Projekty domů s garáží a terasou jsou možností pro budoucí majitele nových budov, kteří často hostí hosty. Garáž umožňuje nenechat opomíjené auto mimo obvod a terasa efektivně doplní obývací pokoj.

obecná informace

Garáž bude vyžadovat další prostor v nadzemní části domu – v přízemí by pro ni měl být přidělen přidružený prostor. U malých pozemků, kde se počítá každý metr čtvereční, a výstavba přístavby není zásadním úkolem, se zvažuje možnost prohloubení garáže do suterénu. V Rusku existuje speciální zákon o používání podloží, který zakazuje kopat do země hlouběji než 5 m bez zvláštních povolení a usnesení. Tato velikost je však dostačující..

Pokud je garáž zásadní, a to je případ drtivé většiny majitelů domů se soukromým autem, při prohloubení garáže do suterénu můžete využít téměř jakýkoli projekt domu od 48 m2. Hlavní věc je, že můžete takovou garáž bez problémů opustit – úhel sklonu vstupní rampy pro auto by neměl překročit 20 stupňů.

Většina dnešních majitelů pozemků má velikost pozemku alespoň 4-5 akrů – tak se to v mnoha letních chatách dělá.. Uchycení garáže není problém, lze ji dokonce postavit z dřevěných a plastových konstrukcí, hlavní je zajistit její požární bezpečnost pomocí nehořlavé impregnace a obkladu. Moderní auto vyžaduje prostor alespoň 7×6 m – to poskytne snadný přístup k autu, které tam jezdí ze všech stran, kvůli údržbě a opravám. Pro srovnání, osobní džípy jsou po zavření dveří auta asi 5 m dlouhé a 2,5-3 m široké..

Rozměry garáže, ve které bude pohodlné provádět všechny akce s stojícím autem, jsou brány s jistou rezervou, což vám umožní zavěsit například několik polic s nářadím a spotřebním materiálem. Zvláště „pokročilí“ postaví plnohodnotnou přístavbu, která není jen garáží, ale také opravnou miniautomobilu: pro ruční práce mimo auto vybaví i sousední místnost o velikosti 10 m2. Celková užitná plocha přístavby pro jedno uzavřené parkovací místo s dílnou může dosáhnout 52 m2.

Terasu nejčastěji doplňuje kuchyňský obývací pokoj v přízemí. Ve většině případů je samotná plocha terasy 10–15 m2, bez kuchyňského obývacího pokoje (nebo jídelního obývacího pokoje). Umístění terasy ve druhém patře je obtížné, je nahrazeno balkonem nebo jiným dodatečným prostorem, uspořádaným podle obrazu a podoby lodžie v bytových domech. Zasklená terasa, stejně jako veranda, slouží jako plnohodnotná místnost. Terasu lze uzavřít na jednu, dvě nebo všechny strany domu – jednou z funkcí terasy je, že chrání nosné stěny domu před srážkami, námrazou v mrazu a přebytečným ultrafialovým zářením ze slunce.

Otevřená terasa je letní možností, což je baldachýn na kapitálových podpěrách, jehož oporou je spolehlivá betonová slepá oblast kolem domu, rozšířená v tomto místě na samotnou řadovou oblast.

Možnosti rozložení pro jednopatrové domy

Hotové venkovské domy z cihel spolu s podobnými budovami, jejichž stěny jsou dřevěné, z pěny nebo pórobetonu, jsou hojně zastoupeny všemi druhy stavebních společností. Každý, kdo si přeje, plánuje se přestěhovat z přeplněného bytu do soukromého domu, který je pro něj mnohem prostornější, najde optimální řešení. Můžete také využít služeb podnikavých samostaveb, kteří staví o nic hůř než jakákoli dodavatelská společnost na prodej. Někteří z nich na tom dobře vydělávají a poskytují zákazníkům hotová řešení, která splňují všechny předpisy a zákony přijaté v Ruské federaci..

V tomto případě je na úseku 16×16 m přiděleno čtvercové místo, ale nebude plně obsazeno. Terasa o rozloze 15,4 m2 má vlastní vchod do domu na opačné straně než přední. Kuchyně a jídelna-obývací pokoj jsou sloučeny do jednoho prostoru, který se skládá z ploch 16,3 a 22 m2. Dvě ložnice po 11,7 m2, jedna 11,8 a další 13,9. Dvě koupelny – 3 a 3,3 m2. Veranda je 7,5, zádveří 5,8 a technická místnost 5,9 m2. Spíž – 2,1 m2, hala je podlouhlá a tvoří chodbu ve tvaru písmene L o ploše 14,6 m2. Pro garáž je vyhrazen prostor 600×617 cm.

Garáž je určena pro dvě auta. Neexistuje žádná dílna, ale když se změní projekt, může být pro ni přidělena technická místnost vyříznutím otvoru pod dveřmi v nosné zdi. Jakékoli změny nosných stěn musí být doprovázeny instalací silnostěnných ocelových rohů nebo kanálů, protože tyto stěny podporují podkroví se střechou. Mnoho majitelů to dělá jednodušeji – přistavují dílnu vedle garáže, což výrazně snižuje riziko posunutí nosných konstrukcí a vzhled závady na hlavních stěnách.

Plány pro dvoupodlažní domy

Příklad, který bude diskutován níže, se odehrává na místě o rozměrech 15,35 x 11,3 m. Terasa je navržena pro 33,9 m2, kuchyň-jídelna je 33,345, koupelna je 6,85, veranda je 5,53, zádveří je 1, 88, vstupní hala se schodištěm v patře – 12,79, ložnice pro hosty – 9,73, šatna – 4,02, kotelna – 9,26, kůlna – 24,51 m2. Závěsný prostor lze snadno přeměnit na garáž. Ve druhém patře: horní hala – 14,93 m2, dvě ložnice po 15,41 m2, třetí ložnice – 13,35 m2, druhá koupelna – 4,53, komora – 2,25 m2, dva balkony – 4,1 a 2, 85 m2. Druhé patro zabírá 72,83 m2, první – 132,44 m2. Terasu je možné přestavět na verandu.

Projekt může být realizován ve formě cihlového, kamenného, ​​pěnového blokového domu – podkroví nebo dvoupatrového. Jedná se o plnohodnotný rodinný dům pro dvě rodiny, který pojme až několik hostů.

Příklady projektů

Předpoklady pro stavbu domu, který uspokojí všechny potřeby venkovských obyvatel XXI. Století, by dostatečně nemotivovaly konkrétního budoucího majitele takové budovy, nebýt zmínky o příkladu prostorného domu s bazénem , sauna, terasa, garáž. Jako základ můžete vzít druhý z výše uvedených projektů..

  • Část terasy z předchozího projektu lze přestavět na lázeňský dům. Část terasy vzdálená od druhého vchodu slouží k vaně – sousedí s ložnicí pro hosty, nikoli s kuchyní a jídelnou. Druhý vstup do této lázně můžete provést z ložnice pro hosty – první je z druhého vchodu (na terasu). Poté se zbytek terasy změní na druhou verandu, protože s největší pravděpodobností kvůli lázni ztratí svou hlavní funkci..

Při zařizování vany nezapomeňte použít další vrstvy hydro -parozábrany – do domu by neměla pronikat vlhkost. Lázeňský dům však může být přidán k domu navíc, aniž by se dotýkal terasy a umístil jej vedle bazénu.

  • Bazén by měl být umístěn mimo budovu, protože jinak by bylo nutné snížit počet místností v přízemí a ponechat pouze halu a obývací pokoj s kuchyní. K vybavení letního bazénu bude zapotřebí pozemek o rozloze více než 10 akrů – pro bazén je zpravidla přiděleno nejméně sto metrů čtverečních. Pokud se jedná o bazén, pak je vhodné koupit pro něj několik pozemků 5-10 akrů, které se nacházejí vedle sebe. Moderní bazén je však výsadou penzionů, vil s ultramoderním vybavením, jejichž výstavba v Rusku stojí podle moderních standardů nejméně 5 milionů rublů. spolu s dokončením a uspořádáním vlastní infrastruktury.

  • V obývacím pokoji v kuchyni lze instalovat krb-za tímto účelem se projekt mění v souladu s protipožárními a architektonickými požadavky: buduje se cihlová trubka procházející oběma patry. V případě stavby krbu nebo kamen proběhne přestavba ložnice nad obývacím pokojem kuchyně, protože je vhodné umístit potrubí rovně, svisle po celé délce. Výfukové plyny a kouř budou tuto ložnici vytápět trubkovou šachtou, což přinese další příspěvek k úsporám majitelů na nákladech spojených s plynovým nebo elektrickým topením..

Tyto tři vlastnosti umožní proměnit venkovský dům nejen v chalupu, ale ve skutečnou vilu, ne horší než evropské protějšky, ve které často pobývají například významné osobnosti umění, sportu a politiky..

Design takto upraveného venkovského sídla je dokončen v souladu s trendy dnešní módy a jde ruku v ruce s klasikou domácího interiéru. Druhé patro může být nahrazeno podkrovím – počet ložnic se sníží na jednu nebo dvě. Pro konstrukci základů a stěn použijte rámové a monolitické technologie – seismická odolnost domu se výrazně zvýší.