Projekty domů se saunou a garáží získávají stále větší popularitu, protože tento typ uspořádání vám umožňuje vyřešit několik problémů najednou, takže je váš pobyt v domě pohodlný. Nejprve byste však měli zvážit všechny nuance stavby takového domu na místě a vše promyslet do nejmenších detailů.

Výhody a nevýhody

Dobrým řešením jsou domy se saunou a garáží připojenou k budově nebo pod jednou střechou.. Stojí za to podrobněji zvážit, jaké jsou klady.

 • Plán takového domu je předem promyšlený; nemůžete jej přičítat typickým budovám. Proto si můžete vybrat libovolné možnosti umístění místností a dalších místností..

 • Chata se saunou vám umožní absolvovat wellness procedury kdykoli, aniž byste kamkoli odešli. A teplo ze sauny také vytápí dům, což šetří náklady na vytápění.

 • Auto je při bydlení ve venkovském domě nutností a je velmi výhodné, když má garáž. To vám umožní chránit auto před srážkami, vždy je možnost provést drobné opravy v teple. V garáži je navíc šance umístit spoustu potřebných věcí – stejné nářadí a zahradní nářadí..

 • Takový dům obvykle není koncipován na malé ploše, a to umožňuje plánovat přilehlé území podle vlastního uvážení. Vybavte například prostor pro grilování, dětské hřiště, bazén, udělejte záhony, vysaďte stromy.

 • Dům lze postavit tak, aby zde byla veranda nebo terasa pro relaxaci, nad garáží lze postavit patro pro hosty. To je velmi výhodné, protože hosté mají možnost žít odděleně od hostitelů a oni zase mohou podnikat bez narušení obvyklého rytmu života..

Nevýhody takového domu nejsou tak významné. Jediná věc, která by jim měla být přisouzena, je možná to, že taková možnost výstavby zjevně nebude levná..

A při stavbě takového domu musíte být připraveni na značné výdaje. Kromě toho musíte také počítat s tím, že údržba takového domu bude také nákladná..

Možnosti uspořádání domu

Plán venkovského domu by měl být nakreslen předem. Někteří dávají přednost tomu, aby to udělali sami, zatímco jiní hledají pomoc od architektonických firem. Stačí vyjádřit vaše přání. Stavba malého rámového domu bude chvíli trvat, ale stavba velkých dvoupodlažních domů bude muset tvrdě pracovat. A pro obytný moderní tříúrovňový dům je zapotřebí ještě více času.

Budoucí majitelé nejčastěji kromě garáže a sauny kombinované s domem vybaví rozsáhlou terasu nebo relaxační zónu s altánem. Ve většině případů se v prvním patře nachází sauna a garáž, zatímco ve druhém a třetím patře jsou obývací pokoje, ložnice, školky, kanceláře a další potřebné prostory. Takové domy jsou obvykle navrženy s balkonem, a dokonce ani s jedním.

Pokud to plocha místa dovoluje, je samotnému domu věnován větší prostor, což znamená, že první patro může být rozsáhlejší. A i když má dům saunu a bazén, v přízemí může být stále dostatek místa pro obývací pokoj s kuchyní a jeden pokoj pro hosty..

Při stavbě soukromého domu byste měli pečlivě zvážit rozložení s přihlédnutím k zájmům všech členů rodiny. Skutečně v některých případech může někdo potřebovat knihovnu, tělocvičnu, dílnu, jiný potřebuje spoustu dětských pokojů. Proto možnost rozvržení, zejména s takovými doplňky, jako je garáž a sauna, si každý vybere individuálně.

Styly

Před zahájením stavby byste se měli rozhodnout pro styl stavby. Nyní existuje několik možností, které se používají nejčastěji.. Zvažme je podrobněji.

 • Klasický. To zůstalo populární v průběhu let. Charakteristickými rysy jsou jasné formy, symetrické detaily, respekt k proporcím. Mohou být přítomny dekorativní prvky, ale žádné kudrlinky. To například mohou být balustrády a sloupy. Při stavbě a dekoraci se používají omítky, mramor, dlaždice, ploty lze kovat.

 • Moderní. Milovníci bizarních tvarů mohou takový projekt realizovat, ale zde je zapotřebí smysl pro proporce. Tento styl se vyznačuje hladkými křivkami, které lze použít při navrhování okenních a dveřních otvorů i při konstrukci střechy. Ve výzdobě často najdete glazované keramické dlaždice, mozaiky a vitráže..

 • Minimalismus. Tento styl ocení ti, kteří ve všem preferují přísnost a nepřijmou zbytečné prvky. Jednoduché formy, funkční detaily, absolutně žádný dekor – to jsou znaky minimalismu. Mezi použité materiály patří kámen, dřevo, sklo. Budova je postavena v jednom barevném schématu bez jakýchkoli akcentů. Nejčastěji je bílá..

 • High tech. V některých ohledech můžete najít podobnosti s minimalismem. Je to také jasná geometrie, bez dalších podrobností, nutně plochá střecha. Přednost se však dává šedým a stříbrným barvám, charakteristickým rysem stylu je přítomnost kovu a velké množství skla. Obvykle se jedná o velká panoramatická okna..

 • Chata. Mnohým tento styl dává pocit harmonie a nebývalého pohodlí. Tento styl je okamžitě rozpoznatelný. Štítové střechy vyčnívají mnohem za hranice domu a pod nimi jsou perfektně umístěny balkony a terasy, jejichž designu je věnována velká pozornost.

V takových domech je častým výskytem podkroví. Při stavbě budov se nejčastěji používá dřevo, navíc může používat kámen, střechy – taškové.

 • ruština. Tato volba je velmi dobrá, pokud je rozhodnuto postavit dřevěný dům. Dekorativní vyřezávané prvky se stanou hlavní ozdobou fasády. Zdobí okenice, platóny, převisy střech, ploty. Pro stavbu takového domu se stále častěji používá blokový dům, suterén může být kamenný.

 • Fachwerk. Taková struktura okamžitě vyniká na pozadí ostatních. Charakteristickým rysem hrázděných domů je dřevěný rám, který má na pozadí bílých stěn budovy obvykle tmavou barvu. Střecha je ze šindele. Okna jsou obvykle velká.

 • gotický. Mnoho lidí dnes tento styl přitahuje. Vyznačuje se špičatými střešními strukturami, množstvím věží, soch a reliéfů. Podlouhlá okna jsou často potřísněná.

 • orientální. V tomto stylu můžete často najít doma. Vyznačují se vzhůru zakřivenými svahy střechy. Tento design podle obyvatel Východu děsí zlé duchy. Obecně platí, že dům má obdélníkový a dokonce čtvercový tvar bez ozdůbek; terasa se táhne po celém obvodu budovy. Ve stavebnictví se používá dřevo a kámen.

Úspěšné projekty

Abychom lépe porozuměli tomu, jak by budoucí dům mohl vypadat uvnitř a jaké prostory tam budou umístěny, stojí za to zvážit nejúspěšnější příklady a možná je implementovat..

 • Stojí za to věnovat pozornost tomuto projektu. Všechno je zde promyšleno pro pohodlí obyvatel. Hlavní věcí je podrobně navrhnout první patro, protože je zde mnoho místností. Garáž je vestavěná do domu a můžete z ní jít přímo do lázně. Dostanete se do něj také ze sálu. Ze sauny je východ na terasu a dostanete se tam také z kuchyně. Dům má prostornou kuchyň-obývací pokoj, který vám umožní umístit vše, co potřebujete, a vytvořit velmi útulné posezení. V přízemí se navíc nachází kotelna, koupelna a jedna ložnice. Ve druhém patře nebo v podkroví v takovém domě jsou ložnice obvykle umístěny pro všechny členy rodiny..

 • Ani další možnost není špatná. Kromě místnosti pro garáž je na vnější straně také baldachýn, který vám umožní umístit dvě auta nebo použít baldachýn za teplého počasí a za studena – garáž. Podařilo se nám zařídit saunu vedle kotelny, poblíž je také koupelna. Velký kuchyňský obývací pokoj má vstup na terasu. V prvním patře bylo místo pro spíž, šatník a dokonce i kancelář. S takovým uspořádáním se rozumí, že všechny pokoje pro spaní a odpočinek budou umístěny ve druhém patře..

 • Pokud je však dům jednopatrový, mohou být v tomto prostoru umístěny všechny potřebné prostory, jako v tomto případě. V jednom bloku je sauna se sprchou a koupelna. Na velkou terasu lze vstoupit z několika místností najednou. Kromě kuchyně je zde také prostor pro grilování. Dostatek prostoru pro obývací pokoj. Nacházejí se zde i další důležité místnosti: ložnice, kancelář, dětský pokoj. Garáž má jednu střechu s domem.