Výroba kurníku z palet vlastními rukama je důležitá nejen pro vesničany. I docela dost lidí z města se musí naučit, jak krok za krokem vyrobit letní kurník z palet na vrstvy a jak postavit malý zimní kurník. Kromě toho se musíte vypořádat s uspořádáním zevnitř a s izolací konstrukce.

Primární požadavky

Chovem drůbeže si můžete nejen zajistit potřebné maso, ale také těžit z prodeje. Sestavit malé kuřecí pero je snadné, ale musíte pečlivě vybírat materiály, abyste ušetřili peníze a zajistili požadovanou kvalitu.. Jedním z nejekonomičtějších a nejpraktičtějších řešení je konstrukce palet.. Sebevědomě nahrazují dřevo, které se již seznámilo.

Veškerou potřebnou práci zvládnete vlastníma rukama a ani to nezabere mnoho času..

Důvod je jednoduchý: palety jsou velké, a proto je počet provedených připojení minimalizován.. Takto vytvořené prostory mohou být použity pro nosnice nejen v létě, ale také v chladném období – hlavní věcí je, že se provádí kompetentní izolace.

Od samého začátku byste měli jasně vybrat místo pro stavbu a připravit požadované nástroje, spojovací prvky. Klíčové nuance, které by měl vytvořený dům poskytnout:

 • volný prostor pro 2 ptáky – nejméně 1 m² (bez chodníků a stavebních materiálů, příček);

 • spolehlivá ochrana proti jakýmkoli predátorům;

 • vybavení osvětlovacími zařízeními, která pomáhají v zataženém počasí;

 • vynikající tepelná izolace;

 • úplné větrání vnitřního objemu.

Je třeba mít na paměti, že ptáci nevyhnutelně rostou a vyžadují stále více prostoru.. V domácnosti je nejčastěji drženo 20–50 kuřat. Prostory pro více než 100 osob jsou zřídka potřeba. Na každých 20 ptáků by mělo být k dispozici 15 m² na procházky. Jedna ze stěn by měla být alespoň 3 m dlouhá a maximální šířka místnosti by měla být 1,5 m; výška se volí s přihlédnutím k pohodlnosti používání ohrady.

Celkové vnější rozměry se přizpůsobují velikosti hospodářských zvířat. Protože kuřata nervózně reagují na hlasité zvuky, neměla by být usazována tam, kde jsou:

 • dálnice;

 • železnice;

 • průmyslová budova;

 • elektrárny;

 • zábavní zařízení.

Aby měly deště a tající sníh menší vliv na vlhkost v kurníku, je nutné jej umístit na vyvýšené místo. Výstup dveří na západ nebo na východ závisí na osobní volbě. V tomto případě musí být okna orientována na jih..

Mezi kurníkem a obytným domem musí být alespoň 3 m.

Budete také muset dodržovat:

 • požární přestávky;

 • hygienické vzdálenosti (od studní, studní, míst pro příjem potravy, toalet nebo septiků, kanalizačních sítí);

 • obecná doporučení pro vzdálenost k hranicím lokality a sousedním budovám;

 • doporučení pro ochranná pásma v blízkosti elektrického vedení;

 • přírodní ochranné zóny poblíž otevřených vodních útvarů.

Na letní kurník osvětlení není příliš důležité. Ale na začátku a na konci sezóny jsou denní hodiny krátké a nelze vyloučit ani dlouhé oblačnosti. Protože je důležité nejen světlo, ale také teplo, kuřecí pero je případ, kdy nejpraktičtější jsou žárovky. Jejich optimální výkon je 50-60 wattů. Osvětlovací body jsou umístěny přesně nad podavači; zásuvky, vodiče a další oblasti pod napětím musí být spolehlivě chráněny.

Pokud jsou použita jiná topná zařízení, bude moudřejší a ekonomičtější dodávat LED pásky se stejným světelným výkonem. Pro větrání kurníku se doporučuje použít výfukové potrubí vložené do střechy. Přívodní potrubí je umístěno na opačné straně. Tento poměr vám umožňuje dokonale snížit úroveň vlhkosti..

Poznámka: Nejlepší větrací otvory jsou čtvercové..

Samostatně stojí za to popsat výběr a přípravu samotného stavebního materiálu. Palety jsou dostatečně pevné a po uvolnění podléhají hygienické kontrole. Proto není pochyb o jejich použitelnosti pro stavbu kurníku.. Palety jsou rozděleny do následujících typů:

 • monofonní;

 • dvouvrstvý;

 • evropský.

Jak postavit kurník?

Léto

Chcete -li jej postavit z palet vlastními rukama, musíte použít evropské evropské palety. Jsou levné a snadno se zpracovávají. Bude snazší sestavit takovou konstrukci než plastový nebo kovový polotovar. Palety jsou ošetřeny retardéry hoření a slabě vymývanými antiseptickými přípravky. Pozor: ke zpracování se používají přísně ty látky, které jsou oficiálně uznány jako bezpečné pro životní prostředí..

Takhle vypadají plány dobrého letního kurníku. Celková délka je 1,47 m. Horní okénko má rozměry 0,29×0,3 m. Délka volné horní části pro chůzi je 0,82 m. K dispozici jsou také síťová okna o velikosti 0,326×0,465 a 0,248×0. 255 m.

Palety jsou řezány podle požadovaných rozměrů. Paletové desky musí být odstraněny ze stěnových konstrukcí. Zůstal z nich jen rám a musí se zbavit hřebíků, které mohou způsobit poškození zvířat, a dokonce i samotným stavitelům. Úseky podlahy jsou prkenné, aby se vyrovnal povrch. Ale to jsou všechno detaily a stále musíte vybrat správné místo a vyrovnat na něm půdu..

Dále potřebujete provést označení území pro výstavbu. To je nezbytné pro letní i zimní možnosti. Sestavení konstrukce bez předběžných značek znamená udělat mnoho chyb. Pokud rozeberete schéma krok za krokem, nejprve je vyrobena podlaha. Teprve když je připraven, můžete uchopit stěny a střechu, opláštit konstrukci zvenčí.

Před stohováním palet se namontují sloupky sloužící k podpoře. Mohou být vyrobeny ze dřeva nebo cihel. Nahoře jsou umístěny dřevěné kulatiny, připevněné k podpěrám pomocí kotev.

Palety jsou umístěny na kulatiny a navzájem spojeny samořeznými šrouby. Listy překližky jsou již upevněny na horní části palet; jakmile to bude hotové, musíte se ujistit, že je celá struktura správně dokončena.

Zdi postavené vertikálním umístěním palet. Po umístění do jedné vrstvy jsou na rohy namontovány podpůrné nosníky, pro jejichž výrobu je zapotřebí profilovaný nosník. V případě potřeby je vysoká kurník postavena rozložením palet ve 2, 3, někdy 4 úrovních. Spojovací desky pomáhají zvýšit pevnost sestavy. V rozích je dodatečná výztuž zajištěna kovovými rohy..

Venku je kuřecí pero opláštěné vlečkou. Ale nemůžete to dát přímo na zeď, budete také potřebovat rám. Krok instalace kolejnic je 0,3-0,4 m; na ně jsou instalovány vodicí konstrukce. Volitelně lze pod vodítka umístit izolaci. Jakmile jsou vodítka dodána, můžete již namontovat samotné panely.

Střecha kurník má jeden i dva svahy; volba je věcí osobního vkusu. Na nosné trámy jsou položeny trámové kulatiny a na ně je již namontována vlnitá lepenka. Existuje také jednodušší metoda: umístěním dvojice rámových palet na trámy připevněte k nim vlnitou lepenku. Důležité: všechny dřevěné prvky, na které jde vlnitá lepenka, budou muset být ošetřeny antiseptikem.

Zima

Tento výkres ukazuje schéma rozpočtové verze kurníku na zimu o rozměrech 5×2,3 m. K dispozici jsou místa pro skladování krmiv a trvalý prostor pro 15 ptáků. Existují také úkryty. Velikost východů je 0,5×0,5 m. Větší dveře jsou široké 0,7 m..

Strukturálně mohou být stěny, podlaha, strop stejné, ale je nutná speciální izolace.

Pro něj použijte pěnu nebo čedičovou vlnu. Wadded izolace je namontována na dřevěném rámu, který je umístěn svisle uvnitř domu; je nutné se dívat tak, aby nebyly žádné praskliny. V zimních budovách je také zajištěna parotěsná zábrana – pro její implementaci je optimální plastová fólie. Na pěnu je našita překližka nebo je nanesena stavební barva, aby vše fungovalo déle.

Rada:

 • ve středním pruhu můžete postavit neizolovaný kurník z kulatiny nebo tlusté tyče;

 • současně je nutné chránit květák před ptáky;

 • pod těžkou konstrukcí je položen základ ve formě sloupů nebo mělké pásky;

 • měl by být zajištěn jeden nebo jiný topný systém.

Uspořádání uvnitř

Bidla by měla být povinnou součástí celé stavby.. Jejich velikost je vybírána velmi pečlivě. Příliš tenké tyče lze snadno zničit a příliš silný pták nemůže uchopit; v obou případech hrozí zranění. Ve většině případů postačí bidla 40×70 nebo 50×60 mm. Je třeba je vyhladit co nejvíce zvenčí a dokonce stojí za to je brousit.

Hnízda jsou umístěna tam, kde nejsou žádné průvany. Jejich hloubka je nejméně 0,4 m a jejich šířka a výška by měla být nejméně 0,5 m. Pro každého jednotlivce by měla existovat 2 hnízda. V každém případě stojí za to namontovat krmítko, když je umístěno, což zajišťuje ochranu před myší.. Dodatečně nainstalujte:

 • pijáci;

 • krmné skořápky;

 • smetí;

 • chůze se sítí.

Jak izolovat?

Nejsprávnější je vytvořit teplý kurník kvůli vnější izolaci. Upevněním tepelně izolačního materiálu zevnitř ho budete muset buď chránit, nebo se s tím smířit, to všechno bude vykuknuto. Zvláštní pozornost by měla být věnována tepelné ochraně podlahy. Nejprve položí tyče na horní část podkladu, drží hydroizolaci a na nich je již vytvořena tepelně ochranná vrstva. Nejlepší je použít expandovanou hlínu nebo expandovaný polystyren, v extrémních případech vzít pěnu nebo piliny.

Budete také muset izolovat šachty, okna a dveře. Drážky oddělující krabici od stěn jsou vyplněny polyuretanovou pěnou. V dřevěných kůlnách jsou pokryty hadry.

Dodatečné vnitřní opláštění překližkou by mělo být v každém případě. Na dveře jsou zavěšeny filmové nebo plachtové závěsy.

Při uspořádání sedlové střechy strop je izolován v podkroví. U jednonásobné verze je tepelný izolátor umístěn do stropu zevnitř. Musí být pokryta překližkou nebo šindelem. Důležité: je lepší odmítnout skelnou vlnu. Pokud máte volné finanční prostředky, je správnější použít penoplex.

Informace o tom, jak vyrobit kurník z palet, najdete v dalším videu..