Efektní polštáře

Polštáře zpočátku používali především bohatí lidé. Byly nalezeny dokonce i v hrobkách starých Egypťanů. Protože techniky malování a vyšívání byly tak složité, věří se, že polštáře byly spíše uměleckou formou než atributem pohodlí nebo pohodlí. Ozdobné polštáře byly ceněným zbožím v Číně a později ve středověké Evropě. Průmyslová revoluce dala vzniknout masové výrobě dekorativních textilií a polštářů.

Polštáře jsou navrženy tak, aby poskytovaly podporu a pohodlí lidskému tělu. Existují tři hlavní typy polštářů: do postele, ortopedické a dekorativní..

Ve formě hraček

Tyto neobvyklé polštáře jsou vhodné pro dospělé i děti. Vše závisí na tom, jakou postavu si vyberete. Pro dospělého můžete ušít polštáře pro hračky ve formě kočky nebo psa. Pro dívku můžete obecně vyrobit polštář z milované košile, aby ji objal ještě dříve, než budou kolem..

U dětí je výběr mnohem širší. Krásné polštáře mohou představovat žirafa, zebra, slon, zajíc nebo ryba. Hlavní věc je, že polštáře pro hračky jsou roztomilé..

Jak šít vlastníma rukama?

Nejprve připravíme vzory pro budoucí polštáře..

Pro práci potřebujeme:

 • tkanina vhodné barvy (2-3 druhy tkanin);
 • šicí křída;
 • nůžky;
 • nitě na šití, na vyšívání;
 • jehly;
 • šicí kolíky;
 • syntetický zimák nebo syntetická vata.

Pokrok:

 1. Přeneseme vzor na látku, která je přeložena na polovinu. Nezapomeňte nechat přídavky na švy.
 2. Vezměte přední stranu vybraného znaku. K tomu přišijeme bříško, tečky nebo čenich. Vše děláme pečlivě, s láskou.
 3. Je důležité vše pečlivě šít, protože polštář bude třeba prát, dítě na něm bude ležet, spát a točit.
 4. Nyní sklopte přední a zadní stranu tváří v tvář a sešpendlete je k sobě, abyste zabránili uklouznutí..
 5. Dále sešijeme boky k sobě, ale ne úplně, aby bylo kam položit syntetický zimovač nebo syntetický zimovač. Aby se naše hračka stala polštářem, musí být do ní pevně nacpaná výplň, pak se na ní bude pohodlně odpočívat..
 6. Hračkový polštář si můžete ozdobit podle svého..

Jak ušít polštář ve formě kočky vlastními rukama, viz další video.

Polštář pro těhotné a kojící matky – originální nápad

Kvalitní spánek, stejně jako odpočinek, jsou klíčem k vynikající náladě a vynikající pohodě. Toto tvrzení je velmi pravdivé pro všechny lidi, ale pro těhotné ženy a kojící matky je obzvláště pravdivé. V tomto intimním a nezapomenutelném okamžiku v životě ženy je obzvláště důležitý kvalitní odpočinek a spánek. Život a vývoj malého muže závisí na pohodě a dobré náladě matky. Během této doby opravdu potřebuje zvláštní péči a náklonnost..

Speciální polštář, který je speciálně vytvořen pro pohodlné těhotenství a kojení dítěte, může novým maminkám výrazně usnadnit život. Je vyroben pouze z materiálů šetrných k životnímu prostředí a má také originální tvar, který nejčastěji vypadá jako bumerang nebo bagel. Speciální měkké plnivo je zcela tiché a je schopno rychle získat požadovaný tvar.

Těhotenský a kojící polštář nezpůsobuje alergie. Můžete si vybrat produkt podle svých představ, protože moderní výrobci používají různé barvy a textury. Je žádoucí, aby produkt odpovídal vašemu hlavnímu interiéru. Je dobré, když je zdobí například kočky nebo zajíčci..

Tento polštář pro těhotné a kojící matky se určitě stane vaší univerzální asistentkou doma. Můžete jej ohnout jakýmkoli způsobem, který vám vyhovuje, aby produkt získal požadovaný tvar. S ním můžete pohodlně spát, kojit své dítě, číst si svou oblíbenou knihu nebo sledovat televizi, používat si ho k hraní s dítětem. Relaxace s tímto polštářem vám poskytne nezapomenutelný pocit nejlepšího pohodlí..

Podlahové výrobky

 • Originální podlahový výrobek, který připomíná palačinku s máslem. Slavní návrháři Todd Bastians a Brian McCartney nepochybně vytvořili takové neobvyklé modely kvůli své velké lásce k máslovým palačinkám.!
 • Chladivé polštáře speciálně určené pro podlahu, které připomínají lesní pařez. Tak úžasný a neobvyklý model od Etsy pomůže dotvořit jakýkoli interiér. Rozměry výrobku jsou velmi malé – 35 cm na výšku, 30 cm na šířku.

 • Polštáře, které připomínají pohádkový létající koberec. Díky nim si můžete v klidu lehnout a relaxovat mezi dvěma mimořádnými boulemi. Jsou velmi pohodlné. Tento model lze použít jak doma, tak v místnostech, které jsou určeny pro návštěvy veřejnosti. Je vyroben ze 100% vlny a vložky jsou vyrobeny ze 100% vlněné plsti, která je vyplněna pěnou.
 • Polštář „Tanko“, který je vhodný k sezení na podlaze. Většina lidí velmi ráda čte a pracuje s notebookem, který leží jen na podlaze. Ležet dlouho v jedné poloze je nepříjemné. Originální polštář „Tanko“ má anatomický tvar, a proto je velmi pohodlné s ním pracovat..

 • Originální model v podobě lidských kolen. Tento japonský zábavný polštář je vyroben ve tvaru krásných zakřivených kolen dívky v krátké sukni. Tento produkt je navržen tak, abyste si mohli zdřímnout, trochu si přečíst nebo se jen dívat na televizi..
 • Tento model vynalezl singapurský designér Gaen Koh. Díky takovému produktu můžete nejen pohodlně relaxovat, ale také rozvíjet kreativní schopnosti svých dětí. Rádi budou stěhovat výrobky a vytvářet nové designy.

 • Model na zip, který má mnoho variací. Pokud chcete mít měkkou postel, která se snadno přemění z lehu do sedu, pak vás určitě zaujme produkt z kolekce Pling. Lze jej umístit podél zdi bez větší námahy, nebo si můžete vyrobit jakousi sedací soupravu. Tento polštář lze také použít jako běžnou matraci. Takové modely, které se navzájem spojují běžným zipem, vytvářejí různé tvary. Pro zpestření tohoto vzoru můžete přidat různé nápisy, které lze snadno vyšít.
 • Živý polštář z kamenné podlahy. Vytvořila ji renomovaná návrhářka Stephanie Merin. Tato surrealistická sada doplní váš ekologický interiér. Vyrábí se ve formě pobřežních oblázků. S takovým příslušenstvím se můžete snadno přepravit k moři. Takovou soupravu lze rozšířit různými způsoby, vše závisí na vaší náladě..

Zajímavé možnosti

Pokud chcete polštáře nasáknout, doporučujeme je ozvláštnit.!

 • Pokud jste unaveni svým svetrem a nemůžete se s ním rozloučit, dejte mu druhý život..
 • Ale tyto modely se budou líbit dětem.

 • Takový výrobek může být vynalezen s džíny, které již nejsou módní nebo roztřepené..
 • Dietáři si mohou dovolit takové sladkosti..

 • Všechny švadleny vědí, jak často zůstávají krásné útržky látek, které s největší pravděpodobností nebudou na nic potřeba, a ruka se nezvedne, aby je vyhodila. Zajímavý nápad použít techniku ​​patchwork.
 • Pokud opravdu chcete kočku, ale jste příliš zaneprázdněni péčí o ni, můžete si tuto možnost zakoupit. Polštáře pro kočky se snadno šijí a vypadají skvěle.