Saunová kamna Termofor jsou mezi spotřebiteli velmi žádaná, protože tato zařízení jsou velmi kvalitní, a přitom jsou nastavena za rozumné ceny. Taková zařízení jsou univerzální: lze je použít jak ve finských saunách, tak v ruských lázních..

Pece od společnosti Novosibirsk poskytují optimální kombinaci teploty a vlhkosti v místnosti. Tento článek pojednává o charakteristických vlastnostech modelů Termofor, o funkcích výběru a instalace takových kamen..

Zvláštnosti

Společnost Termofor se specializuje na konstrukci pecí po mnoho let a během této doby efektivně zlepšila výrobní technologii. Modely nabízené tímto výrobcem se liší konstrukčními vlastnostmi, velikostmi, výkonem, ale zároveň jsou všechna kamna schopna ohřát místnost na optimální teplotu v co nejkratším čase..

Taková zařízení mohou pracovat v extrémních podmínkách. Jsou ideální pro použití v ruském podnebí, zejména v zimních mrazech..

Výhody a nevýhody

Kamna Termofor mají klady i zápory, jako každé topné zařízení. Všechny modely se liší v určitých technických vlastnostech, vlastnostech, ale existují aspekty, ve kterých lze obecně uvažovat o výrobcích tohoto výrobce.

Kamna Termofor mají následující výhody:

 • kompaktnost při porovnávání zařízení od tohoto výrobce s ruskými protějšky. Společnost se zaměřuje na aktivní vývoj a jedním z jejích hlavních směrů je zmenšení velikosti topných zařízení;
 • velmi významná účinnost. Podle tohoto ukazatele lze produkty Termofor srovnávat se zahraničními protějšky;
 • estetika. Všechna kamna vypadají velmi dobře a perfektně se hodí do široké škály interiérů. Některé modely přitahují především svým stylovým vzhledem;
 • schopnost využívat širokou škálu pevných paliv.

Saunová kamna mohou vypadat jako skutečný krb s velkou sklenicí, která vám umožní obdivovat plamen z odpočívárny. Výrobce nabízí zařízení s uzavřeným a otevřeným ohřívačem. Při vytváření topných zařízení se používá žáruvzdorná ocel, která se vyznačuje zvýšenou pevností. Takové výrobky časem neztrácejí své vlastnosti, neobjevuje se na nich rez.. Pára se ukáže být zdravá, příjemná, protože v parní místnosti vzduch nehoří.

Pokud jde o nevýhody produktů, náklady na zařízení určená k ohřevu velkých lázní se mohou zdát poměrně vysoké. Ve srovnání s cenami podobných produktů od zahraničních výrobců je však třeba poznamenat, že náklady na trouby Termofor jsou stále výnosnější..

Odrůdy a oblíbené modely

Saunová kamna na dřevo Termofor jsou velmi oblíbená.. Výrobce nabízí následující modely těchto zařízení:

 • “Hekla”;
 • “Volba”;
 • Sayany;
 • Vitruvia;
 • “Karasuk”;
 • “Vosa”;

 • “Kalina”;
 • “Tunguska”;
 • “Biryusa”;
 • Angara;
 • “Gejzír”;
 • Skoroparka;
 • “Aurora”.

Společnost také nabízí plynové modely: Taimyr, Urengoy. Taková kamna jsou vhodná pro příměstské oblasti, do kterých je dodáván plyn. Výrobky od výrobce Termofor se liší vlastnostmi a designem. Některé modely získaly větší popularitu než jiné..

“Gejzír”

Pára z takového zařízení je suchá a lehká. Vlhkost prochází speciálním dávkovačem a končí v uzavřeném sporáku, který byl ze všech stran dobře ohřát plamenem. Voda vře a objeví se pára. Vzniká tlak a ocitne se v přídavném ohřívači, který tam značnou rychlostí prochází rozžhaveným potrubím. Tato kamna jsou také velmi horká..

Teplota v místnosti se stává mírnou, střední, jako ve skutečné ruské lázni. Když zařízení funguje, objevují se zvláštní zvuky, které se staly důvodem, proč byla pec pojmenována „Geyser“.

  Sayany

  Kamna jsou nejen účinná, spolehlivá, ale také velmi stylová. V tomto zařízení jsou kameny umístěny venku, na rozdíl od konvenčních pecí, kde jsou uvnitř..

  Kamna mohou být dodatečně ozdobena ozdobnými kameny: díky tomu budou kamna vypadat ještě estetičtěji a zajímavěji. Tento model však není vhodný pro ty, kteří jsou zvyklí připravit kamna do provozu do hodiny. Kameny se déle zahřívají, ale zároveň také velmi dlouho vydávají léčivé, měkké teplo..

  “Kalina”

  Tyto trouby se velmi dobře hodí do prostorných, velkých prostor. Takové zařízení může být instalováno v odpočívárně: proces uvažování o ohni potěší ne méně než proces relaxace v parní místnosti.

  Někteří lidé přemýšlejí o tom, zda se plamen zdi přehřeje, protože ohřívá povrchy, protože není pokrytý kameny. Nic hrozného se však nestane..

  Zvláště znepokojení majitelé pecí mohou použít jednu techniku, která je oblíbená mezi zkušenými ošetřovateli lázní..

  Měli byste si vzít čedičovou lepenku. Na základě velikosti ohřívače uvnitř z něj vystřihněte kruh. Tento lepenkový prvek bude nutné upevnit na stěnu kamen. Můžete tedy zavřít ohřívací válec z konců, v důsledku čehož se jeho chlazení zpomalí a nebudete jej muset nepřetržitě ohřívat..

   “Angara”

   V nových modelech jsou ohřívače uzavřeny. Kameny se zahřívají pomocí nové technologie, takže se mohou zahřát až na +600 stupňů. Zvláštností zařízení Angara je jejich tepelná stabilita. Prvky, které jsou zvláště vystaveny tepelnému a mechanickému namáhání, jsou silnější než všechny ostatní.

    V takových kamnech je voda ohřívána okamžitě z plamene, a ne skrz stěnu zařízení. Tím kapalina se v co nejkratším čase zahřeje. Při instalaci takového modelu je třeba vzít v úvahu všechna bezpečnostní pravidla..

    V novém „hangáru“ není nutné topení větrat. Je umístěn ve střední části a plamen se k němu dostává ze všech stran. Kameny se zahřívají efektivně a co nejrychleji.

    “Tunguska”

    Tato kamna na dřevo lze nazvat klasikou. Toto zařízení bylo vytvořeno v roce 2001 a stále je lídrem v prodeji. Tento model byl mnohokrát modernizován a vylepšován, což umožnilo vyrábět takové pece co nejkvalitnější a nejúčinnější..

    Níže jsou uvedeny nejdůležitější změny, ke kterým došlo u zařízení Tunguska:

    • proudění konvekčního vzduchu nyní prochází mnohem lépe, volně se pohybuje po horním obvodu zařízení;
    • díky konstantní konvekci se v místnosti vytváří velké množství lehké páry a suchého vzduchu;
    • výrobci lépe chránili vnější plášť před spalovací částí.

    Zkušení ošetřovatelé lázní však tvrdí, že je to právě kvůli neustálé konvekci, kdy je zničena celá atmosféra charakteristická pro ruské lázně. Teplota v místnosti neustále stoupá a vzduch je sušší. Parní místnost může vyschnout a přehřátá obrazovka.

    Aby se předešlo problémům s kamny Tunguska, stojí za to vybavit komín ekonomizérem a obložit kamenem. Dodržování těchto pravidel zabrání vzniku požáru..

    Jak vybrat?

    Při výběru správného zařízení je třeba zvážit několik důležitých faktorů:

    • Místo, kde bude trouba instalována. Výrobce nabízí zařízení pro instalaci v sousedních nebo parních místnostech.
    • Materiál, ze kterého je vyrobeno tělo kamen. Žáruvzdorná ocel je odolnější vůči dlouhodobému a výraznému vystavení teplotám. Konstrukční ocel je méně spolehlivá a méně trvanlivá. Výrobky vyrobené z takového materiálu vyžadují velmi pečlivé použití, ale jsou levnější..
    • Dostupnost skla. Umožňuje vám obdivovat oheň, ovládat spalování.
    • Vestavěný výměník tepla, umožňuje ohřát vodu. Díky takovému prvku můžete ušetřit na elektronických nosičích a přijímanou energii využívat co nejefektivněji..
    • Místo, kde je vývod potrubí. Může být umístěn odsazeně ke dveřím topeniště nebo uprostřed.

    Instalace

    Před instalací trouby Termofor si pečlivě přečtěte pokyny k instalaci. Doporučuje se vzít v úvahu všechna doporučení, která jsou k tomu uvedena, protože topná zařízení jsou potenciálním zdrojem nebezpečí. Nesprávná instalace kamen může způsobit popálení nebo dokonce požár..

    Nejprve se rozhodněte, zda je pro konkrétní zařízení nezbytný základ.. Pokud není kolem pece vyrobena cihlová clona, ​​není vůbec nutné vytvářet základ.. Na podlahu můžete položit ocelový plech. Mělo by být větší než topné zařízení.

    Je lepší použít pozinkovaný kov a ideálně nerezovou ocel. Pod plech se doporučuje pokládat cihly (1-2 řady) a keramické obkladové materiály. Podlaha od kamen se nezahřívá tolik jako stěny, ale ochrana by měla být stále zajištěna..

    Instalace zařízení pomocí vzdáleného fireboxu je trochu obtížnější.. Je třeba mít na paměti, že není možné ponechat protáhlé topeniště ve srubové stěně bez předchozí dodatečné tepelné izolace.. Vzdálenost mezi stropem a horní částí komína by měla být alespoň 50 cm. Povrch by měl být izolován materiálem, který je vysoce odolný vůči vysokým teplotám. Tím se zabrání tvorbě velkého množství kondenzátu..

    Pokud kamna najednou začnou kouřit, bude nutné zkontrolovat, zda jsou ke komínu připojena další kamna, topná zařízení, jak je izolována. Měli byste se také podívat na to, kde je horní část potrubí..

    Jak správně topit?

    Pokud budete zařízení provozovat, budete se muset ujistit, že je správně nainstalováno a připojeno.. Poprvé je lepší použít troubu Termofor s otevřenou parní místností.. Rychleji se tak zbavíte zápachu z čerstvého motorového oleje. Používá se k mazání prvků kamen.. Kamna musí být prázdná, nádrž na vodu a topeniště musí být plné..

    Po ukončení používání kamen je nutné jej nechat zcela vychladnout, odstranit spálené dřevo z topeniště a kapalinu z nádrže. Místnost bude nutné důkladně vyvětrat. Poté kameny vložte do ohřívače a spotřebič je poté připraven k použití..

    Troubu lze používat pouze k určenému účelu. S tímto zařízením nesušte žádné věci, mohlo by dojít k požáru..

    Recenze

      Na internetu existují pozitivní i negativní recenze na trouby Termofor. Někteří majitelé jsou z toho nešťastní Zařízení z konstrukční oceli rychle vyhoří. Mnoho lidí dává přednost nerezovým kamnům, která jsou odolnější.

      V některých případech spotřebitelé poznamenávají, že tah se výrazně zhoršuje, pokud jsou v komíně vodorovné úseky více než 1 m. Někdy majitelé kamen Termofor nedoporučují vybírat zařízení, ve kterých je postaven zásobník teplé vody. Kapalina může vřít, protože její teplotu je obtížné kontrolovat.

      Mnoho majitelů pecí Termofor se však domnívá, že taková zařízení jsou velmi kvalitní. Spotřebitelé poznamenávají, že modely tohoto výrobce poskytují velmi měkkou a příjemnou páru uvnitř. Mnohé přitahuje zajímavý design topných zařízení..

      Přehled a charakteristika pece "Termofor" viz dále.