Soukromé domy vyrobené z materiálů šetrných k životnímu prostředí budou vždy žádané – poptávka po nich se nesnižuje a je mu vlastní přírodní základ. Ne každý si může dovolit velký dům, ale už je snazší stát se majitelem malého domu, země nebo rezidence. Například malý dům 6×6 m od baru.

Klady a zápory malých dřevěných domů

Jak spolu budou výhody a nevýhody takových budov souviset, závisí na velikosti rodiny a účelu užívání domu.. Vytápění velkého obydlí pro manželský pár nebo rodinu s 1–2 dětmi není vždy snadné, zvláště pokud jsou některé pokoje po většinu času prázdné. Pokud ale dům získá mladý pár, který teprve plánuje expanzi, mohou z takového obydlí začít..

Plusy domů:

 • v zimě je snadnější jej zahřát – úspora energetických zdrojů;

 • samotná stavba bude levnější, protože je potřeba také méně stavebních materiálů;

 • opravy a údržba domu také nebudou nijak zvlášť drahé;

 • na pozemku je více pozemků pro zahradu a zeleninovou zahradu;

 • prostorný dvůr je skutečnou vyhlídkou, pokud dům zabírá málo místa;

 • v malém prostoru srubu je často snazší vytvořit útulnou atmosféru;

 • více možností zvedání pro rodinu s velmi omezeným rozpočtem.

Objektivní mínus jeden – v takovém domě to bude stísněné. Ale tady buď udělejte kompromisy, nebo ušetřete a postavte větší dům.

Existuje však mnoho lidí, kteří jsou připraveni začít s malým domem, než aby nějakou dobu žili v pronajatém bytě, což je nesrovnatelné s úsporou nákladů.

A pokud je tento dům dvoupatrový, je již perspektivnější a jeho dispozice bude dokonalejší. Kromě toho můžete přispět k rozšíření malého domu různými způsoby: například vytvořte uzavřený prsten v jednom připojeném bloku s chodbou (v hlavní části domu nebude žádná chodba). A také v takovém domě můžete udělat méně příček, použít neotočné dveře a nakonec najít kompaktní nábytek pro uspořádání. Jedním slovem, můžete se přizpůsobit skromným záběrům a použití s ​​maximální racionalitou je také realistické..

Uspořádání pokojů v jednopatrovém domě

Řekněme, že je zakoupen dům z vrstveného dýhovaného řeziva nebo mini bar, a musíte se rozhodnout, co bude uvnitř. Jak přesně umístit místnosti, abychom vyhráli prostor a dělali vše podle pravidel ergonomie a neporušovali pohodlí života, zvážíme příklady.

 • Standardní výbava. Do domu se vchází malým zádveřím, které vede do prostorného obývacího pokoje s kuchyní (tedy kombinovaného prostoru). Z velké místnosti se dostanete do dalších dvou – ložnice dospělých a ložnice dětí, nebo jen dvou pokojů, o jejichž účelu rozhodují požadavky majitelů. Koupelna je malá, sousedí s předsíní. Dům nemá terasu, místo něj je velká veranda.

 • Možnost velké kuchyně bez dobře definovaného obývacího pokoje. Ale v této poměrně velké kuchyni lze teoreticky rozlišit obývací pokoj. Vítězem jsou dvě izolované ložnice po 8 polích. Koupelna je ohraničena chodbou a kuchyní. Jedná se o půdorys za předpokladu, že je zde i horní patro, kde bude obývací pokoj. Společná místnost ve druhém patře se však zpravidla vyrábí velmi zřídka. Proto opravdu můžete kombinovat obývací pokoj s kuchyní, a to bude dobré řešení..

 • Velký plán koupelny. Ne všichni majitelé takových domů potřebují dvě ložnice. A opuštěním jednoho z nich si můžete dovolit zvětšit záběry koupelny a také vytvořit větší kuchyňský obývací pokoj. Pro venkovský dům je tato možnost optimální. Tento dům má terasu, kde bude rodina v teplém počasí večeřet..

 • Možnost terasy. Jasněji je ukázáno, jak může dům vypadat v kombinaci s kuchyní, obývacím pokojem a jídelnou, stejně jako se dvěma 8metrovými ložnicemi, do nichž se vstupuje ze strany velké místnosti. To znamená, že jedna z ložnic nebude průchozí. Výhodou tohoto domu je terasa.

Očividně můžete přijít s jinými řešeními, ale tyto příklady se používají častěji kvůli jejich praktičnosti a pohodlí..

Dispozice dvoupatrového domu

Další možnosti otevírá dvoupatrová budova. Častěji se vybírá taktika rozdělení domu podlažími na zóny: v první – komunikační oblast (obývací pokoj, kuchyň), ve druhé – ložnice, to znamená klidová zóna.

Zde jsou příklady projektů.

 • V přízemí je vstupní hala 7,5 m2, což je hodně. Sousedí s 3metrovou koupelnou. Na stejném patře je kuchyň a obývací pokoj, což jsou vlastně jedna místnost. Kuchyně je 8,5 m2, což je také hodně, a obývací pokoj má 12,5 m2. m – ne moc, ale dost pro malou rodinu. Ve druhém patře domu jsou dvě ložnice po 10 čtvercích, třímetrový šatník a hala se stejnými záběry. Schodiště z haly vede dolů do chodby.

 • Podobné řešení, ale stále existují rozdíly. V přízemí je hala, kterou se vstupuje do domu. Z ní se dostanete do koupelny a do obývacího pokoje kuchyně. Schodiště je předvídatelně umístěno ve vstupní hale a vede do druhého patra, kde je také šatní skříň. Z haly vedou dvoje dveře do ložnic, jsou stejně velké

 • Někdy je podkroví považováno za druhé patro, jako v tomto příkladu. Dům začíná terasou, ze které se dá přejít do malé předsíně. Mimochodem, ze zádveří do kuchyně, ne té nejmenší. Z kuchyně se dostanete do sauny, což je hlavní rozdíl tohoto domu. Na kuchyň navazuje pokoj, který se pravděpodobně stává obývacím pokojem. A z toho už – do koupelny. Schodiště do podkroví je mezi kuchyní a obývacím pokojem. Ve druhém patře po obou stranách schodiště – dvě ložnice.

 • Nakonec další typické řešení pro dům 6×6 m. Malá předsíň sousedící s koupelnou, obě se otevírají do poměrně prostorné haly se schodištěm. Nedaleko se nachází velká kuchyň, která je zcela připravena pojmout obývací prostor, pokud jde o záběry. Schodiště z haly vede do druhého patra a jsou zde dvě ložnice.

Opět to není jediný způsob plánování domů. Je však zřejmé, že tyto domy jsou docela vhodnými možnostmi pro rodinu s 1-2 dětmi. Mnoho bytů již nemá žádné záběry, ale rozhodně nemají terasu a vlastní pozemek, připravený k přeměně v rukou majitelů. A to je hlavní plus malých domů.

Recenze nejlepších projektů

A teď o tom, jak vypadají domy z profilovaného (a nejen) dřeva 150×150 mm, jak vypadají v kontextu webu. A toto nebude popis vnitřního uspořádání, ale fasádních prvků struktury..

 • Dům je postaven z lepeného nebo profilovaného dřeva. Jedno patro, žádná garáž, žádná panoramatická okna. Střecha je sedlová, není zde balkon. Existuje však malá čtvercová terasa, kterou lze racionálně využít, zejména v létě. Umístěte tam například malý konferenční stolek a křeslo..

 • A to je již dům s podkrovím, vyrobený z lepeného nebo profilovaného dřeva. Má dva pokoje, žádnou garáž a panoramatická okna. K dispozici je velmi atraktivní terasa. Střecha je sedlová. Kuchyně je podle projektu oddělena od obývacího pokoje, koupelna má 3 metry čtvereční.

 • Další dům s podkrovím, se třemi místnostmi, sedlovou střechou. Majitel se rozhodne, jak využije prostor uvnitř. Můžete vytvořit jednu nepříliš velkou kuchyň spojenou s obývacím pokojem, a pak bude na podlaze místo pro další místnost. První patro můžete dát kuchyni a obývacímu pokoji a udělat jen jednu ložnici a vzít ji do podkroví.

 • Tento dům má jedno patro, na stavbu se používá lepené nebo profilované dřevo. Tři pokoje a terasa v majetku, sedlová střecha. Při vstupu do domu se ocitnete ve vstupní hale, odtud do velké místnosti (pravděpodobně kuchyně spojená s obývacím pokojem), ze které se dostanete do dvou izolovaných ložnic.

 • Typický jednopatrový dům se třemi místnostmi, bez terasy a garáže. V zádveří je malá vstupní hala, kuchyňský obývací pokoj o něco více než 14 čtverců a dva pokoje: jeden se záběry 7,40, druhý – 6,47. Dům vypadá docela dobře díky úspěšnému řešení střechy: dvě střechy, malá a velká, tvoří zajímavý architektonický nádech..

Pokud je dům vyroben na zakázku, realizující společnost vypracuje individuální projekt. Bere v úvahu všechna přání zákazníka. Můžete nahradit individuální projekt standardním projektem, což pomůže ušetřit nejen peníze, ale i čas..

Koneckonců, vývoj individuálního projektu trvá v průměru od 2 do 6 týdnů. Odborníci radí zákazníkovi podrobně: o načasování stavby, o vlastnostech smršťování, dokončování a mnoho dalšího..

Obecně můžeme říci, že malé domy neztrácejí svůj význam, pro mnoho lidí se v dohledné době stávají jedinou příležitostí k získání soukromého domu, který se nerovná letní chatě.

Mnoho firem vyvíjí nábytek pro tyto domy a nabízí modulární projekty, které se v této oblasti již osvědčily. A to je dobrá volba, protože takový nábytek je vyroben s přihlédnutím ke kompatibilitě, sousedství místností a funkčních oblastí..