Moderní lidé mohou vyzdobit svůj domov absolutně jakýmkoli stylistickým směrem, protože v obchodech jsou dokončovací materiály a interiérové ​​předměty různých stylů. Dnes se mnoho majitelů obrací k tak jedinečnému a romantickému trendu, jako je Provence..

Specifické vlastnosti

Provence je pohostinný a malebný region nacházející se ve Francii. Je proslulá svou nádhernou krajinou plnou jemných a příjemných barev. Při pohledu do budoucna je třeba poznamenat, že tyto krásné palety se odrážejí v interiérech vyrobených v provensálském stylu..

Charakteristickými rysy tohoto zajímavého stylu jsou:

 • jemné pastelové barvy, které domácnostem dodávají estetické potěšení. Může to být nenápadná béžová, mléčná, ořechová, levandulová a jiná podobná měřítka, která si získávají srdce svou měkkostí;
 • vysoce kvalitní dokončovací materiály s netriviálním účinkem umělého stárnutí;
 • odolný, ale nevážený nábytek s prvky uměleckého kování, stejně jako interiérové ​​předměty z přírodního dřeva;
 • krby s plamennými jazyky;
 • dekorativní prvky, které jsou výsledkem ruční práce;
 • jedinečné květinové úpravy, které často kombinují jasné duhové barvy.

Styl Provence je tandemem nekomplikovaného venkovského prostoru a jedinečnými tóny malebné přírodní krajiny.

Dokončování

Dekorace prostor musí být provedena v souladu s jeho stylistickou orientací. To platí nejen pro stěny, ale také pro podlahu a strop. Renovace v místnosti ve stylu Provence musí být promyšlené do nejmenších detailů, tak, aby výsledkem byl harmonický a kompletní soubor.

Nejprve zvažte všechny nuance dekorace na zeď v provensálských interiérech:

 • návrháři doporučují v takových místnostech používat omítku na stěny v pastelových barvách, která by měla ležet v dokonale rovnoměrné a úhledné vrstvě. Takže můžete svému domovu dát lehké provinční funkce;
 • přijatelné je také dokončení zdivem nebo imitací cihel. Doporučuje se upřednostnit imitaci takových povrchů, protože skutečné zdivo bude v provensálském interiéru vypadat příliš drsné a těžké;

 • Tapeta s květinovými potisky bude vypadat dobře ve stylu Provence. Doporučuje se dát přednost tenkému papíru nebo tkaninám, protože nevypadají příliš draho a luxusně, protože takové funkce jsou vhodnější pro fantazijní soubory..

Pro dokončení podlahy návrháři doporučují použít krásnou parketovou desku, která má výraznou dřevitou strukturu. Pokud chcete položit dlaždice, měli byste upřednostnit možnosti napodobující kámen.

Barevné spektrum

Jak již bylo zmíněno, styl Provence zajišťuje v interiéru přítomnost pastelových a zdrženlivých barev. Je nepravděpodobné, že byste v takovém souboru našli příliš barevné a rušivé palety. A to platí nejen pro barevné schéma dokončovacích materiálů, ale také pro interiérové ​​předměty. Zvažte několik nejvhodnějších a nejkrásnějších barev., přítomný v provensálském nastavení:

 • jemná béžová. Je jedním z nejběžnějších v takových souborech;
 • pro ložnice ve stylu Provence je často zvolen příjemný světle modrý odstín, zředěný detaily klasické bílé;

 • v takových interiérech můžete bezpečně použít jedinou bílou barvu a doplnit ji stárnutím;
 • v provensálských místnostech se doporučuje použít různé jasné akcenty, které zředí něhu a klid obrazu. Mohou to být detaily šafránových, hořčičných, nebeských, olivových nebo terakotových tónů..

Nábytek

V útulném bytě ve stylu Provence se doporučuje mít nenatřený nebo natřený dřevěný nábytek. Pokud to majitelé potřebují, pak budou moci malovat interiérové ​​předměty sami podle vlastního uvážení. K tomu se doporučuje koupit barvy bílý, béžový nebo mléčný odstín.

Nezapomeňte, že v takových souborech musíte mít nábytek, který je nejen funkční, ale také plní dekorativní funkci. To je důvod, proč odborníci doporučují nákup nejatraktivnějších a harmonických skříní, židlí a stolů pro styl Provence. V takových interiérech budou skvěle vypadat židle s elegantně zakřivenými zády, zdobené měkkými tkaninami s květinovými potisky. V provensálském interiéru bude dobře vypadat skříňový nábytek vybavený skleněnými dveřmi a fasádami..

Můžete se také obrátit na trendový vintage nábytek a vytvořit tak zajímavý a drahý soubor. Může to být například robustní starožitná komoda nebo úhledné houpací křeslo. Všechny staré poznámky vypadají organicky ve stylu Provence. Navíc v takovém interiéru můžete použít předměty s hranolky a oděrkami..

Pokud nemáte starožitný nábytek, pak můžete podobné modely hledat v katalozích moderních výrobců. Kromě toho existuje mnoho možností, jak nábytku dát nezávislý vzhled..

Nábytek s prvky uměleckého kování bude v provensálském souboru vypadat skvěle. Může to být například útulná postel se zakřiveným čelem, zakřivenými nohami židlí a stolů, stejně jako krásné římsy s kovanými vzory. Takže v obývacím pokoji můžete umístit podobný věšák na oblečení. To je třeba mít na paměti kované části by neměly být příliš velké a objemné.

Police z přírodního dřeva nebo mosazi najdou své místo v kuchyni nebo jídelně. Na ně můžete dát různé knihy, dekorační předměty (například figurky) a další předměty v provensálském stylu.

Textil

Ve stylu Provence je vždy velké množství textilních prvků. Patří sem závěsy, ubrusy, dekorativní polštáře a ubrousky na jídelní stůl.. Podívejme se blíže na to, jaké charakteristické rysy jsou v provensálských textiliích nejčastěji k vidění:

 • květinové potisky na přírodních tkaninách;
 • květinové ozdoby;
 • buňka;
 • pás;
 • zajímavé dekorativní výšivky;
 • krajkové dekorační prvky;
 • lehké a beztížné textilie (nejčastěji pro záclony).

7 fotografií

Osvětlení

Nádherné křišťálové lustry vypadají obzvláště působivě a organicky v provensálském interiéru. Sluneční paprsky na takových osvětlovacích zařízeních ve dne vždy hrají zajímavě..

Pokud místnost obsahuje velké množství historických interiérových předmětů a hrubý povrch, pak by takový soubor měl být zjemněn sofistikovanějším a koketnějším dekorem. Tato role bude moci převzít elegantní lampu. Pokud hledáte model pro instalaci do ložnice, pak stojí za to dát přednost moderním kopiím, regulovaným ovládacím panelem.

V provensálském interiéru budou dobře vypadat starožitné spotřebiče. Mohou to být také originální lustry z bíle lakovaného kovu..

Nedoporučuje se v těchto interiérech používat ocelové lampy. (s moderním dekorem) nebo chromové doplňky. Pokud chcete zahrnout bronzový lustr ve stylu Provence, bude lepší, když bude mít patinu. V provensálském prostředí navíc lampy s krásnými kovanými detaily nebo keramické spotřebiče vypadají velmi organicky..

Květiny

Květiny jsou nedílnou součástí provensálského stylu. Mohou to být nejen živé květiny v jemných květináčích, ale také květinové potisky na textil, dekorativní prvky a dokonce i nábytek..

Rostlinné kompozice v takových souborech se zpravidla provádějí příjemně a pestře, ale ne příliš pestré odstíny. Nejčastěji mají blízko k pastelovým barvám a zvenčí připomínají kresby akvarely..

Dekorativní prvky

Následující jsou použity jako dekor ve stylu Provence zajímavé detaily:

 • obrazy zobrazující krajinu a divoké květiny, stejně jako zátiší nebo portréty;
 • zaoblené ozdobné ptačí klece;
 • tkané ubrousky s krásnou výšivkou;
 • ozdobné polštáře;
 • živé rostliny a květiny (mák, růže nebo levandule);
 • krásné vázy a figurky na policích, na podlaze a na krbu;
 • fotografie ve vhodném odstínu.

Dekorace různých místností

Pro ložnici ve stylu Provence se doporučuje zvolit uklidňující a klidné tóny dekorace a nábytku. Na tapetě může být nenápadný květinový ornament. Přijatelné jsou také harmonické kombinace dokončovacích materiálů. Například jedna zeď může být namalována a druhá může být pokryta papírovou tapetou. Strop v ložnici by měl být vždy plochý a bílý. Pro takovou místnost se doporučuje zvolit postele z přírodního dřeva světlé barvy s řezbami a mírně zakřivenými prvky. Nebude nadbytečné mít vzduchový baldachýn.

Pokud jde o kuchyň nebo jídelnu, stojí za to použít v ní výhradně jemné a příjemné tóny. Můžete použít tmavý nábytek, ale pouze v případě světlých povrchových úprav. Stěny je lepší natřít nebo omítnout. V takových podmínkách budou materiály, jako jsou dlaždice, umělý kámen a staré dřevo, vypadat skvěle. Pokud jde o nábytek, pro kuchyň a jídelnu si můžete vybrat návrhy s uměle stárnutými povrchy a vyřezávanými vložkami. Jídelna v provensálských bytech je často kombinována s obývacím pokojem..

V provensálském obývacím pokoji se nejčastěji vyskytuje podlaha ze dřeva, kamene nebo dlaždic. Nábytek lze také uměle stárnout. Můžete to zařídit mírně ležérně.. Čalounění by mělo být ozdobeno měkkou tkaninou s květinovými potisky nebo malými vzory. Jako dekor byste měli použít krásné fotorámečky a útulné podlahové koberce ladných tvarů..

V provensálské koupelně se doporučuje použít zaoblené potrubí. Může mít také staré povrchy a mosazné části. Vana může stát na krásných zakřivených nohách. V takovém prostředí budou skříňky a umyvadla s prvky z tepaného železa, stejně jako sprchové kabiny s překrytím podobným dřevu, vypadat velkolepě..

Projektové projekty

V malém bytě můžete přilepit polovinu obývacího pokoje pruhovanými a tapetami s malými potisky a zbývající povrchy pokrýt bílou omítkou. Před omítnutými stěnami si své místo najde lehká pohovka s květinovým potiskem a vedle tapety malý zaoblený stůl s dřevěnými bílými židlemi a „květinovým“ ubrusem. V obývacím pokoji tedy zkombinujete posezení a jídelní kout, přičemž ponecháte dostatek volného prostoru. Podobné řešení je vhodné jak pro studio, tak pro malý 1pokojový byt..

Ve dvoupokojovém bytě můžete vyzdobit obývací pokoj v mléčných tónech tmavými dřevěnými podlahami, vintage závěsy a měkkým šedým nábytkem a učinit ložnici jemnější a pohostinnější v broskvových nebo jemných karamelových barvách s postelí z tepaného železa. Kuchyně v takovém bytě může být vyrobena zcela v bílé barvě. Není vůbec nutné zdobit všechny místnosti v obydlí stejným způsobem. Odstíny a povrchové úpravy nábytku se mohou lišit..

Kombinace stylů

Provence lze kombinovat s následujícími stylistickými směry:

 • země. Prvky provensálského a rustikálního stylu se mohou navzájem doplňovat, protože jsou vyrobeny z přírodního dřeva a jejich povrchy mohou být špatně zpracovány nebo stárnuty;
 • klasický. Provence s klasikou vypadá nádherně. V takových tandemech mohou být krásné vyřezávané prvky na nábytku z přírodního drahého dřeva a mnoho dalších elegantních komponent;
 • Anglický styl. V anglickém stylu mohou být také prvky Provence: lakonický design a klidné, umírněné barvy.

Krásné nápady v moderním interiéru

Zvažte několik zajímavých inkarnací provensálského stylu v městském bytě:

 • Bude zajímavé podívat se na ekonomickou verzi obývacího pokoje se šedou dřevěnou podlahou, stropem ozdobeným dekorativními starými kulatinami a lehkým nábytkem. Doplňte tento soubor velkými dřevěnými nástěnnými hodinami, bílými závěsnými lustry a vyřezávanými skříněmi / konferenčními stolky;

 • ložnici ve stylu Provence lze přelepit mléčnými tapetami a u zdi by měla být umístěna postel z tepaného železa s bílým prádlem s výklenkem zdobeným plátny s květinovými potisky. Umístěte poblíž dřevěné boční stolky a na okna zavěste světlé načervenalé závěsy;

 • v kuchyni ve stylu Provence můžete dát dřevěnou soupravu s „ostrovem“ dřeva malovaného fialovými a bílými deskami. Jednoduchá povrchová úprava dřeva bude vypadat dobře na podlaze. Stůl a židle také stojí za výběr z nelakovaného dřeva. Doplňte soubor ozdobnými prvky a pastelovými koberci.

Jak stylově vytvořit interiér bytu "provence", podívejte se na další video.