Moderní designy domů si získávají stále větší oblibu. Pouze dnešní domy vůbec nejsou budovami, na které jsme od dětství zvyklí. Vypadají pro nás neobvykle, pravděpodobně právě proto jsou zajímavé: jejich novost, výstřednost a drzost.. Dva trendy – hi -tech a minimalismus – se používají tak, jak jsou, nebo v originálních kombinacích, včetně průmyslových prvků v moderním designu. High-tech styl v architektuře je triviální jen na první pohled.

Chcete-li vytvořit krásnou, jedinečnou, elegantní, elegantní strukturu ze spleti ortogonálních tvarů a struktur, musíte mít vysokou úroveň dovedností, které se navíc stanou energeticky úspornými, vysoce funkčními a pohodlnými..

obecný popis

Moderní dům je především svobodou v architektuře budovy a její vynalézavostí.. Tento styl je rychle rozpoznatelný podle jeho inherentních detailů, typických hlavních trendů..

  • Domy, pro které byl vybrán minimalismus, Vyznačují se klidnými barvami, lakonickými formami a ve skutečnosti absolutním nedostatkem dekoru – jinými slovy, prostě neexistují žádné další prvky. Ve stavebnictví se používá beton, dřevo, ocel a sklo: jejich kombinace poskytuje mimořádně užitečné využití volného prostoru, přebytku světla a prostoru. Všimněte si, díky tomu se při stavbě domu dosáhne solidních úspor..

  • Hi-tech je menší bratr minimalismu, kde je kladen důraz na záměrně tvrdý nebo hladký povrch, přesné a přísné linie. Pomocí materiálů umělého původu je možné oddělit 2 poddruhy, z nichž jeden je představen domy budoucnosti, a druhým je jeho absolutní antipod, ekodom.

  • Fúzní design lze vysvětlit dvěma slovy – kombinace nesourodých. Návrhářům se daří kombinovat zcela protichůdné prvky, které jsou vlastní různým trendům: klasika, gotika, hrad nebo románský styl. Dům vypadá neobvykle, ale i přes takové rozšíření v něm stále vládne harmonie a takový projekt si určitě najde svého fanouška.

Přehled projektů

Projekty venkovských domů a chalup v moderním stylu jsou budovy, v jejichž architektuře není jasně vyjádřena historická stylizace. Sdílejí některé společné rysy..

Propracované rozvržení, přesné geometrické tvary. Zpravidla se jedná o obdélník nebo čtverec v půdorysu. Mimo společnou hranici obvykle neexistují žádné vedlejší budovy. Někdy může být ke zdi připevněn přístřešek pro auto.

Sedlová nebo valbová střecha s malým úhlem sklonu až 20 °, pokrytá taškami diskrétních barev. Obvykle je to podkroví, ale někdy jsou postavena 2 patra se stropem a podkrovím.

Obrovské prosklené plochy: „francouzská“ okna, druhé světlo.

Ukázkový projekt moderního designéra – dům s panoramatickým zasklením. Jeho fasáda má díky arkýřům zaoblený tvar.

  1. Vnější i vnitřní design chalup odpovídá trendům konstruktivismu, hi-tech, minimalismu. To neznamená, že dům bude matný – použití kontrastních materiálů různé textury ve výzdobě, mimořádné světelné zdroje dělají jeho obraz zábavným a živým.

  2. Obkladové materiály jsou vybírány v paletě světlých barev. Převládají bílé, písčité, krémové odstíny, cvičí se sádrové a slínkové obklady. Tmavé odstíny zdůrazňují jednotlivé konstrukční prvky a dodávají geometrickému tvaru úplnou jednotu.

Nejoblíbenějšími projekty moderních domů jsou dvoupatrové zděné chaty s balkonem nebo terasou.. V přízemí bude vybaven společný prostor, kuchyň a vedlejší prostory. Ve druhém patře jsou soukromé pokoje: kancelář, ložnice. Například malý útulný dům o rozloze 115 metrů čtverečních. m.

Navrhování moderních domů zahrnuje nejnovější, originální technická řešení. Organizují ekonomické vytápění, efektivní zásobování vodou, kanalizaci, klimatizaci, jsou navrženy s využitím pokročilých poznatků vědy a techniky..

Projekty městských domů – prostorné kamenné nebo dřevěné domy v moderním designu zahrnují kulečník, ložnice pro hosty, bazén, saunu, toalety na každém patře a další vybavení pro pohodlný život. Ve dvoře je často vybaven vnitřní prostor pro grilování..

Technologie zpravidla neposkytuje suterén nebo suterén – to výrazně zvyšuje náklady na stavbu. Utility je charakteristickým znakem těchto chat.

Vnitřní uspořádání

Moderní designová řešení pro domy jsou složitá v tom, že vyžadují dovednost harmonicky kombinovat nejvíce nestandardní styly v jednom obytném komplexu takovým způsobem, aby se v něm pohodlně žilo všem členům rodiny..

Moderní bytový design je především o jednotě protikladů. Dnes je zvykem, aby obydlí bylo vybaveno maximálním komfortem. K tomu se cvičí progresivní technologie, ale zároveň tak, aby design domu obsahoval přírodní komponenty a detaily starověku, které v domě vytvoří příjemnou atmosféru připomínající rodičovský domov..

Moderní vnitřní prostor domu je kombinací bohatství a náročnosti klasického stylu s živým a sofistikovaným minimalismem.. V poslední době je trend k brutálnímu loftu v industriálním stylu, který zjemňuje vintage a vyhlazuje romantickými detaily designu. Z nejnovějších módních trendů v designu soukromých domů lze odlišit několik obzvláště chytlavých rozvržení..

Možnost designu otevřeného domu

Módní interiéry domů jsou především otevřeným plánem. Navenek to vypadá takto: některé pokoje jsou spojeny a rozděleny do zón pomocí vybavení a dekorace. Například, kuchyně je spojena s jídelnou a obývací pokoj, nebo jsou ložnice, šatna, koupelna spojeny v jeden komplex.

A také toto uspořádání je charakterizováno skleněnými příčkami, velkými prosklenými balkony, zcela sestávajícími z čirých skleněných teras. Skleněné dveře a velká okna jsou také považovány za charakteristické rysy tohoto stylu..

Moderní technologie v interiéru

Dnes jsou k dispozici progresivní technologie, které umožňují vybavit váš domov maximálním komfortem..

Domy používají technologie šetřící vodu moderních instalatérských instalací, solární topná zařízení, bezpečnostní kontrolní zařízení, klimatizace a mnoho dalšího..

Ve stylu starého panství

V moderním designu interiéru praktikují imitaci starého panství s jeho pohodlím domova a romantikou v kombinaci s pokročilými technologiemi. To je znovu vytvořeno v moderních domech mimo město, kde spolu s nejnovější technologií lze vidět staré objekty.

Obvykle v takových domech si můžete všimnout domácí knihovny, která je dnes již považována za prvek starověku..

Pro ty, kteří nemají možnost izolovat knihovnu, může být v obývacím pokoji uspořádána speciální čtecí plocha..

Návrat půvabného starověku lze nazvat úpravou vinného sklepa v domě. Když prostor domu neumožňuje vybavit spíž na víno, vystačíte si s barovým pultem v obývacím pokoji nebo poličkou na víno a sklenice v kuchyni.

Podnikatelé často zařizují kanceláře ve svých domovech.. Útulné kancelářské prostředí s pohodlným nábytkem je opět v módě.

Současně může být uspořádán nejen v klasickém stylu s psacím stolem, se zásuvkami pro ukládání dokumentů a stolní lampou – může to vypadat jako nepříliš velká kreativní dílna.

Krásné příklady

Expresivní jednopatrové domy mají schopnost mít panoramatické zasklení, které vždy vypadá výhodně a zlepšuje osvětlení místností. S velmi kompaktní velikostí se nemůžete bát shlukování a úspěšně uspořádat funkční oblasti: na záchranu přijdou arkýře, hospodářské budovy, kryté terasy. Dobrou volbou pro znalce čerstvého vzduchu je vybavit prostornou verandu posezením podél obrysu domu. Přesah střechy vás ochrání před nepřízní počasí.

Domy pro velkou rodinu

Chata na 2 podlažích je vhodná pro rodinu s dětmi, žijící několik generací, i pro malé oblasti (například ve městě).

Domy s druhým světlem

Druhé světlo je populární řešení, které ovlivňuje jak vnitřní uspořádání, tak architekturu. Část překrytí je demontována mezi podlahami – v důsledku toho se uvnitř objeví velká plocha s galerií horního patra a podél fasády jsou instalována panoramatická okna.

V hezkých dvoupodlažních domech takto organizují obývací pokoj-halu s hlavním schodištěm vedoucím do horní části domu.. Obývací pokoj pro aplikaci druhého světla by měl být prostorný, větší než 100 m2.

Velkolepé podkrovní domy

Uspořádání podkroví pod vysokou střechou je způsob, jak najít další obytný prostor pro jednopodlažní a dvoupatrové domy a současně atraktivně vyzdobit fasádu. Zde můžete zařídit ložnici, školku, pokoj pro hosty, kancelář.