Projekty jednopatrových domů 7 na 9 mohou být velmi různorodé. K dispozici jsou 2 ložnice a další typy. Je nutné studovat vlastnosti plánů rámových domů a budov z pórobetonu, uspořádání domu z jiných materiálů a pravidla pro výběr projektů.

Klady a zápory velikosti domu

Rozloha obydlí 7×9 m v jednopatrové verzi je obvykle asi 60 čtverečních metrů. m, a ve dvoupodlažním nebo pokročilém podkroví – asi 120 metrů čtverečních. m. Umístění na relativně malou plochu proto není obtížné.

Omezení velikosti lze považovat za druh výhody – koneckonců umožňuje snížit náklady a eliminovat složitost základových struktur..

Vizuálně jsou domy o rozměrech 7 x 9 m symetrické a na stavbě vypadají dobře.

Uvnitř i v přilehlém prostoru lze umístit nejrůznější předměty, včetně různých zimních zahrad, altánů. Existuje mnoho možností pro zdobení fasády. Vybavením podkroví nebo plnohodnotného druhého patra výrazně šetří místo na místě, nicméně v tomto případě je to více informací k zamyšlení. U domů 7×9 m neexistují žádné zvláštní nevýhody. Za nevýhodu, a dokonce podmíněně, lze považovat pouze nemožnost implementace těch myšlenek, které zjevně vyžadují větší plochu..

Dispozice domu podle počtu ložnic

V ideálním případě by plán domu, bez ohledu na to, zda je použito jedno nebo dvě patra, měl zahrnovat 1 ubytovnu pro 1 obyvatele a jednu další pro hosty.. Toto je nejvhodnější řešení jak z hygienických důvodů, tak z hlediska ochrany osobního prostoru.. Přirozeně někdy musíte v tomto ohledu dělat kompromisy. A přesto, dokonce i v domě o rozloze asi 60 metrů čtverečních. m je možné použít alespoň 2 ložnice – s obratným přístupem pro ně bude místo se zárukou.

Přes veškerou důležitost takových prostor bychom neměli zapomenout na další části domova. U vchodu tedy musí být umístěna předsíň..

V případě akutního nedostatku místa přebírá také funkci šatny.. Ve dvoupodlažních domech je docela možné vybavit 3 ložnice – 2 pro děti a 1 pro dospělé, ale toto „není náš případ“. Je nutné si přesně rozmyslet, jak se odtamtud dostanou, zda to bude výhodné.

Další možnost také znamená rozdělení 3 ložnic. Ale jeho zvláštností je organizace dvojice koupelen (jedna na úrovni domu). Kancelář může být umístěna v podkroví. Spolu s terasami dosahuje celková plocha areálu 150–160 metrů čtverečních. m (v závislosti na konkrétních nuancích). Průchod do kotelny je organizován buď samostatně, nebo (méně často) ze samotného domu.

Vrátíme -li se k hlavnímu tématu – ložnice – stojí za zmínku, že v první řadě jsou vytvořeny pro trvalé obyvatele domu.. Poté se podívají na praktičnost a praktičnost konkrétního řešení. Hostinské pokoje na spaní se vyrábějí pouze tehdy, když je to opravdu nutné. Ve skutečnosti mohou být s rozlohou menší než 300 m2 zcela opuštěni. Musíme ale také vzít v úvahu vlastnosti konkrétních materiálů..

Mnoho lidí chce postavit rámový dům 7×9 m. Ale navzdory své zdánlivé jednoduchosti musí být taková struktura stále pečlivě vypočítána. Touha ušetřit peníze se může stát problémem, pokud nebudou vybrány nejspolehlivější materiály.. Dobrý plán při stavbě drátového modelu jasně ukazuje:

 • přesná plocha budovy;
 • hloubka zmrazení Země;
 • požadovaný typ nadace a vlastnosti jejího provedení;
 • přesný počet pokojů;
 • způsob ohřevu;
 • složení pomocných prostor;
 • konstrukční návrh hlavních částí (potrubí, nosné stěny, podlahy, střešní a krokví, komín).

Kdykoli je to možné, měly by být použity moderní počítačové simulace.. I jednoduché amatérské softwarové balíčky jsou mnohem praktičtější a funkčnější než kreslení na papír. Nesmíme zapomenout, že zahraniční programy mohou fungovat v palcovém měřítku. Při sestavování projektu je nutné vzít v úvahu ustanovení SNiP a GOST. Kromě toho věnují pozornost specifikaci materiálů a určitě sestaví odhad práce.

Jednopodlažní dům 7 x 9 je možné postavit z pórobetonu. Přestože má tento materiál nízkou tepelnou vodivost, konstrukce musí zajistit vysoce kvalitní tepelnou izolaci a parozábranu. Velmi důležitou roli hraje přesnost výpočtu rozměrů a pevnosti tvárnic, ve kterých je zohledněna únosnost konstrukcí. Nezapomeňte věnovat pozornost reliéfu lokality a klimatickým parametrům oblasti. Nestojí za to hodnotit půdu vizuálně – „úspora“ na geologických průzkumech a chemické analýze se někdy mění v další problémy.

Jak vybavit?

Správná příprava domu k použití je navržena tak, aby poskytovala určitou rovnováhu mezi funkčností, stylistickou dokonalostí a pohodlím.. Dokonce i nejdražší nábytek a elitní výzdoba často neumožňují dosáhnout stejného vzhledu, jaký je uveden v módních časopisech..

Při zařizování domova musíte rozhodně myslet na vchodové dveře. Nedostatek dekorace někdy vede k vážným problémům s designem..

Stojí za to použít „pravidlo tří“, které je velmi cenné v dekorativních pracích a stylizacích. Trojčata položek jsou vizuálně krásná a dobře vyvážená. Vyvážení kvality znamená rozumnou kombinaci rozměrů, výšek a materiálů.

Přidávání dekorativních detailů je celkem příjemné, ale nedoporučuje se jimi přesycovat domácnost. Původní technikou je pokládka několika vrstev koberce. Takový experiment je vhodný pro zónování a zvýraznění prostoru..

Existuje několik dalších doporučení pro zdobení jednopatrového domu 7 x 9 m uvnitř:

 • náhodné uspořádání barev;
 • používání konferenčních stolků, na které můžete neustále ukládat několik knih;
 • používání věcí, které jsou kombinovány se stěnami nebo dekorací;
 • dekorace stolu s ubrousky;
 • zdobení všech místností možnostmi pro stejnou položku;
 • zavěšení dekoru na stěny a jeho umístění na police.

Pro obydlí, kde se lidé usazují po celý rok, je charakteristický volný minimalistický interiér..

Ve venkovských domech se doporučuje zvolit provensálský styl nebo jiný směr země. Chodbu zdobí materiály, které jsou nejodolnější vůči opotřebení. Návrh stropu je vždy na vašem vlastním uvážení – neexistují žádná omezení. Máte -li jakékoli pochybnosti, obraťte se na profesionální designéry..

Jak vybrat projekt?

Se vší důležitostí návrhu domu o rozměrech 9 x 7 m je třeba nejprve vycházet z vlastností plánu. Měli byste si pečlivě prostudovat vlastnosti webu a požadavky na umístění komunikace. Velmi důležitým bodem je orientace domu na světové strany. Na tom závisí pohodlí a pohodlí v domě. Doporučuje se, aby východy na terasu byly umístěny na slunné straně; nachází se zde jídelna a obývací pokoj.

Při plánování umístění několika dalších budov na území je nutné předem určit jejich umístění.. Vzdálenost musí být zvolena s přihlédnutím k předpisům. Pro venkovský dům se doporučuje použít ne pórobeton, ale tyč. Návrh musí zajišťovat vlastnosti nadace. V případě jakýchkoli obtíží byste měli kontaktovat profesionální architekty.