Vlastnosti domů z baru s arkýřem již musí být studovány, protože takové nápady vám umožňují dosáhnout vynikajícího účinku. Je třeba nejprve zvážit společné projekty domů z lepeného profilovaného řeziva. Stojí za to zjistit, jak postavit srub s obdélníkovým a jiným arkýřem.

Výhody a nevýhody

Poptávka po domech z baru s arkýřem i bez něj neustále roste. Je to do značné míry dáno šetrností k životnímu prostředí a atraktivními spotřebitelskými vlastnostmi srubových obydlí. Je pravda, že ve skutečnosti si člověk musí dělat vážné výhrady.. Technologie dřevostaveb je dobře vyvinutá, na rozdíl od konstrukce mnoha modernějších řešení.. Dnes je vylepšena pokročilými technologiemi, a proto také nemůže být považována za zaostalou staromódní možnost..

Trvanlivost dřevěných konstrukcí je pro většinu lidí docela uspokojivá.. Ano, takovéto domy mohou jen stěží konkurovat kamenným stavbám. Jsou však docela schopné konkurovat rámovým a starým srubovým budovám. Zařízení uvnitř dřevěných konstrukcí je příjemné a pohodlné. V mnoha případech není ani potřeba speciální propracovaná povrchová úprava..

Mikroklima uvnitř dřevěného obydlí obvykle vyhovuje i těm nejnáročnějším lidem.. Doba výstavby je relativně krátká. Pokud místo již dokončilo zemní práce a vybudovalo základ, můžete si jej ponechat do 4 týdnů. Tato okolnost je velmi důležitá, pokud musíte stavět v situaci zjevně nepředvídatelného počasí..

Rovněž je třeba zdůraznit, že nejsou potřeba ani zvedací stroje, ani velké posádky; stačí zapojit do stavby 3-4 lidi, aby vše dokončili včas.

I tato špičková technologie má však významné nedostatky.. Slabinou dřeva je jeho hořlavost a náchylnost ke škodlivým biologickým vlivům.. Ano, již jsme se naučili opravovat obojí. Taková ochranná opatření jsou však v rozporu s představou přirozeného domova nebo přinutí přinejmenším velmi důkladně vybrat kompozici. Navíc je znatelný nárůst nákladů na stavbu a její finanční atraktivita bude menší, než bychom si přáli..

Pokud jde o arkýře, při jejich vytváření nejsou žádné zvláštní problémy.. Musíte jen pochopit, že to není design, ale architektonická součást, a nemůžete ji jen přidat do hotového výkresu – budete potřebovat speciální revizi obvodu a přepočet mnoha parametrů. Je nutné nainstalovat speciální arkýře (jednoduchý tradiční design nebude fungovat). Platba za speciální okenní produkt bude vyžadovat poměrně vážnou částku. Velmi důležitá nuance – hydroizolace arkýře musí být provedena mnohem pečlivěji než jen na rovné části stěny.

Výroba záclonové tyče bude obtížnější. Jakýkoli design, který je i trochu odlišný ve tvaru, nebude fungovat. Existuje pouze jedna cesta ven – provést individuální objednávku. Vyhřívání arkýře by mělo být silnější než v běžné místnosti stejné oblasti. Tyto problémy jsou však kompenzovány:

 • slavnostní a výrazný vzhled;
 • schopnost diverzifikovat geometrii budov;
 • zvýšení množství světla;
 • další funkce při zónování území domu.

Přehled projektů

Srub lze postavit z lepeného nebo profilovaného kmene. Druhá možnost je levnější, ale méně odolná a není tak pohodlná. Někdy kvůli tomu musíte ztrácet spoustu času na zmenšení. Při uspořádání dvoupatrového soukromého domu pod verandou bylo 2,8 m2. m. V této verzi zbývá do spíže 8,6 m2. m, což je dostačující i pro pevné zásoby potravin; je tu ještě jedna spíž, trochu větší.

Pro odpočinek v noci a ve dne bylo vyčleněno několik ložnic – 14,8 a 16,8 metrů čtverečních. m. Rozměry haly dosahují 32 m2. Můžete se svléknout a obléknout do šatníku o rozměrech 6,21 metrů čtverečních. m. Stále ještě existuje:

 • jídelna;
 • 5metrová kotelna;
 • koupelna.

Druhé patro bylo určeno pro:

 • pár ložnic;
 • sál;
 • záložní koupelna (navzdory obtížím s vytahováním instalatérských prací nahoře je její uspořádání zcela správné a zvyšuje pohodlí).

Domy se zcela obdélníkovým arkýřem lze jen stěží najít, a to i jednoduše kvůli zvláštnostem tohoto architektonického prvku. Existují však struktury, které mají docela podobný tvar a jsou vhodné jak pro běžný domov, tak pro letní sídlo. V jednom z těchto projektů byla pouze jedna ložnice o velikosti 8,64 m2. m. K dispozici je také obývací pokoj o rozloze 22,87 m2. Navíc za předpokladu:

 • kotelna;
 • koupelna;
 • sál;
 • veranda;
 • vestibul;
 • kuchyně;
 • druhé světlo.

V horním patře je také druhé světlo.. Zbytek prostoru je vyhrazen pro:

 • 3 ložnice;
 • sál;
 • balkón;
 • koupelna.

Dřevěný dům o velikosti 8×8 m může mít také arkýř. V přízemí budovy se nachází obývací pokoj o rozloze 29,6 m2. m. Rozměry kuchyně dosahují 18,8 m2. K dispozici je koupelna, terasa, hala a dokonce i druhé světlo. V patře 3 pokoje, hala a náhradní koupelna.

Nuance stavby

Touha postavit dům z baru je stále častější a existuje mnoho jemností, které vývojáři a zákazníci musí vzít v úvahu. Ve většině případů je zvolen materiál s průřezem 150×150 mm, ale to neznamená, že takové výrobky jsou vždy ideální.. Správnější je vypočítat parametry dodatečně a neriskovat.

V každém případě je třeba se vyhnout použití „čerstvého“, nedávno vytěženého dřeva. Přes všechny potíže s dlouhodobým sušením a vysoké náklady na komorové zpracování se tyto postupy plně ospravedlňují..

Přilehlé korunky je nutné spojit pomocí čepů. Pokud tento okamžik zmeškáte, zatlučte klacky několika korunami, objeví se velké mezery a nebude možné je odstranit. Někdy musíte postavit srub sami. Poté je třeba předem nařezat krátké díly na stěny s otvory – to zjednoduší práci a umožní vám použít odpadní materiál. V některých situacích bude nutné nainstalovat dočasné podpěry a nechat dřevo uprostřed výšky otvoru bez řezání.

Důležité: stavba takových domů je zřídka dokončena bez použití letadla. Musíte je vyzvednout, abyste mohli upravit rozměry produktů.

Udržování svislé polohy rohů a otvorů může vyžadovat mírné posunutí paprsku vzhledem k níže uvedenému.. V takových případech je důležité zanechat poznámky s uvedením, kolik konkrétně budete muset produkt přesunout. Polotovary korun, pokud je vše provedeno správně, se navzájem nedotýkají – jsou odděleny izolací; tento požadavek platí také pro rohy konstrukce.

I když je použito suché dřevo, smrštění nelze přesně předpovědět. Je ovlivněna velkým počtem faktorů a technické kompenzační vůle ne vždy pomáhají. Pokud je tedy čas, je stavba „na smršťování“ nejvíce odůvodněná.

Hmoždinky by měly být tužší než rám, ale ne z kovu, ale pouze z hustého dřeva.

Při výběru výrobců ke koupi tyče s rohy nasekanými do mísy se musíte zaměřit buď na vysokou kvalitu vybavení, nebo na prvotřídní dovednosti umělců pomocí ručního nářadí. Správné doručení je zásadní.

Vnitřní uspořádání

Často se věří, že zdobení domu zevnitř přírodním dřevem je to nejsprávnější. Dobrý povrch tohoto druhu se však vytváří pouze při použití prvotřídního řeziva. Jsou v průměru o 60% dražší než běžné desky. Navíc i to nejlepší dřevo bude muset být natřeno.. Další nevýhodou dřeva je, že je nevhodné ve vlhkých místnostech a jednoduchý skříňový nábytek bude na pozadí dřevěných stěn vypadat špatně..

Silné obložení nebo falešné stěny usnadní tahání drátů a trubek. Tato řešení vám také umožňují optimalizovat hlukovou a tepelnou ochranu domu a vypořádat se s foukáním větru. Pokud potřebujete jen zdůraznit přirozený vzhled a texturu stromu, omezují se pouze na barvení. Můžete také opláštit stěny:

 • šindel;
 • MDF panely;
 • vlečka pro vnitřní použití.