Moderní interiér jednoduše nemůže existovat bez prostorného šatníkového systému. Ukládání věcí lze díky šatnám soustředit na jedno místo. Pohodlné místo pro oblečení, obuv a doplňky, které může být i šatnou, je snem každé moderní dívky. Šatní skříně ucpané odshora dolů, ve kterých je obtížné cokoli najít a udržet si stálý pořádek, jsou stále nepohodlnější a nahrazují je oddělené šatny.

Švédská společnost Elfa je považována za jednoho z předních výrobců šatních systémů na celém světě..

Zvláštnosti

Samostatná šatna je skvělou příležitostí, jak osvobodit váš byt od objemných a nepohodlných skříní. Někdy jedna skříň nestačí na oblečení a boty velké rodiny. Šatní systémy Elfa vám umožňují sami si vybrat velikost struktury a složení šatníku. Podle potřeby můžete do prostoru kdykoli přidat nové detaily..

Šatní systémy Elfa jsou univerzální a multifunkční, což vám umožňuje uložit do nich jak nejmenší šatní skříň, tak objemné položky. Pro výrobu nábytku používá švédská společnost pouze ekologické a přírodní materiály. Systém je navržen tak, aby nebyl blokován vzduch a vaše oblečení zůstalo dlouho čerstvé.

Zkušení a přátelští návrháři budou schopni najít přísady do šatníku jakékoli velikosti, i když je velmi malý. Obrovskou výhodou společnosti jsou bezplatné služby projektantů a měřičů.. Online plánovač vám umožní navrhnout si ideální šatní systém sami, což vám ušetří čas.

Odrůdy

Elfa Classic

Klasika je základem všech základů, a proto vás švédská výrobní společnost zve k vytvoření klasického typu šatny. Složení takového šatníku zahrnuje základní prvky, minimum nezbytné pro pohodlné skladování oblečení. Šatní systém Elfa Classic je výchozím bodem pro všechny skříně. S ohledem na vaše přání a potřeby mohou návrháři přidávat a odebírat některé prvky.

Hlavními součástmi tohoto typu šatníkového systému jsou plastové boxy, kovové kovové police a konzoly pro ukládání šatů, bund a svrchního oblečení. Počet jednotlivých prvků můžete upravit sami. Šatní systémy Elfa Classic jsou ztělesněním stylu, elegance a jednoduchosti. Správně organizujete skladování všech věcí bez zbytečných prvků a ozdobných detailů.

Elfa Decor

Na rozdíl od Elfa Classic vám tento typ šatního systému nabízí řadu designů a materiálů pro vnitřní komponenty. Pokud si ve všem ceníte luxusu a krásy, pak by šatna měla vyhovovat i vašim preferencím. Šatní skříně Elfa Decor vám umožňují vybrat si pro police další díly, mezi něž patří dřevěné překryvy, nádherné povrchové úpravy zásuvek. Současně jsou všechny prvky stále kovové, ale díky dekoru s použitím přírodního dřeva vypadají estetičtěji..

Šatníkové systémy Elfa Decor jsou vytvořeny speciálně pro gurmány. Můžete si vybrat šatnu, která je ve stejném stylu jako vaše ložnice, a dřevěné detaily mohou ladit s barvou vaší postele. Tím zdůrazníte svůj bezvadný vkus a budete rádi, když svou šatnu naplníte novými věcmi..

Elfa s dřevotřískovou deskou Egger

Tento typ šatních systémů Elfa lze vyrobit jak v klasické verzi, tak s dalšími dekorativními prvky. Jediným rozdílem je, že jsou zde také použity prvky dřevotřískové desky Egger, což vám umožňuje vybrat si vlastní typ dekoru z 300 navrhovaných možností. Ve srovnání s přírodním dřevem je dřevotříska levnější variantou, která vám může výrazně ušetřit peníze..

Jak víte, dřevotřískový materiál je široce používán pro výrobu různých typů nábytku a je dobrou náhražkou přírodního dřeva. Pokud pro vás složení vaší police není zásadním problémem, pak se můžete dobře rozhodnout pro šatní systém Elfa s dřevotřískovou deskou Egger. Všechny materiály jsou proto dobře zpracovány použití polic s dekorem dřevotřísky neovlivní estetiku vašeho šatníku.

Prvky obsahu

Krabice

Zásuvky jsou nepostradatelnou součástí každého šatníkového systému. V zásadě švédská společnost používá ve svých šatnách plastové boxy. Snadno se udržují, jsou velmi praktické a prostorné. Vysoce kvalitní hustý plast nemá vůbec žádný nepříjemný zápach, takže vaše oblečení může zůstat svěží. Zásuvky jsou dobře větrané, což znamená, že si nemusíte dělat starosti s nepříjemným zápachem, který útočí na vaši šatnu.

Díky použití moderních spojovacích prostředků a výsuvných systémů je proces ukládání věcí do zásuvek snadný a příjemný. Pokud potřebujete, můžete zásuvku zcela vytáhnout z prostoru pro ni určeného a také ji bez překážek vrátit..

Koše

Výsuvné koše, na rozdíl od zásuvek, jsou vyrobeny z kovových tyčí a mají síťovou strukturu. Tyto koše jsou ideální pro ukládání drobností potřebných pro každodenní použití. Koše jsou průhledné, takže požadovaný předmět snadno najdete, aniž byste museli procházet celý obsah košíku..

Pokud je vaše šatna vyrobena s ohledem na skladování dětských věcí, pak jsou koše nepostradatelným prvkem. Dají se v nich vyjmout různé hračky, které ušetří místo v dětském pokoji a udrží ho v pořádku..

Dámy

Pokud pracujete v kanceláři a kalhoty jsou nezbytným prvkem vašeho šatníku, pak uvnitř vaší šatny musí být kalhoty. S pomocí těchto prvků můžete na nepohodlná ramínka navždy zapomenout. Zatahovací kalhoty jsou vyrobeny z odolného kovu potaženého protiskluzovým materiálem. Díky tomu si přestanete dělat starosti s tím, že vám kalhoty spadnou a pomačkají se. Na vaše přání může šatna obsahovat tolik oddílů pro kalhoty, kolik potřebujete.

Police na boty

Každá žena sní o tom, že její šatník se skládá z mnoha párů bot, ale když se sen splní, boty prostě není kam uložit. Výsuvné stojany na boty ve skříních Elfa jsou jedním z hlavních prvků. Máte možnost nastavit police ve více řadách a uložit tam všechny své boty. Tyto police jsou skvělé pro sušení obuvi, protože jsou vyrobeny z kovové síťoviny.

Dámy

Pokud je většina vašich bot podpatky, pak k nim můžete vybrat speciální police..

Boční zásobníky

Mnoho lidí často neví, kam dát drobnosti a doplňky, aby se neztratili a byli vždy po ruce. K tomu designéři švédské společnosti připravili boční podnosy, které lze připevnit na zeď nebo na jednu z částí šatníku. Boční zásobníky mohou být průhledné, což usnadňuje nalezení požadované cetky. Můžete do nich vložit nitě s jehlami, knoflíky a dalšími drobnými detaily, které můžete kdykoli potřebovat..

Síťované police

Charakteristickým rysem mnoha šatních systémů, včetně systémů od společnosti Elfa, jsou místo obvyklého dřevěného plátna síťované police. Mnoho výrobců považuje tyto police za hygieničtější a méně prašné. Nepochybně. Poličky tohoto typu si můžete objednat s dalšími dekorativními prvky, například pásy z přírodního dřeva. Tímto způsobem přidáte do svého šatníku estetiku.a.

Univerzální háčky

Háčky ve skříni Elfa jsou univerzální, protože na ně můžete pověsit naprosto cokoli. Počet háčků může být zcela neomezený. Díky bezpečnému a diskrétnímu zapínání máte možnost na ně uložit i ty nejtěžší věci. Velikosti háčků se také liší od velmi malých po velmi velké.

Háčky nemusí být nutně připevněny ke zdi. Existují také modely, které lze zavěsit na poličku a kdykoli označit, kde se nacházejí..

Závorky

Konzoly musí mít každý šatní systém. Jsou na nich nainstalovány všechny police. Umožňují vám ukládat věci úhledně ve vzpřímené poloze. Každé šaty a sako budou spolehlivě chráněny před pomačkáním a můžete si je kdykoli obléknout.. Délka držáku závisí zcela na hloubce vašeho šatníkového systému..

Věšáky

Výsuvné věšáky vám umožní pohodlně pověsit oblečení a rychle najít to, co potřebujete. Pokud to velikost šatníku umožňuje, můžete nainstalovat několik takových věšáků, včetně svrchního oblečení..

Držáky na kravaty, šály a opasky

Správné skladování kravat, šátků a opasků umožní speciální prvky, které jim umožní harmonicky je rozdělit do barev, tvarů a velikostí. Potřebná kravata nebo šála budou vždy na dohled a vy nebudete muset dlouho trpět, abyste našli potřebné příslušenství. Toto plnivo pro šatní systém může být vestavěné nebo mobilní. V druhém případě můžete držák přesunout na jakékoli vhodné místo ve vašem šatníku..

Organizér na ponožky a spodní prádlo

Intimní šatník jakékoli osoby musí být udržován v dokonalém pořádku. Skládat oblečení může být ošidné, aby byl váš šatník uklizený, zvláště pokud spěcháte.. Speciální organizéry pro ukládání prádla a ponožek vám umožňují správně uspořádat prostor v šatně a udržovat věci v pořádku.

Organizér je měkká a pružná krabička, rozdělená do mnoha přihrádek na kalhotky, podprsenky a ponožky. Budete moci snadno získat potřebný kus prádla a neublížit pořádku v prostoru šatníku..

Analogy

Jako každý známý výrobce má švédská společnost své vlastní protějšky, které by neměly být zaměňovány s padělky. Analogy neskrývají své pravé jméno. Analog je zpravidla levnější volbou pro ruské šatní systémy. Pokud si můžete koupit originál pouze od autorizovaných prodejců, pak jsou analogy k dispozici v mnoha velkých obchodech a továrnách na nábytek. Jedním z těchto obchodů je Leroy Merlen. Šatní skříně nabízené touto společností mohou navenek připomínat Elfu, ale liší se použitým materiálem. Například místo přírodního dřeva lze použít dřevotřísku, díky čemuž je výrobek mnohem levnější..

Recenze

Soudě podle recenzí těch, kteří již používají šatní systém Elfa, švédská společnost skutečně vyrábí vysoce kvalitní šatní skříně. Podle zákazníků jsou výsuvné držáky a police bezkonkurenční, snadno se vysouvají a nevrzají ani se nezasekávají. Může je používat i malé dítě.

Kupující si také všímají funkčnosti šatních systémů. Díky nim mnoho majitelů malých bytů získalo vynikající místo pro uložení věcí celé rodiny, zmizela potřeba zaplnit byt mnoha skříněmi..

8 fotografií