V moderním světě stále více převládají budovy malých bytů. Jedná se o takovou zvláštní rozpočtovou třídu bydlení, která na jedné straně splňuje všechny základní požadavky majitele, na straně druhé vás nutí přemýšlet o uspořádání prostoru pro životně důležité funkce vlastníka. Vývojáři obzvláště rádi šetří místo na chodbách. Zdá se, že malá funkčnost nevyžaduje velké velikosti, ale pro každého majitele je důležité vybrat si nábytek do této místnosti, který odpovídá jeho potřebám.

Chytrý design ve stísněném prostředí

V malých bytech je akutní problém s organizací ukládání osobních věcí. I pro dlouhou a úzkou chodbu byste pro tento účel měli zvolit vhodný nábytek. Moderní výrobci poskytují modely o šířce pouhých 20 cm, zatímco mají místo pro ukládání bot, tašek, klíčů. Věci v takovém prostoru lze jednoduše zavěsit na tyč s háčky. Takový minimalismus v interiéru bude vypadat stylově a koncepčně a úzká chodba se změní z nevýhod bytu na jeho výhody.

Složitým úkolem pro laika bude návrh rohové chodby. Výrobci nábytku se pokusili tento úkol usnadnit, aby skříně byly prostorné a krásné. Pokud máte stále potíže s výběrem, zvažte možnost vytvoření chodby na zakázku. V tomto případě budou rozměry přesně dodrženy a nábytek zapadne do interiéru tak, jak by měl. Stojí za zmínku, že skříňka, která spadá na roh místnosti, má velký objem, prostor uvnitř lze využít velmi racionálně, pak nebudou žádné problémy s ukládáním oblečení a obuvi mimo sezónu. Rohovou verzi lze také porazit poloměrnými dveřmi, ohyb lze směrovat dovnitř i směrem k vnější části výrobku.

Vstupní hala do malé chodby může být navržena jako posuvná skříň. Tato možnost je velmi populární, protože vypadá krásně a má skvělé funkce. Vestavěné modely vypadají velmi působivě. Vzhledem k tomu, že stěny skříně jsou tvořeny stěnami, rozšiřuje se využitelný prostor, který bude využit maximálně funkčně.

Pro fanoušky hotových řešení nabízejí výrobci výběr modulárního nábytku. Skříně podle takového systému jsou uspořádány na základě velikosti a tvaru místnosti, získávají jakékoli měřítko, vypadají moderně a složitě.

Minimalisté instalují do chodeb obyčejné činky, na které jeden po druhém věší na věšáky oblečení všech ročních období. Boty jsou umístěny přímo pod oblečení. V tomto případě nebude fungovat nic skrývat, ale takový design je populární a zaujímá zvláštní chudobu v interiérovém designu..

Funkčnost malých chodeb je malá, ale pokud pracujete s prostorem správně, můžete získat krásný pokoj s potřebným úložným prostorem..

Možnosti nábytku

Výrobci vyvinuli četné univerzální koncepce nábytku pro malé prostory. Každý spotřebitel s nejnáročnějším vkusem bude moci najít šatny na chodbě. Vestavěné designy jsou nyní na svém vrcholu popularity. Pohodlné skříně vyrobené pomocí této technologie mohou být buď s otevřeným prostorem pro každodenní oblečení, nebo zcela neslyšící. Je možné provést zrcadlové dveře, poté zmizí otázka, kam zavěsit zrcadlo, opět úspora místa a hotové řešení. K dispozici jsou vestavěné skříně s výklopnými dveřmi, taková organizace prostoru se dobře vejde do malé chodby v klasickém stylu.

Pokud jsou takové možnosti vhodnější pro příznivce nákupu nábytku na míru, pak je stěna skříně na chodbě volbou milovníků hotových řešení. Stačí si vybrat produkt podle velikosti místnosti, aniž byste přemýšleli o tom, jak, co a kde by měl být uložen a uložen, zcela důvěřovat záměru designérů.

V tomto případě stojí za to věnovat pozornost následujícím bodům:

  • Sada hotového šatníku musí nutně zahrnovat oblast pro každodenní nošení;
  • Měla by existovat police pro ukládání klobouků, šál, rukavic;
  • Dole, pod oblečením, je botník nebo police na boty;
  • Pro jiná roční období je uzavřený prostor pro oděvy;
  • Malý úložný prostor pro malé předměty, jako jsou klíče.

Jsou zde stěny se zaobleným rohem. Změkčují prostor a šetří místo. Pokud je zeď relativně velkým a monolitickým kusem nábytku, pak vám modulární skříně umožňují vybrat si možnosti využití prostoru.

Materiály

Šatní skříně z masivního dřeva se stanou odolnými a spolehlivými. Dokonale splňují všechny standardy kvality, ale vypadají slušně a vysoce kvalitně. Kromě toho lze výrobek z masivu vyrábět jak s křídlovými dveřmi, tak s posuvnými dveřmi. Nejběžnějším materiálem pro výrobu je dub, ale taková skříň se může zdát těžká pro malou místnost a dokonce drahá. Lehčí materiál je borovice, je levnější a nebude vypadat o nic hůř.

Výrobky vyrobené z dýhy pomohou ušetřit peníze. Může být vyroben z umělých materiálů nebo přírodního dřeva (dub, bříza, borovice, mahagon, ořech, buk). Vyrábí se následovně: z povrchu pole se odřízne vrstva, která se zvláštním způsobem zpracuje, získá se tenký list, který se následně přilepí na základnu nábytku. Aniž bychom šli do maličkostí, někdy není snadné externě odlišit dýhu od masivního dřeva.

Ještě levnější variantou je skříň vyrobená z MDF. Při zpracování dřeva se objeví dřevěný prach, ze kterého se materiál vyrábí. Je silný a odolný proti vlhkosti.

Nejlevnější skříně jsou vyrobeny z dřevotřísky. Tento materiál má bohužel krátkou životnost, vhodný pro lidi, kteří jsou zvyklí poměrně často měnit interiér, protože při delším používání jsou možné deformace a odloučení a při delším kontaktu s vodou dřevotříska nabobtná a zdeformuje se. Nyní se výrobci naučili laminovat takový materiál, díky čemuž je odolnější vůči vnějším faktorům. Na povrch je nanesen speciální dekorativní film s imitací dřeva nebo kamene, který se ale také může časem trhat.

K vytvoření jedinečných a krásných designů se používá široká škála různých materiálů. Tohle je ratan. Jedná se o speciálně zpracovanou tropickou révu, překvapivě silnou a odolnou proti vlhkosti. Zajímavým faktem je, že se používá jako nezávislý výrobek a používá se jako dekorativní prvky. Ratanová šatní skříň na chodbě je drahé potěšení, je velmi lehká a elegantní, ale za cenu není vhodná pro každého. Pokud se vám tento materiál opravdu líbí, ale nemůžete si ho dovolit, kupte si ratanové koše, dejte na otevřené police drobné věci jako rukavice, šály, hřebeny a další doplňky..

Vhodně bude na chodbě vypadat také pohovka nebo malý ratanový gauč pro pohodlné obutí. Výrobci šatních skříní a šatních skříní s posuvnými dveřmi používají tento materiál jako dekorativní prvky, zvláštním způsobem lepení tenkých plechů na základnu z MDF nebo dýhy. Výsledkem je pevný a krásný design. „Příbuzným“ ratanových skříněk je bambusová skříň. Je o něco levnější, ale stále je považován za elitní materiál..

Šatní skříň se zrcadlovými dveřmi na chodbě ušetří místo, protože v tomto případě nebudete muset hledat místo pro zavěšení samostatného zrcadla. Zrcadlové a skleněné kryty rozšiřují prostor malé místnosti, vpouští dovnitř a odráží více světla. Pomocí technologie pískování lze na zrcadlo aplikovat různé vzory. Aplikují se speciálním zařízením, vypadají elegantně a snadno. Používají se různé druhy skla: neprůhledné, s efektem grafitu nebo bronzu, malované podle technologie lacobel nebo s gravírováním. Dveře skříně z takového materiálu mohou být pokryty filmem, jehož vzor bude odpovídat tapetám v místnosti nebo bude mít jednoduše vzor pro každý vkus..

Pro znalce stylu „měkkého luxusu“ jsou vhodné skříně vyrobené z kožených prvků. V zásadě se k tomu nepoužívá přírodní materiál, ale ekokůže. Je odolnější proti opotřebení, téměř nepoškrábe, ale vypadá hezky a úhledně. Vyrábí se na bázi tkanin se speciální ražbou speciální polymerní fólie, která opakuje přirozenou texturu.

Barevná řešení

V malých místnostech hraje každá maličkost svou roli a nezůstane bez povšimnutí, ale barevné schéma není maličkost. Každý by měl pochopit, že světelný design místnosti prostor vizuálně zvětšuje, zatímco tmavý tento prostor skrývá. Proto při zařizování miniaturní chodby volte světlé odstíny, jsou optimističtější a vypadají dobře. Odvážné nápady zahrnují akcenty se zářivými detaily. Například malované bílé stěny, dveře skříněk jsou lesklé a také bílé, ale police nebo doplňky jsou jasně žluté nebo modré.

Barevná řešení obecně příznivě odvádějí pozornost od problému nedostatku místa, ale nadměrné nasycení různými barvami není nutné. V tomto směru to nepřehánějte, stačí mít 1-2 světlé detaily.

Rozměry

Nábytek na chodbě musí plně odpovídat velikosti místnosti, je důležité využít každý centimetr prostoru. Nezapomeňte však, že musí existovat dostatek volného prostoru, aby se alespoň 1 člověk mohl klidně obléknout a obout. Kompaktní modely jsou to, co byste měli v obchodě hledat před nákupem. Nyní jsou výrobci připraveni uspokojit poptávku po různých požadavcích, zatímco nábytek bude prostorný, bude vypadat úhledně, krásně a důstojně..

Nestandardní řešení se také perfektně hodí do interiéru malé chodby.. Některé návrhy například navrhují uspořádání stojanů na boty od podlahy ke stropu. Nebo obecně omezte nábytek na chodbě na háčky, kam můžete zavěsit 3–4 bundy a police na klobouky, a boty si jen položte na podlahu podél zdi. Taková organizace prostoru opravdu ušetří místo, ale pak musíte přemýšlet o místě, kam uložit oblečení pro další roční období..

Nejběžnějšími chodbami pro malé prostory jsou skříně a věšáky široké 140 cm. Zahrnují vše, co potřebujete, jsou levné a perfektně zapadají do dekoru. Chcete -li takový nábytek správně objednat nebo zakoupit, mějte na paměti, že délka otevřené části by měla být nejméně 60 cm, poté uzavřená část bude 80 cm. Ta může být zcela opuštěna ve prospěch zrcadla a otevřené části by měl být nahrazen podlahovým věšákem kulatého tvaru.

Přehled výrobců

Stále více výrobců identifikuje celé produktové řady navržené speciálně pro malé prostory. Takové rozpočtové možnosti se staly jen spásou pro majitele malých bytů a garsonek. Nejslavnějšími tvůrci miniaturních řešení jsou designéři z Ikea. Tato továrna má švédské kořeny, je největším maloobchodním řetězcem nábytku a zboží pro domácnost na celém světě a splňuje všechny evropské standardy kvality..

Ikea je proslulá tím, že má hotová řešení pro vylepšení jakéhokoli bytu, jedná podle zásady „máme všechno“ a eliminuje potřebu, aby se člověk pro ten či onen detail interiéru obrátil na jiného výrobce. Nízká cena produktů a dobrá kvalita nutí spotřebitele, aby si vybrali tuto společnost. Ikea opravdu šetří peníze těm, kteří si vybírají její produkty. Kromě plánování prostoru vašeho bytu není třeba kontaktovat designéry, Ikea už pro vás myslela na všechno.

Značka nabízí katalog produktů, ve kterém je vyhrazeno speciální místo pro ukládání věcí, což je při zdobení chodby tak důležité. Jedná se o šatní skříně od 60 cm s lištou na věšáky a police na nemačkavé oblečení, komody na drobné doplňky od 50 cm, police s otevřenými policemi, modulární systémy, vysoké skříně od 36 cm, běžné a modulární police.

Šatní skříně ze série Pax jsou hotové šatní skříně o šířce 150 cm. Zvláštní pozornost by měla být věnována látkovým šatním skříním, které se zapínají běžným zipem. Jedná se o velmi ekonomický způsob ukládání vašich věcí, který brání prachu a špíně z ulice zničit vaše věci. Takový nábytek je připevněn přímo na zeď pomocí mechanismu, který je součástí sady. Velikost – 74x51x149 cm.

Pro skladování obuvi vytvořila Ikea velké množství botníků, které vypadají stylově, zajímavě a jsou praktické a praktické. V takových produktech je každý pár na svém místě. Látkové organizéry na boty, sandály a tenisky vypadají neobvykle. Je zavěšený na dveřích nebo zdi, pro každý pár má svoji vlastní kapsu..

Arzenál Ikea obsahuje mnoho příslušenství, které slouží k organizaci úložných prostor. V podnikové prodejně najdete všechny druhy košů, krabic, háčků, věšáků a věšáků.

Takový nábytek má své nevýhody. Někteří spotřebitelé obviňují Ikea z používání klišé a nedostatku jedinečnosti v interiéru, vybaveném výrobky této společnosti. Kritikou jsou také nekvalitní a levné armatury. Pokud ale porovnáte společnost s konkurenty, pak podobná a ještě méně „designová“ řešení stojí mnohem více. Ano, používají se tam dražší materiály, ale jejich kvalita je diskutabilní..

Hlavními konkurenty značky v Rusku jsou nábytek továrny Shatura. Hypermarkety s nábytkem Hoff nabízejí zvažovat různé výrobce z téměř všech koutů světa – Elfa, Rubbermaid, Element System, Aristo a další..

Který vybrat?

Není tak snadné porozumět celé škále designu chodby. Nejprve musíte vycházet z požadovaných nákladů na produkt. Existují jak ekonomické možnosti z levných materiálů, jako jsou dřevotřískové desky, skříně střední třídy z MDF nebo dýhy, tak drahé luxusní skříně z masivního dřeva..

Také stojí za to pochopit styl v interiéru. Klasické nebo moderní nápady v bytě by měly být kombinovány s budoucím šatníkem na chodbě.

Podívejte se na vzorky různých značek v obchodech. Udělejte si čas s výběrem, zhodnoťte všechna pro a proti, zkontrolujte fungování mechanismů, zhodnoťte sílu produktu. Zvláštní pozornost věnujte vnitřnímu vybavení skříně.

Nápady na výzdobu

Jakýkoli malý prostor je třeba vizuálně rozšířit. Vyberte si světlou tapetu, nejlépe obyčejnou. Jasná, nemotorná kresba zdůrazní pouze malé rozměry místnosti. Stylovým řešením jsou jen sněhově bílé stěny a několik akcentů, jako jsou modré, žluté, růžové rámečky na fotografie, barevný koberec nebo polštář na pohovce nebo pohovka na boty.

Pokud se vám jen bílé hladké stěny zdají nudné, vytvořte zděný reliéf nebo pocit, že je zeď vyrobena z kamenů. Tyto techniky v moderní renovaci mají velmi rádi všichni návrháři bez výjimky a často se používají v praxi. K dispozici je také dekorativní omítka, která vytváří rozmarné obrysy vzoru stěn, vypadá elegantně a neobvykle..

Ujistěte se, že v „chodbě“ je dostatek světla. Světlé pokoje se zdají větší a prostornější. U zrcadla je povinné mít lampy nebo svícny. Za prvé, je vhodné a jednoduše nutné upravit si vlasy nebo make -up, než vyjdete ven, a také, když se odráží v zrcadle, jedna lampa se změní na dvě, rozptylující světlo, udělá místnost dvakrát jasnější.

Krásné příklady v interiéru

Vytvořit originální design interiéru pro malou chodbu není obtížné. Stačí nastudovat několik příkladů zajímavých nápadů na toto skóre. Mnoho moderních designérů navrhuje zbavit se křídlových a přihrádkových dveří a vytvořit tak jediný prostor. A za cenu, která vychází z rozpočtu, a mini místnost se zdá být větší, protože rohy rozbíjející prostor jsou stále menší.

Varianta blízká tomuto designu se vyznačuje přítomností malé komody, ve které můžete skrýt vše, co by cizinci neměli vidět. Komoda nezabere moc mostu, ale co se týče prostornosti, mnohé uspokojí.

Vždy akutní problém zařizování chodby u „Chruščovů“ tedy našel své řešení. Hlavní věcí je ukázat představivost a určit klíčové body návrhu, ze kterých se bude vycházet.

Přehled návrhu chodeb v malé chodbě najdete v následujícím videu.