Pro moderní vícepodlažní budovy 40 m2. metrů je standardní plocha bytu. Chruščov jsou obvykle menší a obydlí o rozloze 40 metrů čtverečních jsou prostornější. Zde již můžete ty nejtrúfalejší designové nápady ztělesnit do reality, je povolena větší rozmanitost – mnozí si vyberou právě takový projekt.

Můžete nejen vytvořit stylový design, ale také rozdělit prostor na konkrétní zóny: dětský a společný obývací pokoj, halu a ložnici.

Možné potíže

Hlavním problémem může být, že je docela obtížné takový prostor racionálně zorganizovat.. Při opravách budete muset zvýraznit různé zóny:

 • obývací pokoj;
 • místo pro práci;
 • kuchyně;
 • ložnice;
 • v případě potřeby – školka.

Je to docela obtížné, ale možné. Aby vše fungovalo bez zbytečných problémů, doporučuje se vyzdobit byt v určitém stylu..

Pokud chcete, aby byl prostor maximálně funkční, můžete se rozhodnout pro dvouúrovňový byt, ale tato možnost samozřejmě není vhodná pro každého..

Užitečné tipy

Přemýšlení o návrhu bytu o rozloze 40 m2. m, musíte vzít v úvahu určitá doporučení. Bez designu a dobrého vkusu se také neobejdete. Prostor můžete zónovat pomocí kusů nábytku.. Chcete -li to provést, můžete si vybrat:

 • sekretářky;
 • regály;
 • komody.

Pokud je rozložení správné, můžete vizuálně udělat více i z relativně malého bytu. Chcete -li co nejvíce ušetřit místo v místnosti, můžete si koupit ne postel, ale transformační pohovku. Pokud vám tato možnost nevyhovuje, jednoduše posuňte pohovku a postel k sobě – ​​zády k sobě. Tím se vytvoří poměrně izolované místo: odpočinkový prostor a spací prostor..

Pokud chcete v malé místnosti použít různé světlé prvky, pamatujte na to nejdůležitější je nepřehánět to. Jinak se místnost vizuálně ještě zmenší. Je však docela možné vyrobit světlé malé kusy nábytku, další malé detaily interiéru. Vyzdobí místnost, ale „nemačkají“ ji.

V mnoha kuchyních je tak málo místa, že se musíte rozhodnout, kam umístíte jídelní kout. Ideální možností v takových případech je místnost. Stůl se může stát současně pracovním i jídelním. Stojí za zmínku, že kulatý stůl bude vypadat úhledněji než obyčejný kus nábytku – i když je pouzdro malé.

Někteří lidé si myslí, že prostor nad hlavou postele je vhodný pouze k zavěšení krásného obrázku, ale může být využit výhodněji. Můžete tam pověsit police. Někteří lidé nemají rádi, když jim něco visí nad hlavou. Chcete -li zkontrolovat, zda vám to vyhovuje, nejprve zavěste jednu malou, lehkou poličku. Pokud vám nic nevadí, zavěste těžší předměty – v každém případě však budete muset zajistit, aby spojovací prvky byly nejvyšší kvality.

7 fotografií

Zónování

Pokud se zpočátku volný prostor obvykle líbí majiteli bytu, pak to může dokonce začít obtěžovat. V takové místnosti není kde se izolovat od rodinných příslušníků, být sám – zvláště v případech, kdy v bytě žijí i děti. Abych se dostal ze situace, můžete rozdělit prostor na několik zón. K tomu není vůbec nutné používat skutečné stěny: skříně, textilní příčky se s tímto úkolem docela vyrovnají..

Zónování lze provést v místnosti zařízené v jakémkoli stylu.

Nejběžnější možnosti rozdělení místnosti do konkrétních zón:

 • Skříňka. Pro zónování prostoru nejsou vhodnější klasické kusy nábytku, ale struktury s otevřenými skrz police. Můžete na ně dát vše, co potřebujete. Navíc takové struktury nejsou těžké, těžkopádné. Takový nábytek vypadá originálně a velmi stylově..
 • Speciální oddíly. Obvykle jsou vytvořeny ze sádrokartonu, tkaniny.
 • Pódium. Umožňuje jasně definovat spací prostor. Někteří lidé kupují závěsy na přehlídkové molo, aby zakryli postel. Pod pódia se obvykle snadno umístí poměrně velké police, díky kterým budete moci místnost co nejvíce uvolnit, aniž byste ji zaplnili. Někteří schovávají na pódiu nikoli místo pro ukládání různých věcí, ale postel, která se v případě potřeby vysune pomocí válečků. Na samotném pódiu můžete vybavit prostor pro děti, místo pro práci. Tato možnost je velmi výhodná, ušetří maximální prostor..

Rostliny

Pokojové rostliny lze také použít k rozdělení místnosti na konkrétní zóny. K tomu je vhodný například krásný fytowall. Můžete také použít akvária s rostlinami, rybami, zvířaty.

Vynikající doplněk bude originální osvětlení – takový prvek interiéru bude velmi atraktivní a jasný.

Neobvyklé úložné prostory

I v malé místnosti vždy najdete, kam umístit komody a police.. Nejvhodnější místa pro toto:

 • Pod parapet (měl by však být dostatečně široký). Můžete tam dát malou komodu.
 • Mezipatrové police lze umístit pod strop, na chodbu. Obvykle tam dávají sezónní předměty nebo výrobky, které se tam používají jen zřídka..
 • Zdi. Toto je ideální místo pro police, police – zatímco takové výrobky by neměly zasahovat do pohybu lidí. Police lze také umístit do rohů. Toto řešení je velmi praktické.

Nábytek

Ne všechny běžné kusy nábytku jsou vhodné pro 40 m2 byty.. Mezi nejlepší možnosti pro tyto prostory patří následující:

 • Transformátory. Takové kusy nábytku jsou velmi funkční..
 • Šatní skříně Umožňují vám maximálně ušetřit místo v místnosti..
 • Modulární, sekční struktury. Zvláště dobrou volbou je výroba na míru (aby odpovídala velikosti místnosti). Můžete kombinovat design přesně tak, jak chcete. Takové náhlavní soupravy jsou také výhodné, protože každý prvek je vyroben v určitém stylu – od počítačového stolu po nástěnnou skříňku. Nemusíte ztrácet čas vzájemným sladěním kusů nábytku.

Styly

Protože je byt malý, měl by být vyzdoben ve stylu, který se vyznačuje množstvím světlých odstínů.. Nejvhodnější možnosti jsou následující:

 • Klasický styl. Mohou za to všechny staré styly, které byly časem testovány. Hlavními rysy tohoto směru v designu jsou různé světelné zdroje, propojení všech vnitřních prvků navzájem, symetrie, respekt k proporcím, použití přírodních materiálů. Klasickým stylem jsou různé vázy, textil, figurky, obrazy. Často se používají krby, oblouky, štukové výlisky.
 • Konstruktivismus. Základními principy tohoto stylu jsou funkčnost a maximální úspora místa, což je pro malou místnost ideální. Důležitá je vizuální expanze prostoru, kompaktnost, přítomnost zónového osvětlení..

 • Provence. Dominantní odstíny v takových místnostech jsou světlé, velmi často se vyskytuje bílá. Místnost by měla mít přízvuk: krb, stůl, krásná postel. Často se nacházejí světle béžové, jemné krémové odstíny.
 • Skandinávský styl. Takové interiéry jsou ztělesněním lakonismu a umírněnosti. Nábytek je funkční a spolehlivý. Z materiálů se obvykle používají přírodní materiály (dřevo je velmi často voleno pro zdobení místností ve skandinávském stylu). Takové interiéry se vyznačují velkým počtem bílých, světle hnědých odstínů. Můžete si vybrat jakýkoli jasný přízvuk: například vzor na čalounění a závěsy. Záclony by měly být lehké, nebránit pronikání denního světla do místnosti (obejdete se bez záclon). Stěny jsou hladké, nejčastěji jsou pokryty omítkou.

 • Minimalismus. Takové místnosti se vyznačují funkčností, minimálním počtem příslušenství (nemusí být vůbec k dispozici). Obvykle se používají světlé, bílé tóny, ale jako přízvuk můžete zvolit silný teplý odstín – například v této barvě namalujte zeď. Nábytek – bez dekoru, s ostrými rohy. Skleněné příčky se často používají k rozdělení prostoru na konkrétní zóny..

Pokud víte, jak správně uspořádat prostor, bude docela snadné vytvořit zajímavý a harmonický interiér. K výzdobě prostor je však třeba přistupovat s maximální péčí..

Možnosti interiéru

Světlé barvy vizuálně rozšiřují prostor – to je ideální pro malý byt.

V této místnosti není nic nadbytečného, ​​všechny prvky jsou umístěny co nejkompaktněji..

V současné době se neustále objevuje řada nových položek, ale klasika vždy zůstává relevantní. Pastelové barvy jsou velmi vhodné do malých prostor..

Tento interiér je moderní, světlý, ale zároveň není přeplněný..

Přehled návrhu dvouúrovňového bytu o rozloze 40 m2 viz níže.