Žaluzie z tapety – ekonomická alternativa k hotovým výrobkům z hliníku nebo plastů. Současně plní nejen dekorativní a sluneční ochranu, ale také vás chrání před zvědavýma očima. Jedná se o životní hack, který účinně nahradí drahé zakoupené protějšky. Člověk musí strávit trochu času jejich výrobou a domácí verze nebude horší než ty, které se prodávají v obchodě. A interiér místnosti z toho bude mít jen prospěch..

Papírové rolety dodají místnosti kromě hlavních funkcí také zvláštní styl a pohodlí. S nimi získá bydlení individualitu. A hostitelé budou každou chvíli slyšet komplimenty od hostů..

Zvláštnosti

Každý může vytvořit takové závěsy vlastníma rukama. Pokud vám tedy zbylo pár rolí tapet, můžete je použít. Krásný a užitečný dekor lze zavěsit na okno, balkon nebo takto ozdobit všechny stávající prosklené rámy. Jaké budou vaše produkty – je na vás. Pokud vezmete zbytky tapet, kterými jsou přelepeny stěny v místnosti, získáte velmi zajímavé designové řešení, jako byste se záměrně rozhodli spojit prostor tím, že vyzdobíte okna stejným způsobem jako stěny. Ale můžete to udělat jinak a zavěsit sklo plátny v kontrastních barvách. K tomu není nutné kupovat drahý materiál. Prodejci vám rádi prodají některé zbytky.

To vám ušetří peníze a v budoucnu místnost promění, jako byste do jejího designu hodně investovali. Chcete -li je vyrobit sami, potřebujete minimum nákladů a dovedností. Jasné a neobvyklé žaluzie budou vypadat stejně dobře sestavené a narovnané. Je pravda, že domácí možnosti mají také určité nevýhody. Jsou snadno vrásčité a mají poměrně slabý mechanismus.. Přitom věnujte tomuto bodu náležitou pozornost. A nepochybnou výhodou je, že při jejich výrobě si vystačíte s materiály, které máte po ruce.

Udržování fantazie v rámci v tomto případě pouze poškodí proces. Popusťte tedy uzdu své fantazii. Pak bude zaručena exkluzivní položka..

Další zjevnou výhodou rolet do-it-yourself je, že jsou individuálně vytvořeny tak, aby odpovídaly oknu.. To platí pro délku a šířku řezaného produktu. Pokud budete vše krok za krokem opakovat, dojdete k originálnímu doplnění celkového stylu vašeho domácího interiéru. Kancelář lze ale také takto vyzdobit..

Vzduchové papírové závěsy jsou také užitečné jako dočasná náhrada okenních textilií. Například při opravách, kdy slunce zasahuje do práce v místnosti, a vy se před tím potřebujete něčím chránit. Každý stavitel zvládne takové tlumiče ultrafialového záření a prachu. K tomu jsou navíc vhodné jakékoli zbytky nejlevnějších tapet, alespoň těch, které již byly použity v procesu dokončování..

Hlavní výhody tapetových rolet:

 • Levnost materiálů.
 • Snadná výroba.
 • Minimální doba do práce.
 • Spolehlivá ochrana před sluncem.
 • Vhodný pro jakékoli okno.
 • Původní pohled.
 • Pokyny krok za krokem

Pokud se rozhodnete vytvořit něco podobného ve svém domě, je důležité zjistit, jak to udělat správně. Aby nedošlo k zkažení materiálu a zbytečnému úsilí, přečtěte si podrobné výrobní pokyny.

K vytvoření papírových rolet budete potřebovat:

 • svitek tapety;
 • přadeno lana nebo šňůry;
 • šídlo, přidržovač;
 • papírnický nůž;
 • lepidlo;
 • role oboustranné a jednostranné pásky;

Když jste tedy připravili všechny potřebné položky, můžete přistoupit k přímé výrobě:

 • Před řezáním proveďte měření z okna.. Pomocí centimetru změřte otvor okna. Pokuste se provést co nejpřesnější měření. V průběhu měření se zjistí, jak dlouhý bude váš obrobek. Rozdělte dostupnou výšku okna o 4 a přidejte tento údaj k výšce okna. Pokud se tak nestane, pak poté, co složíte plátno s akordeonem, bude přesně o čtvrtinu méně, než je nutné..
 • Připravte si lano. Toto je hlavní prvek mechanismu. Měla by mít přesně stejnou délku jako samotné plátno..
 • Dále musíte dát obrobku skládaný vzhled.. Všechny části musí odpovídat velikosti. To je velmi důležitý bod! Při sebemenších pochybnostech ve vašem oku je lepší při řezání použít dlouhé pravítko a jednoduchou tužku. Uspořádáním papíru na stejné segmenty výrazně usnadníte svůj úkol. Lepší je označit pruhy široké 3 až 5 centimetrů. Při této velikosti bude papírový výrobek vypadat úhledně a elegantně..
 • Poté musíte najít střed a udělat vertikálně řadu otvorů podél plátna, ve stejné vzdálenosti od sebe. Je pohodlnější to udělat pomocí šídla. Pokud plánujete dlouhodobý provoz, zpevněte místa vpichu transparentní páskou. Připravenou šňůru protáhněte vyztuženými otvory a přivažte ji na uzel ze špatné strany.
 • Důležitý bod: narovnejte střih, abyste přesně určili, zda má šňůra správnou velikost. Pokud vám chybí a délka nestačí, budete muset tento krok zopakovat. A krajka, která je příliš dlouhá, musí být odříznuta vložením speciálního zámku na špičku. Tento díl lze zakoupit v jakémkoli šicím nebo rukodělném obchodě. Nezapomeňte také zajistit horní konec kabelu. Nejjednodušší by bylo svázat ho na uzel nebo přilepit zevnitř ven malým kouskem jednostranné pásky..

Při práci s těžkými tapetami je lepší vést šňůru po stranách a pozorovat symetrii v mezerách od okraje. Dostatečně 10 – 15 cm. Volitelně, aby se zabránilo prověšení, lze středem protáhnout další šňůru. Budete mít několik spolehlivých držáků..

Informace o tom, jak vyrobit rolety z tapety vlastními rukama, naleznete v dalším videu..

Jak jsou připojeny?

Poté, co se ujistíte, že vše dopadne tak, jak jste zamýšleli, udělejte poslední krok práce. Opravte výsledný ručně vyrobený dekor v horní části rámu. Je nejvhodnější připevnit lehké papírové závěsy na oboustrannou pásku:

 1. Změřte požadovanou délku lepicí pásky a přiložte proužek na rám.
 2. Opatrně odlepte vnější vrstvu a přitlačte na ni horní okraj výrobku.
 3. Pokud chcete sklo umýt, budete muset na chvíli sejmout závěsy. A papír, jak víte, pevně drží na lepivém povrchu. Proto doporučujeme vyrábět žaluzie z tapet opakovaně..
 4. Zevnitř ven podél horního okraje papírového polotovaru přilepte proužek pásky po celé délce. Jednostranné, samozřejmě hladkou stranou nahoru.
 5. Nyní můžete rolety používat, jak bylo zamýšleno.

Existuje několik tajemství, jak je učinit ještě zajímavějšími a neobvyklými. V dolní části zahněte vnější okraje dovnitř, aby se navzájem dotýkaly. Spojte je páskou nebo obyčejnou sponkou. Tento design dodá interiéru tajemnou orientální chuť. Doplněním takové konstrukční práce o závaží získáte věc, která není v žádném případě horší než podobný tovární výrobek. Minimálně ve funkčnosti a vzhledu.

Jakákoli tapeta pro takové žaluzie bude stačit.. Netkané textilie samozřejmě lépe drží tvar a nevyblednou, ale cena za ně není příliš demokratická. A omyvatelné se snadno čistí od špíny a nebude se po nich draho žádat. Ale zároveň jsou tenké a proto se snadno pokrčí, navíc jsou nenáročné na texturu. Nyní je však výběr tapet tak rozsáhlý, že snadno najdete to, co potřebujete..

Válec

Pokud je pro vás obtížné vytvořit harmonické závěsy, zkuste jiný design. Seznam požadovaných materiálů je zde poněkud odlišný.. Vezměte si následující:

 • role jakékoli tapety;
 • lepidlo;
 • nůžky;
 • jakákoli ozdobná páska v přadenu;
 • tenká římsa;
 • kovová trubka.

Technologie výroby:

 • Namontujte římsu přes okenní otvor. Vypočítejte vzdálenost od okapu k parapetu.
 • Nyní musíte rozvinout roli tapety a změřit výslednou vzdálenost přidáním 10 cm (pro spojovací prvky).
 • Poté můžete s jistotou odříznout měřený kus..
 • Aby bylo používání žaluzií pohodlné, doporučujeme v konstrukci použít kovovou trubku. Musí být potažen lepidlem a jemně přitlačit obrobek spodním okrajem. To znamená, že stejným způsobem, který bude ve spodní části vašich žaluzií.
 • Lepidlo by mělo zaschnout, ale dokud je čas, připevněte stužku ve středu okapu.
 • Poté se uvolněte na parapetu a usekněte. Udělejte to znovu, abyste uprostřed vytvořili dvě stejné stuhy..
 • Když je lepidlo suché, přilepte opačný konec tapety ke garnýži. Není to snadné, ale existuje jeden životní hack. To pomůže páskám, které jste dříve připevnili na římsu (budou potřebné k úpravě výšky konstrukce).
 • Spodní okraje pásek (poblíž parapetu) spojte uzlem. Do výsledné smyčky vložte trubku s tapetou, stočenou do role tak, aby pevná páska ležela uprostřed trubky.
 • Nyní musí být role rozšířena nahoru až k okapu a přilepena k ní.

Jakmile je lepidlo zcela suché, můžete začít používat nové rolety.! Upravte výšku uvázáním uzlu. Mimochodem, saténovou stuhu si brát nemusíte. Jakýkoli dekorativní cop textury, který vyhovuje vašemu interiéru a vybrané tapetě, bude stačit. Pro ložnici by byla vhodnější roleta se saténovým podvazkem a v kuchyni vypadá textilie ze lnu nebo bavlny lépe..

Ale výběr materiálu je čistě individuální pro každého. Vytvořte si rolety podle svého vkusu, aby vás později potěšily od rána do večera.

V první a druhé možnosti vaše domácí rolety poslouží jako jedinečný doplněk interiéru. Plastové protějšky se nemohou pochlubit různými barvami a kresby jsou na ně použity pouze na objednávku a tato služba není levná. Ušetřit peníze zde tedy rozhodně nebude možné. Instalaci světelných závěsů zvládnete bez pomoci. A naše doporučení vám pomohou provést je hned na poprvé..