Uspořádání garáže se velmi liší od vytvoření designového projektu domu nebo bytu. V první řadě by měl být pokoj pohodlný a co nejpraktičtější. Vzhledem k jemnosti vytváření designu garáže jej můžete vybavit tak, aby v něm bylo příjemné trávit čas a vše, co potřebujete, bylo vždy po ruce.

Existuje mnoho zajímavých nápadů na design této místnosti, což je důležité pro většinu mužů, které není vůbec těžké přeložit do reality..

Rozměry a rozložení

Při plánování návrhu garáže musíte vzít v úvahu nejen vaše přání, ale také to, s jakým prostorem budete muset pracovat. To znamená, že stojí za to zaměřit se na velikost garáže a přemýšlet o jejím uspořádání, aby se do jedné místnosti vešlo co nejvíce užitečných prvků..

Rozměry

Standardní velikost garáže pro jedno auto je 24 metrů čtverečních. Do tohoto prostoru se vejde jednoduché osobní auto a vše, co o něj potřebujete pečovat. Pokud je tedy garáž navržena pro dvě auta, mělo by tam být více místa..

Je také nutné vzít v úvahu další metr potřebný pro průjezd mezi dvěma vozy..

Počet bran

Musíte také vypočítat požadovaný počet dveří pro garáž.. V ideálním případě by každé auto mělo mít svůj vlastní výjezd.. Jedno auto tedy nebude překážet druhému a můžete kdykoli bezpečně opustit místnost..

Rozložení

Je důležité přemýšlet o uspořádání místnosti, aby bylo příjemné v ní být. V ideálním případě je prostor rozdělen na tři zóny: místo, kde stojí auto, pracovní prostor a volná zóna..

Hlavní oblastí je samozřejmě prostor vyhrazený pro auto. Zde by nemělo být nic nadbytečného, ​​i když auto není v garáži. Taky neumísťujte žádné předměty do bezprostřední blízkosti auta.

Pracovní plocha obvykle obsahuje regály nebo police s nářadím.. Doporučuje se zde uchovávat pouze nejnutnější věci.. Můžete také uspořádat vše v nejpohodlnějším pořadí. To znamená, že položky, které se používají častěji, lze umístit blíže a všechno ostatní – na vzdálené police..

Revizní jámu lze také nazvat pracovištěm.. V garáži jej často instalují ti, kteří auto raději opraví svépomocí nebo si ho čas od času prohlédnou..

Při plánování výroby vyhlídkové díry je důležité vzít v úvahu všechny nuance jejího uspořádání. Nejprve je nutné betonovat podlahu a stěny, aby se zabránilo nepředvídaným situacím. Za druhé, můžete dodatečně posílit okraje jámy speciálními železnými rohy.. Místo obvyklé vyhlídkové jámy můžete vybavit také nadjezd.

Mimochodem, pro pohodlí a úsporu volného místa v garáži v hlavní místnosti můžete vybavit ne jednoduché police, ale výklenky pro ukládání nástrojů do inspekční jámy. A aby bylo v této oblasti pohodlné pracovat v každém ročním období, doporučuje se izolovat.

Nejjednodušší je izolace pomocí expandovaného polystyrenu, který je připevněn ke stěnám. Pro větší pohodlí je možné provádět osvětlení nebo zajistit přítomnost přenosné lampy nebo lampy, bez kterého to není moc vhodné v temné garáži kdykoli během dne.

Dekorace pokoje

Poté, co jste se zabývali rozložením, můžete přistoupit k dokončení prostor. Garáž je pracoviště, proto je při výběru materiálů v první řadě věnována pozornost jejich praktičnosti a kvalitě, a nikoli jejich vzhledu.. V ideálním případě by dokončení mělo být provedeno v tmavých barvách., protože jsou méně znečištěné.

Bezpečně pracovat v garáži, musíte zvolit materiály, které nehoří, nezhoršují se pod vlivem chemických výparů nebo jiných podobných vlivů a jsou také odolné vůči mechanickému poškození. V tomto případě musí být povrchová úprava šetrná k životnímu prostředí..

Zdi

Stěny v garáži jsou zpravidla zakončeny materiály, jako jsou trvanlivé keramické dlaždice v neutrálních odstínech, omítky, podšívka. Všechny mají výhody i nevýhody. Cenově dostupná je například sádra. Současně se však rychle rozpadá nebo praskne, pokud jej nezakryjete ochrannou vrstvou fasádní barvy..

Podšívka je vhodná do chladných oblastí, protože pod tento dokončovací materiál lze položit další vrstvu tepelné izolace. Mínus podšívky je její nízká pevnost.

Pokud jde o keramické dlaždice, jsou naopak vysoce odolné. Je to jeden z nejtvrdších materiálů a mimo jiné je také odolný proti ohni a chemikáliím.. Spolu s trvanlivostí a snadnou údržbou činí z keramických obkladů ideální dokončovací materiál pro vaši garáž..

Ale ve skutečnosti není všechno tak růžové, protože náklady na tento materiál jsou například mnohem vyšší než náklady na stejnou podšívku. Dlaždice se proto nepoužívají tak často, jak bychom si přáli..

Podlaha

V takových místnostech je podlaha zpravidla z betonu. Tento materiál je nejtrvanlivější a vydrží obrovskou hmotnost auta. Betonová podlaha se také čistí tak snadno, jak je to jen možné – snadno se zametá a drobné nečistoty na ní jsou prakticky neviditelné.

Nábytek a nástroje

Dalším krokem při vytváření dokonalého designu garáže je jeho naplnění potřebným nábytkem. Většina automobilových nadšenců bude souhlasit, že v této místnosti by nemělo být nic nadbytečného. Hlavními principy by zde proto měla být praktičnost a minimalismus. Hlavní charakteristikou všech věcí uvnitř garáže by měla být kompaktnost a všestrannost..

Pokud je v garáži velmi málo místa, můžete se omezit na police nebo jeden stojan na nářadí. V prostornější místnosti můžete vybavit pracovní desky a v některých případech bude vhodné zařídit koutek pro provozování nějakého druhu koníčku..

Pokud chcete ušetřit peníze za vybavení prostor, můžete si nějaké vybavení vyrobit vlastníma rukama. Mohou to být stoly ze zbytečných zásuvek, kovové regály nebo desky stolu ze starých desek..

Police

Police jsou užitečným interiérovým prvkem, který lze umístit do každé garáže, i té nejmenší. Nezabírají mnoho místa, proto jsou považovány za praktičtější než komody, skříně nebo regály..

Před připevněním polic se musíte ujistit, že stěny unesou jejich hmotnost. Odborníci také doporučují zkontrolovat povrchy a ujistit se, že nejsou žádné nerovnosti. Můžete je dokončit omítkou..

Pokud mluvíme o umístění polic, rohy nebo vzdálené stěny jsou ideálním místem k jejich připevnění. V tomto případě by police neměly být příliš vysoké.. Všechny potřebné věci by měly být po ruce, abyste se při práci nerozptylovali jejich hledáním..

Police lze koupit nebo vyrobit ručně. Mohou být vyrobeny ze šrotu.. K tomuto účelu se zpravidla používá dřevo pokryté vrstvou antiseptika.. I když nelze popřít, že kovové police jsou pevnější a odolnější.

Regály

Pokud je v garáži mnoho místa, můžete regály dát místo polic nebo společně s nimi. Jejich přítomnost v místnosti vám umožňuje udržovat pořádek bez jakéhokoli úsilí, protože pro každou věc je místo..

Nyní sortiment obchodů zahrnuje obrovský výběr kovových i plastových konstrukcí. Vybrat něco vhodného proto není obtížné. Stojan musí majitele vozu uspokojit ve všech ohledech. Nemělo by být příliš objemné, ale prostorné. Vítána je možnost upravit vzdálenost mezi policemi.. To vám umožní pohodlně uspořádat věci různých velikostí (od malých nástrojů po velké generátory nebo krabice sad).

Doporučuje se instalovat regály po obvodu stěn tak, aby nepřeplňovaly volný prostor..

Garážový pracovní stůl

Garážový pracovní stůl se často nachází také v pracovní oblasti. Prostor pro jeho instalaci by měl být ozdoben plechy.. Samotný pracovní stůl je nejlépe vyroben ze dřeva.. Může to být dvě nebo tři úrovně v závislosti na potřebách majitele garáže..

Odlučovač oleje a vody

Takové zařízení v garáži bude velmi užitečné. Je určen k čištění znečištěného ovzduší od všech druhů látek, které mohou být zdraví škodlivé (benzínové páry, olejové prvky atd.).

Zbytek nábytku je na uvážení majitele garáže. Někdo bude mít dost takového asketického minima a někdo bude chtít všechno vybavit tak, že v místnosti můžete nejen pohrávat s autem, ale také relaxovat ve společnosti přátel.

Dekorace a údržba objednávky

Optimální design garáže je navržen tak, aby maximalizoval pohodlí jeho majitele. Všechny druhy krásných maličkostí jsou zde nevhodné. Plakáty a nálepky na zeď nebo sady nástrojů lze použít jako dekorativní předměty. Takové detaily nezabírají užitečný prostor, ale umožňují vám vyjádřit preference a individuální vkus majitele místnosti..

Po dokončení garáže je důležité pokusit se ji udržet v pořádku. Záleží na tom, jak vám to tady bude příjemné. Nepořádek nejen odvádí pozornost od práce, ale také vám brání rychle najít správné nástroje.

Aby neztráceli spoustu času úklidem, lze doplnit zástěnami nebo závěsya. Umožňují vám skrýt věci na policích, díky čemuž bude vaše garáž uklizenější. Kromě toho mohou také působit jako dekorativní prvek interiéru..

Dalším malým trikem jsou speciální otvory na policích. Jsou navrženy tak, aby rychle zametly nečistoty..

Informace o tom, jak vybavit garáž vlastními rukama, najdete v následujícím videu.