů:

 • Taktilní. Jedná se o materiál, který obsahuje gelové mikročástice. Poskytuje nepřekonatelný přenos tepla, takže se během spánku nezahřívá ani v parném létě, nepotí hlavu a krk a cítíte se pohodlně.
 • Technogel. Jedná se o 3D výplň polštáře, která má vlastnosti, jako je měkkost a hustota. Kromě toho je schopen zapamatovat si polohu těla člověka, a tím poskytnout nejpohodlnější pocity během spánku..

 • Polyesterová vlákna. Z tohoto materiálu jsou vyrobeny klasické polštáře. Tento materiál je nenáročný na údržbu, výrobky z něj lze dokonce prát v běžném stroji. Tento materiál ale neposkytuje adekvátní oporu, polštáře z něj nelze přičíst ani anatomické řadě.
 • Ortopedická pěna nebo latex. Tyto materiály mají podobné vlastnosti. Mají vynikající ortopedický účinek, jsou poměrně odolné a nepodléhají rýhování. Oba materiály se přitom perfektně přizpůsobí anatomii hlavy a krku, čímž poskytují ideální oporu pro krční páteř..

Zde jsou nejoblíbenější modely polštářů Askona, kde jsou použity tyto materiály:

 • “ProfiLux”. Tento model patří do skupiny anatomických produktů. Uvnitř je vrstva vysoce pružné pěny MediFoam, která má různé tloušťky na různých stranách polštáře. Tím se změní výška výrobku, což vám umožní vybrat si nejpohodlnější polohu hlavy a krku..
 • “Revoluce”. Uvnitř tohoto modelu jsou latexové hobliny, které tvoří spirály. To zajišťuje jeho měkkost s bezkonkurenční úrovní podpory. Má antidekubitní účinek, který bude ideální pro pacienty ležící na lůžku. Tento materiál má navíc paměťový efekt. Bude si pamatovat polohu vašeho těla a dokonale se vám přizpůsobí.

 • “Indigo”. Výplň v tomto modelu je hmatová. Navenek to vypadá jako obyčejný péřový polštář. Bližší pohled odhalí tři vrstvy, které poskytují bezkonkurenční oporu hlavy během spánku. Tento polštář také perfektně absorbuje elektromagnetické vlny, což sníží dopad chytrých telefonů a Wi-Fi na váš mozek. Navíc má karbonové vložky, které pomáhají absorbovat pachy..

Odnímatelný potah umožňuje prát jej kdykoli. Při nákupu tohoto produktu si na něj nemusíte zvykat, pohodlí spánku pocítíte okamžitě.

 • “Obrysová růžová”. Polštář na krk. Skvělá volba pro ty, kteří rádi spí na boku. Na jedné straně má polštář biogelové výplně, které zajišťují chladivý efekt. Růžová strana tohoto polštáře má navíc boule, které během spánku mikromasírují hlavu a krk, čímž zajišťují průtok krve do mozku. Na druhé straně je polštář vybaven vrstvou pěny, která má paměťový efekt. Tento model je zcela hypoalergenní a má vynikající anatomické vlastnosti. Gelový polštář vás udrží v pohodě po celou noc.
 • “Klasická modrá”. Tento model má klasický tvar obdélníku, ale díky výplním má vynikající anatomický efekt. Gelové mikrogranule zajistí chladivý a kosmetický efekt, protože žebrování povrchu uvolní svaly obličeje.

MediFoam poskytuje perfektní podpůrný efekt. Odpočinek na takovém polštáři vám umožní získat energii a během noci zcela relaxovat..

Jak vybrat?

Výběr správného polštáře je velmi důležitou záležitostí, a to nejen proto, že na tom závisí vaše ranní pohoda, ale také to obecně ovlivňuje vaše zdraví. Nesprávná poloha hlavy v noci může vést nejen k bolestem zad, ale také ke skřípnutí cév, hladovění mozku a další mrtvici. Produkty Askona vám pomohou udělat správnou volbu:

 • Při výběru polštáře na spaní byste měli začít určením polohy, ve které jste na spaní v noci nejčastěji zvyklí. Takže pro polohu těla na boku jsou modely s válečkem perfektní. Proběhne mezi ramenem a hlavou a dokonale narovná všechny obratle krční páteře. Když leží na zádech – polštář s prohlubní uprostřed. Askona nabízí také produkty na spaní na břiše.

 • Dalším krokem je určení velikosti. Askona nabízí různé velikosti tohoto typu výrobku, které umožní vybrat si výrobek i pro dítě. Při výběru rozměrů se musíte ujistit, že vaše hlava není příliš vysoko. Jeho poloha by měla být rovná, bez selhání. Pro lidi průměrné postavy je tedy vhodný produkt s výškou 10–12 cm a sportovci se širokými rameny by měli upřednostňovat modely vyšší-13–15 cm.
 • Výběr polštářů ovlivňují také již zakoupené matrace. Měly by být ve stejném rozsahu tuhosti a měly by tvořit jedinou základnu pro podporu všech částí vaší páteře. Jedině tak lze dosáhnout maximálního ortopedického účinku..

 • Také při výběru polštáře byste měli vzít v úvahu své vlastní pocity. Mělo by to být na vás hmatové..
 • Je velmi důležité vybrat kvalitní plnivo. Měl by být hypoalergenní, prodyšný, odolat vzhledu roztočů,
 • Kromě plniva stojí za to věnovat pozornost krytům produktů. Je dobré, když jsou vyjímatelné a omyvatelné. Rovněž stojí za to upřednostnit výrobek, kde je povlak na polštář vyroben z přírodních tkanin, například z bavlny.

Když jste se rozhodli pro výše uvedené parametry, ze sortimentu společnosti Askona si můžete vybrat přesně tu možnost, která vám bude zcela vyhovovat.

Hodnocení zákazníků

Hodnocení zákazníků na tento produkt se liší. Mnoho samozřejmě chválí polštáře Askona s tím, že díky nim bolesti hlavy odezní, ráno se probudíte s plně odpočatou hlavou, odezní i bolesti šíje. Gelové polštáře působí na zákazníky příjemně. Pomáhají vychladnout během spánku v horkém období, není nutné tento produkt neustále v noci obracet. Reliéfní struktura této výplně navíc dává pocit jemné masáže obličeje a hlavy..

Polštáře plněné hmatem opravdu neumožňují procházet elektromagnetickými vlnami, to bylo testováno – položením telefonu pod něj ztratíte spojení.

Na tento produkt ale existují i ​​negativní recenze. Mnoho lidí píše o tuhosti výrobku, o nepohodlném tvaru. Po zakoupení výrobku jej mnozí nepoužívají. To ale jen naznačuje, že k výběru musíte přistupovat zcela záměrně a vzít v úvahu všechny výše popsané faktory..

Zveme vás ke zhlédnutí videorecenze, ve které zástupce společnosti Askona předvádí anatomický polštář Alpha.