Projekty původních domů samozřejmě mohou zajímat ty, kterým typické budovy připadají nudné, a chtějí vybavit chalupu tak, aby byla nejen krásná a bezchybného vzhledu, ale aby také splňovala všechny potřeby lidí, kteří v ní žijí.

Zvláštnosti

Za prvé, stojí za to to zvážit původní dům je individuální projekt. A pokud v tomto směru neexistují žádné nezávislé znalosti a dovednosti, budete se muset obrátit na specialisty. Vypracují plán na základě přání klienta..

Takový objekt se bude externě lišit od ostatních budov. Mohou v něm být použity drahé moderní materiály, vnější design musí být důkladně promyšlený a bude tomu také odpovídat vnitřní výplň..

Původní návrh může vycházet ze skutečnosti, že staveniště bude mít další a velmi důležité detaily. Možná to bude architektonická výzdoba, neobvyklá řešení, samotný tvar budovy nemusí odpovídat standardním plánům poskytovaným pro široký okruh spotřebitelů.

V takových variantách může být vybaven bazén, sauna, velká dílna, neobvyklá terasa, střešní zahrada. Počet podlaží budovy může být také zcela odlišný, jako zvolený styl.. Originální lesnická bouda, skleněný dům, hrad s věžičkami připomínající pevnost – taková chata může vypadat cokoli.

Originalita, pohodlí, pohodlí, krása – to vše jsou výhody, které umožňují naplnit život obyvatel takového obydlí pozitivními emocemi a příjemnými okamžiky..

Ale existují i ​​nevýhody. Finanční náklady na stavbu takového objektu budou působivé. A zabere to hodně času.. Navíc údržba takového domu bude také stát více než nejběžnější..

Recenze neobvyklých projektů

Původní venkovské domy, malé i velké, mají vždy přísný plán, kterého se pak stavitelé drží.. Ale v každém případě i ty nejlepší chaty předpokládají uspořádání, ve kterém budou hlavní prostory:

 • kuchyně;

 • obývací pokoj;

 • ložnice;

 • dětské pokoje;

 • koupelny;

 • koupelny a sprchy.

Všechno ostatní je naplánováno podle uvážení majitele, v závislosti na koníčcích rodiny a oblasti domu. Například umělec potřebuje dílnu, sportovec tělocvičnu. Jedna rodina si nedokáže představit život bez velkého bazénu, zatímco druhá zoufale potřebuje rozsáhlou knihovnu.

Někdo často přijímá hosty a miluje pohodlnou venkovní rekreaci. V tomto případě musí být chata doplněna terasou. Navíc si jej můžete zařídit různými způsoby a v mnoha případech z něj udělat vizitku doma.. Původní budovy určitě budou mít rozdíly. Střecha může být víceúrovňová s různými dalšími prvky.

Cihlové a dřevěné domy s individuálními dispozicemi jsou často vybaveny velkými okny. Samotné vnější struktury mohou být navrženy bez ostrých rohů.

Stavba takové budovy je samozřejmě mnohem komplikovanější a vyžaduje ruce profesionálů. Ale návrhy bez pravých úhlů vypadají velmi originálně..

Jeden příběh

Takové možnosti často zahrnují přítomnost prostorné verandy, nejčastěji slouží jako obývací pokoj a východ z ní je z kuchyně. Současně jsou ložnice umístěny v hloubce budovy nebo v podkroví, pokud to střešní konstrukce umožňuje.

 • Původní prostorná budova pod valbovou střechou. Okna v něm vám umožní vytvořit útulné podkroví a vybavit ložnici nebo dílnu. Dům má hodně světla díky velkým oknům a posuvným skleněným dveřím. Střešní terasa se vstupem na ni z kuchyně a obývacího pokoje je vybavena k relaxaci. Je zde také místo pro opalování. Okolí domu je vkusně upravené a ladí s vnějším designem domu.

 • Zajímavý dům, vizuálně rozdělen na tři části kvůli neobvyklé střeše. Povrchové úpravy dřeva a kamene se skvěle doplňují. Prostorná terasa je jasným akcentem domu. Panoramatické zasklení dodává domu zvláštní eleganci. Taková okna však naznačují krásnou krajinu kolem a nepřítomnost sousedů v okolí..

 • Strohý a elegantní domov vypadá obzvláště atraktivně večer.. Světlo vyzařované okny zútulňuje celou rekreační oblast, která se nachází přímo pod širým nebem. Design venkovního krbu ladí s domem a harmonicky zapadá do okolního prostředí. Dispozice samotného domu zahrnuje velmi prostorný obývací pokoj. Ložnice byly přesunuty do jiné části domu, „tmavší“.

 Dvoupodlažní

Mnohem větší prostor pro plánování plánování dávají 2patrové budovy.. První patro vám umožňuje ponechat volný prostor a umístit na něj velký kuchyňský obývací pokoj, což umožňuje zónování povrchových úprav, nábytku, dekorativních prvků.

Druhé patro je plánováno pro ubytování dětských pokojů a ložnic..

Někdy však může být uspořádání takové, že v přízemí je prostor pro několik pokojů., která bude sloužit jako knihovna nebo sportovní hala, dílna nebo pracovna.

 • Zdánlivě kompaktní, ale spíše prostorný dům vyzařuje harmonii, vše je promyšleno do nejmenších detailů.. Malá terasa, balkony s květinami jsou ozdobou fasády. Povrchová úprava kamene vypadá velmi výhodně. Vrstvení kvůli střechám je vrcholem domu. Vnitřní uspořádání předpokládá umístění v přízemí obývacího pokoje a ve druhém patře – ložnice. Druhá část domu je doplněna místnostmi pro různé účely podle uvážení majitelů.

 • High-tech dům vypadá lakonicky a stylově. Barevné schéma, skládající se ze tří odstínů, vám umožňuje vytvářet akcenty. Rozšíření garáže vypadá jako organický doplněk domácnosti, aniž by narušil celkový styl. Vnitřní uspořádání v takovém domě znamená v přízemí volný prostor pro odpočinek a vaření. Druhé patro vám umožňuje vybavit jednu až tři ložnice, v závislosti na obyvatelích domu.

 • Velmi krásný dům, který díky několika střechám, zaobleným oknům a arkýři vypadá originálně. Svým architektonickým řešením takový dům připomíná malý hrad. Ložnice mohou být umístěny ve druhém patře. V přízemí můžete v prostoru arkýře zařídit obývací pokoj s původním posezením.

Krásné příklady

Postavit obydlí podle individuálního projektu nebude obtížné, pokud jsou k dispozici finanční prostředky, samozřejmě pokud máte představu o tom, jak by měl budoucí dům vypadat. Jeho originalitu lze v první řadě posoudit podle vnějšího vzhledu..

Je to vnější výzdoba a architektonické potěšení, které ji odlišují od pozadí ostatních..

Existuje mnoho krásných příkladů, ale budete muset hledat mistry, kteří mohou koncipovaný projekt realizovat.

 • Dům velmi neobvyklého designu má dvě úrovně.. Současně v něm nejsou žádné rohy a všechny čáry vypadají hladce. V přízemí můžete vybavit obývací pokoj panoramatickým výhledem na okolní krajinu. Ve druhém patře je dostatek prostoru pro útulné ložnice. Přilehlé území je stylově v souladu s původním domem.

 • Struktura skrytá zcela pod střechou vizuálně připomíná chatrč. Ale jen velmi moderní. Hojnost skla a nejnovějších materiálů o tom vypovídá. Díky panoramatickému zasklení je v místnostech hodně světla, ale interiér je také dobře viditelný. Proto při plánování takového domu stojí za zvážení, zda jsou poblíž další domy, nebo kolem lesa.

 • Struktura s přísnými geometrickými proporcemi, bez originality. Navíc vzhledem k tomu, že rostliny jsou umístěny ve druhém a třetím patře. Dům vypadá velmi atraktivně, ale nelze jej nazvat bezpečným. Chůzi na otevřeném prostranství je třeba provádět opatrně. Ale uvnitř je spousta prostoru pro prostorné obývací pokoje a ložnice.

 • Velmi neobvyklá a stylová budova vyzdobená v jednom barevném schématu. A dokonce i rekreační oblast s krbem je navržena ve stejném duchu. Samotné uspořádání předpokládá prostornou kuchyň a obývací pokoj, jsou díky velkým proskleným dveřím otevřené. Ložnice jsou umístěny v zadní části domu. Venkovní krb vám umožní cítit se pohodlně za každého počasí a užívat si přírodu.

 • Původní projekt, ve kterém je centrální částí prostorná veranda, slouží také jako prostor pro hosty a místo k odpočinku. Ostatní pokoje mají malý prostor, ale pro malou rodinu tato oblast stačí k umístění koupelny a několika ložnic.