Přehled projektů jednopatrových domů 60 m2. m může být velmi poučný. Rozložení rámových obytných domů a domů ze dřeva, cihel a dalších domů o rozloze 60 m2 je přibližně stejné. Budete také muset vzít v úvahu konstrukční vlastnosti..

Výhody a nevýhody

Výstavba jednopatrových domů o rozloze 60 m2. m. si rozhodně zaslouží pozornost. Je nutné jasně volit mezi jednopatrovými a dvoupatrovými strukturami.. Obydlí s výškou 1 patra je mnohem univerzálnější.

Může být bezpečně postaven na zemi, bez ohledu na jeho strukturu. Přitom bez pečlivé přípravy nelze postavit dvoupodlažní a vyšší budovy na písku..

Jednopatrová budova je navíc perfektně umístěna i při vysokém obsahu půdní vody.. Další výhody takové struktury by byly:

 • ziskovost;

 • rychlost práce;

 • jejich relativně nízká intenzita práce;

 • jasná racionalita rozvržení;

 • komparativní pohodlí;

 • různé materiály;

 • snadnost kabelové komunikace.

To však neznamená, že jednopatrové domy sestávají pouze z výhod. Plánování místností je obtížné.. Plocha 60 m2 vám umožňuje sebevědomě hospodařit s malými pozemky nebo – co je stejné – na malém pozemku můžete takový dům bezpečně postavit.

Projekty lze snadno přizpůsobit jakýmkoli klimatickým a geologickým podmínkám. Náklady na takové přepracování jsou pro většinu vývojářů nulové nebo velmi nízké..

Rovněž stojí za zvážení následující body:

 • není třeba složitého mocného základu;

 • úspory na vytápění;

 • nižší náklady na potrubí;

 • žádné překážky;

 • ideální konfigurace pro děti a starší osoby;

 • relativně velký obsazený prostor (ve srovnání s dvoupatrovými strukturami).

Možnosti rozvržení

Něco takového může být plán obytného rámového domu o rozloze 60 m2. Prostor ložnice a kuchyně je téměř stejný. Jejich těsná blízkost vám umožňuje začít s přípravou jídla ráno, aniž byste příliš rušili ostatní obyvatele.. Obývací pokoj o velikosti 16 m2 bude docela pohodlný, i když přijde mnoho dalších návštěvníků.. Velmi pohodlná je také 10metrová chodba..

K dispozici je dokonce skromná předsíň, která chrání před nepřízní počasí od října do dubna.

Podobný dům lze snadno postavit ze dřeva nebo na základě cihlových zdí.. Ale stojí za zvážení i jiné projekty. V této verzi dosahuje plocha obývacího pokoje téměř 14 m2. Velikost kuchyně, něco přes 9,4 m2, je dostačující pro pohodlné vaření. Chodba se výrazně zmenšila, ale chodba a koupelna byly vybaveny.

Omezený prostor často nutí sloučit různé místnosti. Vymezování zón příčkami na ploše 60 m2 není příliš rozumné. Mnohem atraktivnější je oddělení podle barvy nebo výběr materiálů pro dekoraci. Technické místnosti se doporučují, aby byly co nejmenší. Umístění koupelny je vybráno tak, abyste nemuseli vést další stoupačku do kuchyně.

Široká vysoká okna jsou skvělý způsob, jak zmírnit pocit malé. Pro zajištění pohodlí domova by měl být pokoj pro hosty izolován. Konstrukce terasy zvětší kuchyň a vybaví letní jídelní kout. Kombinované koupelny jsou praktičtější a kompaktnější než samostatné protějšky.

Při výběru a provádění projektů neexistují žádné další speciální nuance..

Design

Dům o rozloze 60 metrů čtverečních by měl být nejen dobře naplánovaný, ale také řádně vyzdobený. Výběr správného stylu je zásadní. Je užitečné zdobit stěny dlaždicemi, syntetickými cihlami nebo sklem. Strop v koupelně je obvykle opatřen základním nátěrem a natřen bílou barvou odolnou proti vlhkosti..

Stěny ložnice se doporučují dokončit dřevěnými panely.. Podlaha je nejčastěji pokryta kobercem nebo laminátem. Aby se místnost zdála větší, je vhodné použít fototapetu s perspektivou.

Nábytek by měl mít jednoduchý vzhled s lakonickým dekorem – pak jej můžete změnit a doplnit podle svého uvážení bez zbytečných výdajů. Prostor by neměl být přeplněný, nábytek musí přísně splňovat kritéria nezbytnosti.

Krásná a kompaktní možnost designu – dekorativní omítka. Z tapet se nejlépe hodí ty, které jsou zdobeny malým nebo abstraktním vzorem. Umožňují vám eliminovat lícování a nutit k nadměrnému utrácení materiálu. Místo napínacích stropů je vhodné použít sádrokarton nebo barvu.

Je důležité věnovat pozornost stylu designu.. V malých venkovských domech je nejlepší použít:

 • Provence (aktivní dekorace s látkami a dřevem);

 • ekonomický styl chaty, což znamená velké množství kožešiny a vlny;

 • Racionální a stručné, navržené s přísným racionalistickým zkreslením, minimalismus.

Příklady projektů

Velmi originálně vypadá bílo-hnědý dům se středně tmavou střechou. Štítová střecha spolehlivě ochrání před srážkami i v těch sněhových a nejvíce deštivých oblastech.

Velmi dobře je přijímána také modrá sedlová střecha. Lakonický bílý dům pod ním pěkně dotváří kompozici..

Nakonec stojí za pozornost cihlová budova se středně velkou harmonickou terasou..