Projekt domu z pórobetonu o velikosti 8x10 metrů

Každý domov začíná projektem a pečlivým plánováním uspořádání interiéru. Úkol je docela obtížný ve všem, co souvisí s architektonickým projektem. Rozložení ale lze vypočítat sami..

Domy 8×10

Tato velikost je jednou z nejžádanějších, protože její stavba je mnohem levnější než stavba větších chat. Promyšlený přístup k plánování vám zároveň umožní vytvořit kompaktní dům dostatečně prostorný a prostorný.. Kromě toho musíte mít na paměti další příležitosti, které vám umožní zvýšit užitnou plochu – druhé patro, projekt domu s podkrovím, jeden a půl budovy, suterénu a suterénu.

Takové techniky samozřejmě zvyšují náklady na stavbu, ale jedno patro stačí pro rodinu 2-3 lidí..

obecná informace

První pohled na obytnou budovu o rozměrech 8 x 10 metrů může být důvodem pro mylný názor, že takový dům je příliš stísněný a nepohodlný na život. Nicméně není. Neměli byste dělat unáhlená rozhodnutí a okamžitě opustit velikost 8 x 10 m. Podrobnější seznámení s takovými domy vám umožňuje zajistit jejich účinnost. V tomto případě může být struktura čtvercová, obdélníková, geometrie ve tvaru písmene L – to umožňuje řadu konstrukčních, architektonických a designových řešení.

Domy 8×10 jsou postaveny ze široké škály stavebních materiálů:

 • „Divoký“ les;
 • zaoblené kulatiny;
 • cihla nebo pěna, pórobeton;
 • lepené nebo kalibrované dřevo.

Kompaktnost budovy ponechává většinu pozemku volnou, což činí dům 8×10 s užitnou plochou 80 m2 jednou z nejlepších možností venkovského sídla. Pojme všechny aktivní i pasivní zóny a jednopatrová budova má stejnou velikost jako standardní čtyřpokojový městský byt.

Dům s podkrovím, se suterénem, ​​dvouúrovňová chata má dvojnásobnou plochu.

Možnosti pro plány domů v 1. patře

Kompaktnost jednopatrového domu 8 na 10 naléhavě vyžaduje promyšlené uspořádání. Kombinovaná kuchyně a obývací pokoj jsou nyní módní a relevantní a také vám umožňují ušetřit alespoň pár metrů čtverečních. Zónování lze provést pomocí masivní lišty, která funguje jako stůl, široký oblouk. Optimální plocha obývacího pokoje v kuchyni je od 10 do 12 m2. Kombinovaná koupelna ušetří dalších pár metrů a umožní vám zvětšit dva pokoje. Mohou to být ložnice nebo jeden dětský pokoj a ložnice rodičů..

Zbývající měřiče jsou rozděleny mezi technické místnosti – spíž, kotelna, šatna, chodba – podle uvážení majitelů. Podkrovní projekt přidá v podkroví několik dalších místností.

Jedno a půlpatrové domy (lidově „nákladní auta“) mají charakteristický rys-výška stěn druhého patra zvenčí je jen o 1-1,5 metru vyšší než v prvním patře. Uvnitř má obytný prostor normální výšku. Nákladní vůz má podobnou strukturu jako půdní dům, říká se mu také polopodkroví.

Zásady plánování půldruhého patra se neliší od typu podkroví.

Dispozice domu ve 2 patrech

Již prostornější varianta a zabírající na místě stejné množství prostoru jako jednopodlažní 8 x 10 m. Druhé patro uvolňuje prostor natolik, že můžete plánovat nejen velké místnosti, samostatný obývací pokoj a kancelář, ale také sauna, samostatná koupelna. Budova tohoto druhu bude zapotřebí pro velkou rodinu, zvláště pokud plánujete přijímat časté hosty s přenocováním.. První úroveň je uvedena pro společné místnosti a technické prostory:

 • kuchyně;
 • koupelna;
 • obývací pokoj;
 • chodba;
 • kotelna.

Druhé patro je ideální pro ubytování:

 • ložnice a dětské pokoje;
 • skříň a druhá koupelna.

Takové rozložení umožní členům domácnosti mít oddělený prostor a poskytne potřebné soukromí..

Schodiště musí splňovat takové parametry, jako je bezpečnost a spolehlivost, pokud jsou umístěny, zabírají co nejméně užitečného prostoru. Plynový blok dokonale odolává druhému patru, stejně jako srubovým nebo dřevěným konstrukcím. Podkrovní podlaha se stropem nestandardní geometrie vám umožňuje vyzdobit místnosti zajímavými designovými technikami. Kromě toho zde můžete uspořádat plnou šatnu, spíž, stejně jako balkon a obývací část..

Dvoupodlažní domy z plynového bloku jsou postaveny mnohem rychleji než z kulatiny, navíc nejsou nižší než tepelná účinnost.