Moderní technologie umožňují vytvářet originální a spolehlivé budovy z přírodních materiálů. Domy z baru získaly mezi kupujícími velkou popularitu a pokud jde o jejich provozní vlastnosti, nejsou nižší než cihlové budovy. Samostatnou pozici v preferencích majitelů příměstských oblastí zaujímají domy ze dřeva s panoramatickým zasklením.

Zvláštnosti

Srub s panoramatickými okny je skvělým řešením, pomocí kterého můžete zdůraznit sofistikovanost vkusu majitele příměstské oblasti. Takové budovy se vyznačují svou originalitou, elegantním a prestižním vzhledem. Instalace panoramatických oken umožňuje vstup velkého množství slunečního světla do místnosti. To vizuálně zvětšuje prostor, umožňuje ušetřit na elektřině během dne a také vytváří harmonii a pohodlí v místnosti..

Domy, pro jejichž vytvoření byl použit dřevařský materiál a panoramatické okenní struktury, mají určité výhody, díky nimž jsou oblíbené u majitelů pozemků nacházejících se mimo město..

Panoramatické okno je okenní konstrukce od podlahy ke stropu. Někteří návrháři dávají přednost panoramatickým oknům místo zdi, díky čemuž je místnost otevřená každému..

Mezi výhody takových projektů patří:

 • přitažlivost vzhledu;
 • velké množství světla v místnostech, kde jsou instalovány panoramatické struktury;
 • snížení nákladů na energii;
 • dobré vytápění místnosti díky pronikání velkého množství slunce;
 • široký výhled, který nabízí nádherný výhled za okno.

Díky těmto výhodám je srub mezi kupujícími žádaný..

Nevýhody domů s panoramatickými okny lze nejčastěji minimalizovat díky využití moderních technologických řešení, jakož i správnému přístupu k realizaci stavebních činností.

Mezi negativní faktory patří:

 • potřeba hledat dobrá okna s dvojitým zasklením, která jsou velká;
 • složitost procesu jejich výroby, dodávky, instalace, což výrazně zvyšuje náklady na stavbu;
 • možnost zvýšení tepelných ztrát v důsledku velikosti okna;
 • místnost připomíná akvárium, které umožňuje cizím lidem sledovat, co se děje uvnitř;
 • okna s dvojitým zasklením nejsou schopna chránit před chuligánstvím a vandalismem a instalace ochranných mříží vypadá neesteticky;
 • instalaci panoramatických oken ztěžuje potřeba zmenšit dům ze dřeva.

Nejčastěji lze tyto nedostatky odstranit ve fázi návrhu a stavby, proto je lepší svěřit takovou práci profesionálním společnostem..

Projekty jednopatrových domů

Jednopatrová struktura, ve které budou instalována panoramatická okna, je oblíbeným směrem používaným při stavbě venkovského domu. Takové budovy mají dostatečně velký prostor, což vám umožňuje harmonicky uspořádat všechny funkční prvky. Popularita takových domů v naší zemi byla dosažena díky vzhledu energeticky úsporných skleněných jednotek. Jednopatrové domy mohou být vytvořeny z lepeného nebo profilovaného dřeva.

 • Profilované dřevo je řezivo vyrobené z dostatečně silných jehličnatých druhů.. Po zpracování výchozího materiálu se získá konfigurace, která má na jedné straně konvexní tvar a na druhé straně plochý povrch. Kromě toho je materiál vybaven pohodlným drážkovým systémem, který urychluje proces instalace této struktury. Nejlepší projekt – dům “Agata” 11,9×14,1 s terasou.

 • Lepené laminované dřevo se také osvědčil jako materiál pro vytváření jednopatrových domů, kde lze instalovat panoramatická okna. Má přesné geometrické rozměry, což umožňuje, aby byla konstrukce vysoce odolná vůči vnějším faktorům a udržovala tepelnou izolaci. Snadná instalace umožňuje urychlit stavbu konstrukce, na rozdíl od cihlových nebo betonových konstrukcí. Mezi mnoha projekty vyniká dům s vysokými stropy a panoramatickými okny o rozloze 85 m2.

Plány pro dvoupodlažní domy

Společnosti zabývající se stavbou domů z baru jsou připraveny poskytnout svým zákazníkům širokou škálu možností. Upřednostňujeme struktury s panoramatickým zasklením, stojí za to připravit se na skutečnost, že tyto budovy mají velkou plochu a v důsledku toho vysoké náklady.

Projekty dvoupatrových domů s panoramatickým zasklením jsou složitější než návrhy moderních chat. Vývoj takových plánů provádějí profesionální architekti, kteří mají v této oblasti rozsáhlé zkušenosti. Například dvoupodlažní dům ze dřeva 9 na 9 má dva vchody, terasu s balkonem a velmi prostorné pokoje, které pojmou rodinu 5-9 osob. Vlastní výstavba bude trvat nejméně 5 let a nákup materiálů bude vyžadovat velké náklady, společnost nabízí provedení práce do 900 tisíc rublů v krátkém čase.

Abyste byli doma připraveni na správné smrštění, je nutné vzít v úvahu vlastnosti dřevěného materiálu.. Měli byste také pečlivě vypočítat umístění prostor, kde bude fasáda s velkou zasklívací plochou, a racionálně vybrat materiály. Konstrukce musí mít požadovanou úroveň přenosu tepla a zvukové izolace. Tyto charakteristiky by měly být přítomny ve výpočtu architekta, což umožní zvolit správnou tloušťku skleněných jednotek a hlavní parametry profilu okenní struktury..

Ve fázi návrhu jsou tedy k dispozici bezpečnostní opatření:

 • instalace spolehlivých klíčových zámků;
 • instalace bezpečnostních systémů zabraňujících vloupání do budovy zvenčí;
 • další bezpečnostní opatření, která mají být instalována uvnitř domu.

Spolehlivost prosklené konstrukce lze zvýšit dodatečným zpevněním stěn kovovým rámem. Tyto detaily budou skryty za dekorativní překrytí nebo mohou působit jako dekorativní prvek, který se používá v high-tech stylu..

Při plánování fasády s velkým zasklením stojí za zvážení účelu místnosti. V závislosti na tom budou vybrány systémy pro otevírání a zavírání konstrukce a také různá válečková vedení..

Příklady

Domy z baru s panoramatickými okny mohou být reprezentovány širokou škálou možností, vyrobených ve formě světelného domu v minimalistickém stylu, stejně jako s moderními prvky. Docela často jsou takové domy postaveny v blízkosti mořského pobřeží, řek nebo borového lesa. Stavba venkovského domu podle takového projektu vám umožní přiblížit se životnímu prostředí a denně obdivovat krásnou krajinu ráno nebo večer..

Styl špičková technologie lze použít v budovách, které jsou určeny pro sezónní a celoroční použití. Domy mají nejčastěji vyztuženou základnu a spolehlivý rám. Použití moderních materiálů umožňuje, aby struktura sloužila po dlouhou dobu, a to navzdory častým srážkám nebo velmi jasnému slunečnímu světlu.

Stavba domů hrázděný z baru s velkou zasklívací plochou vyžaduje pozorný přístup. Takovou práci by měli svěřit profesionální architekti, kteří mají zkušenosti s výběrem všech detailů, protože na nich bude záviset funkčnost objektu. Kompetentní přístup k výpočtu všech podrobností, včetně návrhu počtu podlaží budovy, vám umožňuje vytvářet spolehlivé struktury s dlouhou životností.