Vlastnosti a výhody

Výhody posuvných skříní lze jen stěží přeceňovat, protože se do nich kompaktně vejde tolik věcí a zároveň vypadají stylově. Oblíbený typ – šatní skříň s výklenkem pro televizi je v moderním interiéru skutečně žádaným nábytkovým uměním. Stalo se to kvůli funkčnosti a univerzálnímu účelu – elektronické zařízení je úspěšně kombinováno s nábytkovými bloky struktury nezbytné pro ukládání věcí..

8 fotografií

Výklenek zpravidla sousedí s modelem se zásuvkami a mezipatrem, věšáky a otevřenými policemi. Mohou být umístěny na různých místech, na bocích, nahoře a dole, čímž vytváří ergonomický celek. Praktické a praktické, které vám umožní umístit všechny potřebné věci a zároveň televizi a další vybavení, posuvné skříně dokonale zapadnou do stylu moderních bytů.

8 fotografií

Odrůdy stavby

Nejběžnější odrůdou je šatní skříň s poličkou uprostřed. Televize je umístěna uvnitř, umístěná nad dalšími policemi nebo uzavřenou vestavěnou skříní, pod ní je také vyrobena skříňka se zásuvkami nebo policemi. Čím více místa je přiděleno domácím spotřebičům, tím méně místa zbude na středové police nebo zásuvky nad ním a pod ním..

Některé modely skříní obsahují dvě police – pro televizi a notebook. V ideálním případě jsou i ty největší TV s plochou obrazovkou pohodlně umístěny uvnitř skříně, a tak organicky zapadají do exkluzivního interiéru domu. Oblečení a prádlo, knihy, nádobí jsou složeny do plnohodnotných skříní po stranách výklenku, jejich použití závisí pouze na vaší touze.

Konstrukce přihrádky s vestavěným sklopným televizorem uprostřed s obrubníkem vám umožňuje umístit televizní zařízení tím nejpohodlnějším způsobem, abyste jej mohli sledovat, aniž byste se museli ohýbat nebo zvedat hlavu nahoru pro pohodlný výhled. Boční panely zdobící dveře skříně udržují pocit svobody v okolním prostoru. Výzdobu doplňují krajiny a romantické výhledy pro každý vkus. V tomto provedení je počet polic nad televizorem minimální – jedna nebo dvě, skříň je vybavena zásuvkami. Jedná se o přísný model skříně s převahou kontrastních barev v designu..

Rohová šatní skříň vypadá elegantně a poutavě v každém interiéru. Dveře jsou po stranách radiálně zasunuty a dodávají skříni nepravidelný tvar s hladkými liniemi. Televizní přijímač v tomto modelu je obvykle vložen uvnitř dlouhé strany, vhodně umístěné naproti pohovce..

Konvexní asymetrický šatník umístěný v této části místnosti dodává designu originalitu a krásně pokrývá celý roh. Televize v ložnici může být dobrým nástrojem pro volný čas a umožní vám relaxovat po náročném dni. Pro prostornou ložnici můžete použít zajímavý designový šatník s osvětleným výklenkem, do kterého je vložena plazmová obrazovka seriózní velikosti.

Pokud je obývací pokoj velký, skříň s prostorem pro televizi se může rozprostírat po celé zdi a být komplexem pěti až šesti sekcí. Prostorný model je často vybaven LED podsvícením polic. Zvláštní zmínku si zaslouží boční dveře posuvných skříní s TV výklenkem. Čím větší je televizní přijímač, tím krásnější vypadají úzké a neobvyklé struktury vedle něj a vytvářejí harmonickou kombinaci proporcí a tvarů..

Zrcadlová a vzorovaná skleněná dvířka dobře fungují s lesklým tmavým sklem televizní obrazovky. Jedna z bočních skříněk vedle výklenku může být širší, druhá mírně užší, tvarem připomínající protáhlý penál. Asymetrické designy jsou oceňovány pro svůj neobvyklý a nestandardní přístup v kreativním designu haly nebo obývacího pokoje..

Jak vybrat

Představivost majitelů domu nebo bytu lze snadno uspokojit obrovským výběrem skříní s televizní výklenkem na trhu moderního skříňového nábytku. Rozmanitost barev a kombinací materiálů je skutečně působivá – světle béžová a tmavý ořech, dub, bříza a nejelitnější dřeviny, bíle a černě lakované povrchy.

7 fotografií

Návrháři a designéři nábytku nabízejí kupujícímu zajímavý design bloků, které lze vytvořit podle vlastního uvážení přidáním nebo odebráním nepotřebných nebo neodpovídajících prvků.

Chcete -li si vybrat model skříně s výklenkem, který vám vyhovuje, je nejlepší se řídit následujícími doporučeními odborníků:

  1. Musíte si velmi konkrétně představit, kde přesně bude skříň ve vašem bytě umístěna – v obývacím pokoji, v ložnici, v jídelně nebo v jiné místnosti. Aby se nábytek vešel do rozměrů, změřte přesně stěnu, podél které jste jej položili. Dekor a barvy vybrané skříně by měly být kombinovány s náhlavní soupravou, která je již v této místnosti; skříňky se zrcadlovými dveřmi zpravidla nejsou umístěny naproti posteli. Do obývacího pokoje vybírají skříně z tmavého dřeva, do ložnice – s nádherně zdobenými dveřmi nebo kombinováním kontrastních prvků. Zdobené dveře jsou určeny do místností, které jsou umělecky vyzdobeny v tradičním orientálním stylu. Neobvykle tvarovaná skříň bude perfektně ladit se zbytkem klasického čalouněného nábytku.
  2. Návrháři doporučují – nezačínejte s nákupem malé skříňky, okamžitě vyberte takovou, do které se vejdou všechny potřebné věci. Posuvná skříň patří k poměrně drahým položkám, takže je nejlepší předem naplánovat nákup produktu nejvyšší kvality. Abyste si mohli koupit nebo objednat šatník s výklenkem pro televizi, musíte jasně pochopit, že výklenek váš šatník znatelně rozšíří a v místnosti zabere výrazně více místa. Přitom u posuvných dveří standardy vyžadují šířku nejvýše jeden metr, příliš masivní dveře s neustálým pohybem mohou rychle selhat..
  3. Je důležité zkontrolovat kvalitu a spolehlivost materiálů – kola z čistého plastu nejsou povolena ve výsuvných pojezdových systémech. Takový systém podle předpovědí mistrů vydrží přinejlepším rok nebo dva. Pro pevnou a působivou strukturu, kterou je skříň s výklenkem pro televizi, jsou pro pohyb dveří zvoleny hliníkové profily.
  4. Je důležité si uvědomit, že takové nápadné zařízení, jako je televizní přijímač, určuje výběr některých detailů a tvarů v interiéru místnosti – kov v obložení a kovové úchytky na zásuvkách a dveřích vypadají velkolepě.

Zajímavá řešení v interiérovém designu

Posuvné skříně s TV výklenkem jsou tradičně umístěny v obývacím pokoji nebo ložnici. Jsou dvou typů – vestavěné a skříňové. Druhou možností je pohyblivý nábytek, který má boční stěny, horní a spodní panel. Je lepší, když vestavěná skříň nebude spočívat na měkké zdi sádrokartonu, která není schopna odolat těžkým nákladům.

Módní a moderní šatník je umístěn v hale místo obvyklých masivních náhlavních souprav a skluzavek. Obyvatelé nepříliš velkých městských bytů rádi vyměnili těžký nábytek za ergonomičtější interiérové ​​prvky, které dokážou uvolnit více než jeden centimetr prostoru v místnosti.

Skříně s televizním výklenkem se v interiéru bytu liší především vzhledem. Odlišují se od sebe různým počtem sekcí a kapacitou, výškou od podlahy ke stropu. Různorodý je také dekor, různé jsou také systémy otevírání dveří – kyvné nebo posuvné.

Klasická verze tohoto kusu nábytku se skládá ze tří částí, připomínajících tříkřídlou skříň. Výklenek pro televizi zaujímá boční nebo centrální místo. Prostřední část je obvykle otevřená, některé designy zahrnují i ​​v této části zavírací klapku – například pokud televize nefunguje.

A pokud je váš obývací pokoj pevným prostorem, skříň v něm může být umístěna podél celé stěny, včetně až pěti až šesti sekcí. Prostorný model je často vybaven LED osvětlením, které se skládá z malých kulatých žárovek..

Přední část skříně je vyrobena z lesklého nebo matného materiálu; design často obsahuje vestavěná zrcadla. Povrch je zdoben pískovacími vzory, rytím, vitráže jsou vyrobeny z barevného skla. U šatníku zdobeného krásným dekorem je hlavní místo ve vnitřku místnosti..