V poslední době jsou docela populární domy pro dva majitele. Zvažte v článku projekty domů se dvěma vchody podrobněji.

Zvláštnosti

Dvougenerační dům se samostatným bydlením a samostatnými vchody – skvělá volba pro rodiny různých generací. Rodiče, děti a vnoučata žijí v takovém obydlí a přitom mají vysokou úroveň soukromí..

V tomto případě se potomci mohou starat o rodiče a starší generace má možnost pomoci s vnoučaty..

Budovy pro dvě rodiny s odděleným životem se nazývají dvojdomy nebo duplexy. Toto jméno nám přišlo z Velké Británie, kde se takové domy poprvé objevily. V této zemi se výstavba obytných budov v tomto formátu praktikuje více než století. Pro mnoho majitelů pozemků je tento pohled v mnoha ohledech vhodnější než dům pro jednoho majitele. Jakýkoli projekt dvojitého domu se může lišit v některých individuálních vlastnostech, nicméně tradiční dispozice se samostatným vchodem je nejfunkčnější a nejoblíbenější..

Každý projekt může být speciální a jedinečný, ale největší poptávka je po domech se samostatnými vchody. V takovém případě se rodiny mezi sebou nemusí vůbec protínat. Pozemek, stejně jako vedlejší budovy, je rozdělen na dvě části nebo ponechán v běžném používání.

Rodiny žijí v duplexech, které nejsou vždy v příbuzenském vztahu – někdy jsou přáteli, někdy jsou si navzájem zcela cizí. K tomu dochází po prodeji jedné z polovin domu..

Plány pro jednopatrové domy

Po „palácovém“ boomu v devadesátých a dvacátých letech minulého století, kdy se někteří pokoušeli ohromit ostatní velkolepostí 2-, 3-, 4patrových sídel, začali lidé chápat výhody jednopatrových budov.. Ve skutečnosti jsou praktičtější a pohodlnější. Jak ukazuje praxe, jen málo lidí používá druhé patro, pokud jsou na první úrovni k dispozici stejné příležitosti. Stavba domu na jedné úrovni je navíc mnohem levnější než stavba dvoupatrového domu se stejnou plochou – přinejmenším rozdíl v položení komunikace ovlivňuje.

Pokud jde o geometrii jednopatrového duplexu, může být odlišná – hodně závisí na krajině a oblasti webu..

Obdélníkové, čtvercové, tvar U a asymetrické tvary jsou ve stavebnictví celkem běžné, ale zrcadlová konstrukce je nejoblíbenější možností. V tomto případě mohou být vstupy umístěny po stranách, po stranách fasády nebo vedle, uprostřed. Dvojdomy jsou postaveny z kamene (cihly, bloky) nebo ze dřeva (dřevo, kulatina), je možné postavit rámové budovy. Projekty zahrnují domy s terasou, vestavěné nebo samostatné garáže a další.

Dispozice dvoupodlažních chat

Při stavbě dvoupodlažního mezonetu jsou v první úrovni umístěny technické místnosti – koupelna, kotelna, kuchyně a jídelna s obývacím pokojem, zatímco druhé patro je určeno pro místnosti, kde je zapotřebí klidu: ložnice, kancelář, dětské pokoje se obvykle nacházejí také ve druhém patře. Někdy v duplexu je spodní patro ponecháno v běžném používání, i když se to cvičí méně a méně často..

Soukromá chata s podkrovím bude v obytném prostoru nižší než dvoupodlažní, ale její stavba je mnohem levnější.

Ale domy s písmenem „G“ ve formátu twinhouse se téměř nikdy nestaví. V tomto případě je obtížné naplánovat dva samostatné vchody a zároveň zachovat rovnocennost vnitřního uspořádání a pohodlí..

Garážové projekty

Místo na místě pro auto se již dlouho změnilo v drsnou nutnost. Nyní téměř žádné rodiny nezůstaly bez auta, a pokud se sídlo nachází v příměstské oblasti, pak v zásadě neexistují „bez koně“. Garáž lze oddělit nebo zabudovat do obytné budovy. V obou případech existují výhody i nevýhody..

Přístřešek na auto bude stát majitele mnohem méně, ale nikdy nebude mít všechny funkce a výhody, které jsou součástí plnohodnotné garáže. Projekty s vestavěnou garáží lze při stavbě domu provádět z jakýchkoli materiálů – ze dřeva, kamene nebo rámové metody. Jak by to mohlo vypadat, rozložení dvoupatrového duplexu, ukázané na příkladech.

Možnosti pro dvě rodiny

Design a vnitřní uspořádání duplexu se může lišit, ale obecně se takové domy nestaví nad druhé patro.. Odhad duplexu je přitom o 20-30% nižší než náklady na dva venkovské domy stejné velikosti..

  • Níže uvedený projekt dvoupodlažní chaty pro dvě rodiny se samostatnými vchody má vestavěné garáže, obezřetně oddělující obytné části budovy. Tím je splněn jeden z hlavních úkolů duplexu – izolace. V tomto případě je rodinám poskytnuto 100% soukromí. Vchodové dveře jsou umístěny v těsné blízkosti prostoru garáže.

  • V dalším projektu jednopatrového domu pro 2 rodiny jsou zachovány principy zrcadlového uspořádání. Vstupní prostory jsou od sebe co nejdál – jsou umístěny po stranách budovy a jsou vybaveny verandou. V obou polovinách poskytuje kuchyně-jídelna přístup na společnou terasu, oddělenou nosnou zdí.

  • Tento dvojdomek je podsklepený a má půdu. Projekt je mimořádně funkční, přestože sklep zvyšuje náklady na stavbu. Je však velmi výhodné uspořádat v něm garáž a technické zázemí, úplně se vzdát první a podkrovní podlahy pro obytné prostory..

Designové nápady

Jednopodlažní duplex je navržen ve stylu připomínajícím francouzské Středomoří. Světlé stěny a pískovcové cihly odpovídají stylu Provence, stejně jako silně křídlová okna.

Barva žaluzií odpovídá odstínům střešního materiálu.

Přízemní dvougenerační dům s podkrovím vypadá velmi úctyhodně. Ušlechtilý vzhled mu přijde s grafickou střechou na pozadí bílých stěn a cihlovou vložkou lícových cihel na fasádě. Navzdory malé ploše přítomnost podkroví umožnila poskytnout budově vestavěné garáže.

Dvoupodlažní dům z profilovaného dřeva pro dvě rodiny vypadá přísně a lakonicky. Dva oddělené vchody izolují rodiny od různých generací, ale neoddělují se.

Společné nádvoří, dekorace ve stejném stylu, hovoří o jednotě sousedních obyvatel.

Nádherný panelový duplex ve stylu chaty. Projekt poskytuje hodně světla a působí vzdušně díky panoramatickým oknům v prvním a polovičním podkroví. Dispozice zároveň jasně rozdělila obytné části a zaručilo soukromí pro obě rodiny. To je usnadněno částí rozdělenou mřížovým plotem. Budova má terasy a balkony.