Článek analyzuje hlavní rysy high-tech projektů jednopodlažních domů. Pozornost je věnována možnostem budov se šikmou střechou a venkovských domů v 1. patře s terasou, rámem a dalšími budovami. Čtenáři si také mohou prohlédnout několik hotových atraktivních verzí.

Vlastnosti stylu

Vždy existovali lidé, kteří mají rádi technologie. V 70. letech však došlo ke vzniku stylu high-tech a aktivně se začal používat až o deset let později.. Nejdůležitější vlastností přístupu je aktivní využívání nejnovějších úspěchů v projekčních a stavebních pracích.. Měly by být také použity při dokončování.

Dalšími důležitými vlastnostmi jsou:

 • jednoznačná preference rovných obrysů;

 • skleněné, kovové povrchy;

 • odstranění funkčních prvků budov venku;

 • preference decentralizovaného osvětlení;

 • dominance barvy stříbrného kovu (s níž musí být všechny ostatní odstíny konzistentní);

 • pragmatismus při navrhování prostoru a distribuci prostor;

 • aktivní prolínání konstruktivistických a kubistických designových prvků;

 • zdůraznění krásy přídržných struktur a spojovacích prvků;

 • aktivní využití trubicových struktur.

Použití betonových povrchů je zcela povoleno.. Navíc jsou elegantně a harmonicky integrovány do high-tech prostředí. Totéž lze říci o plastových prvcích. Omezení funkčnosti založené na externím odkladu je přísně zakázáno. Důležitou vlastností jsou světelné experimenty, které zaručují působivé třpytení na pozadí zrcadlených ploch..

Dekorativní předměty se buď nepoužívají vůbec, nebo se používají v extrémně omezeném množství. Ale potrubí s kulatým nebo obdélníkovým tvarem je široce používáno. K vidění jsou válcované kovy a kovové profily. Vnější povrchová úprava se provádí přísně za sucha. Standardně je střecha plochá; v rámci tohoto stylu je také podporováno používání komplexů inteligentní domácnosti.

Nemůžete ignorovat skutečnost, že high-tech se již podařilo rozdělit do několika směrů..

V průmyslové verzi je hlavní důraz kladen na zobrazení betonu, skla a kovu.. Technologická komunikace se stává nedílnou součástí designu.

Geometrická high-tech přináší konkrétní formy do popředí. Jednoduše řečeno, takový dům má obvykle kubickou konfiguraci; ale může být složitější provedení, když jsou sestaveny moduly různých obrysů.

Bionický pohled na high-tech bude vyhovovat těm, kteří mají rádi zdravý život a harmonii. Geometricky jasné kontury zde nejsou potřeba a jsou dokonce kontraindikovány. Upřednostňují se hladké oválné tvary.

Stojí za zmínku, že chaty jsou často zdobeny geometrickým způsobem. Ale materiál se v poslední době změnil: místo železobetonu se stále více používají lepené nosníky.

Možnosti rozvržení

Při výběru typu rámového domu o výšce 1 patra se šikmou střechou byste měli této možnosti věnovat pozornost. Dvě ložnice o velikosti 10 a 18 m2 poskytují optimální pohodlí. Z chodby se vchází do kuchyně a obývacího prostoru. Důležitou vlastností tohoto předměstského obydlí je přítomnost poměrně velké verandy. Celá rodina může snadno sedět na chodbě; K dispozici je nejen koupelna, ale také kotelna.

Ale toto potenciálně zajímavé moderní uspořádání jednopatrových domů se samozřejmě neomezuje pouze na. Zde obývací pokoj dosahuje 27 metrů čtverečních. m. Můžete se do něj dostat z 5metrové chodby. Plocha haly je 7,5 m2. K dispozici je koupelna a několik ložnic – pro každodenní život nebudou žádné problémy.

Pokud potřebujete dát dům s poměrně velkou terasou na letní chatu, má smysl věnovat pozornost jiným schématům. Například obsahující několik sousedních obývacích pokojů. Jejich plocha je, jak ukazuje plán, 13, 17 a 20 m2. To je docela dost pro obyčejné lidi, kteří se nesnaží získat panství, ale spoléhají jen na každodenní pohodlí. Přidělení koridoru, na rozdíl od některých stereotypů, se ukazuje jako plně oprávněné; plocha společenské místnosti je přesně 20 m2. m.

Další možné řešení zahrnuje:

 • 15metrová kuchyň;

 • 14metrová terasa;

 • ložnice 17 a 19 m2;

 • šestimetrový užitkový blok;

 • 14metrová veranda (naproti terase).

Při přemýšlení o rozložení musíte věnovat pozornost skutečnosti, že je vhodné jej používat. V ideálním případě byste měli zajistit snadný přístup mezi všemi místnostmi. V domě je nutné jasné oddělení obytných a užitkových pozemků a obytné části jsou navíc rozděleny na ty, které jsou určeny pro den a na večer. Čím méně sálů a chodeb, tím je schéma pohodlnější a praktičtější. Někdy je výhodnější vytvořit průchozí místnosti než přidat nové chodníky; z hlediska praktičnosti vyniká navazování kuchyně na jídelnu a na společenskou místnost.

V domech malé oblasti je někdy vhodné uspořádat denní místnosti v jednom otevřeném prostoru bez příček.. Pokud je to možné, měla by být pro každého dospělého člena rodiny přidělena samostatná místnost. Když se zástupci různých generací usadí, je vhodné zařídit jim prostor pomocí jednotlivých koupelen a ložnic. Pokud existuje možnost uspořádat samostatný vchod, určitě byste toho měli využít. Orientace schodiště v prostoru nehraje zvláštní roli, ale určitě ho musí osvětlit světlo z oken..

Chcete -li zjednodušit stavbu a snížit náklady na ni, musíte opustit římsy a balkony. Je pozoruhodné, že stejné řešení snižuje tepelné ztráty vnějšími ploty. Je lepší, když je dlouhý okraj domu orientován na jih – sluneční paprsky pak zahřejí obydlí více. Z ekonomických důvodů také nemá smysl pronásledovat složité tvary střech..

Vestavěná garáž je dalším důležitým ekonomickým řešením; jeho zahřívání je usnadněno a lze sem přenést část inženýrských komplexů.

Existují také taková doporučení:

 • vyhněte se zbytečnému budování sklepa;

 • přenést pomocné místnosti do podkroví;

 • zajistit zesílení stěn pro konstruktivní zvukovou izolaci;

 • vzít v úvahu energetickou účinnost řešení plánování;

 • umístěte sklad potravin blíže do kuchyně.

Krásné příklady hotových projektů

Tak by mohl vypadat atraktivní jednopatrový dům ve stylu high-tech. Jeho jednoduchý a diskrétní vzhled plně odpovídá tomuto kánonu..

Odhaluje se zde další typická součást high-tech-velkoplošná zasklení s obdélníkovými okny s dvojitým zasklením. Rozsáhlá otevřená terasa poněkud zmírňuje vizuální závažnost.

Je zvláštní, že high -tech styl nezasahuje do používání jednotlivých dřevěných inkluzí – a živý příklad toho je uveden na fotografii níže..