Každý člověk, který má alespoň malou část představivosti a představivosti, může vytvořit stylově vyzdobený pokoj. Aby byla místnost jedinečná a zároveň světlá, můžete použít nestandardní způsob zdobení a zdobení plastových oken.

K ozdobení okenního otvoru není nutné používat obvyklé záclony a závěsy, můžete použít žaluzie s fotografickým tiskem.

Tato novinka se na trhu objevila ne tak dávno., ale už se mu podařilo získat srdce slavných návrhářů a obyčejných lidí, kteří se snaží ve svém domě vytvořit atmosféru pohodlí a krásy. Potisky a vzory na tomto dekoračním prvku vám umožní vymazat dojem, že jste v kanceláři, i když v ložnici zavěsíte plastové žaluzie..

Zvláštnosti

Žaluzie s fotografickým tiskem se liší od svých obvyklých protějšků vzorem, potiskem, fotografií nebo malbou nanesenou na jejich povrch. Takový obraz může vypadat jako skutečné umělecké dílo, zdobící jakoukoli místnost, dokonce i takovou, která je vyrobena v monochromatických barvách..

Dovedně vybraná kresba na žaluzie dokáže z malé ložnice vytvořit obrovskou místnost, která prostor vizuálně rozšiřuje.

Interiér zdobený takovým prvkem vám umožní uniknout z rutiny. a otupělost, „dýchá“ individualitou, originalitou a originalitou. Takový design plastových oken nenechá lhostejné vaše přátele a známé, kteří vás přijdou navštívit, naplní místnost živými šťavnatými barvami a může vám zlepšit náladu i v zamračeném dni..

Výhody

Ve srovnání s jinými způsoby navrhování a zdobení okenních otvorů mají vzorované rolety řadu výhod:

 • Široká modelová řada – výběr možností pro obrázky a výtisky je tak velký, že uspokojí nejnáročnějšího klienta. Okna můžete ozdobit výhledem na noční město, zvířaty, květinami a ovocem, obrazy známých umělců nebo malebnou krajinou. Můžete si dokonce vytisknout vlastní fotografii nebo si vybrat kresbu, která se vám líbí. Hlavní věc je, že vybraný obrázek je širokoúhlý a vyrobený ve vysokém rozlišení..
 • Vizuální zvětšení prostoru – krajiny a obrazy města jsou schopné „rozostřit“ a „odstranit“ stěny, čímž se vizuálně rozšiřují hranice místnosti.
 • Demokratické náklady – triviální závěsy z drahého materiálu vás budou stát mnohem víc než tisk kresby na rolety.

 • Trvanlivost – aplikovaný tisk fotografií nezmizí na slunci, a proto bude mít design plastového okna ideální vzhled i po delší době.
 • Lehká instalace – tento dekorační prvek můžete připevnit sami. Odbornou pomoc budete potřebovat pouze v případě, že si zakoupíte hliníkovou verzi.
 • Nevyžaduje žádnou zvláštní péči ani údržbu – dostatek teplé vody a mýdlové vody k čištění tohoto zařízení od nečistot a běžný vysavač pomůže vyrovnat se s prachem. Některé modely rolet jsou navíc ošetřeny speciální směsí, která odpuzuje prach a nečistoty, což pomáhá udržovat žaluzie s fototiskem v perfektním stavu..

A co je nejdůležitější, takový jedinečný a originální design okenní otvor nejen ozdobí místnost, ale také chrání před pronikáním jasného slunečního světla, pouličního osvětlení a zvědavých očí cizích lidí. Pokud se v kanceláři společnosti nebo podniku používají rolety s potiskem, objeví se další prostor pro umístění reklamních produktů, které upoutají pozornost a přitáhnou pozornost zákazníků..

Pohledy

Podle toho, jaký materiál se používá k výrobě žaluzií s fototiskem, a také podle toho, jak jsou pásy umístěny, pro tento dekorační prvek existuje několik možností:

 • Vertikální – jsou považovány za nejpřijatelnější možnost použití výkresu. Lamely jsou dostatečně široké a lze je otáčet v různých úhlech. Na svislé verze můžete umístit libovolný obrázek, protože jsou instalovány na panoramatická okna nebo balkonové bloky. Takový prvek dekoru je vyroben z textilně-syntetického materiálu, na který barva perfektně sedí.

 • Role mají jasný fotografický tisk. Skvěle budou vypadat v ložnici, obývacím pokoji, dětském pokoji a dokonce i v kuchyni. Takové žaluzie jsou vyrobeny s potiskem ve formě obdélníkového plátna vyrobeného ze silné tkaniny, která není rozřezána na samostatné kusy-lamely. K nastavení výšky se používá horizontální hřídel, s jejíž pomocí se podobný atribut zvedá a spouští. Tato možnost je kompaktní, protože je velmi často umístěna v okenním otvoru. Hlavním rysem roll-up modelů je, že obrázky na nich jsou nejrealističtější a nejvěrohodnější..

 • Horizontální. Fotografický tisk v této verzi lze aplikovat na plast, dřevo, tkaninu nebo kov. Jsou to horizontální lamely, které se pohybují podél všech vodítek a mění svou polohu vzhledem k rovině okenního skla. Takové příslušenství pro okna je nejméně běžné, protože je mnohem obtížnější aplikovat krásný vzor na úzké lamely než na široké analogy nebo na pevné plátno..

Metody aplikace obrázků

Nejoblíbenější způsoby tisku obrázků na žaluzie jsou dvě možnosti:

 1. Tepelné těsnění. Předem vytvořený tisk na specializované paletě se přenese na žaluzie. Provádí se lisováním za tepla pomocí barev na vodní bázi, což zajišťuje ekologičnost materiálu..
 2. UF tisk předpokládá inkoustovou distribuci inkoustu do horizontálních a vertikálních atributů. Taková barva může zaschnout pouze pod vlivem ultrafialového záření. Při aplikaci potisku je třeba počítat s tím, že se jednotlivé části žaluzií mohou navzájem mírně překrývat..

V dalším videu můžete sledovat, jak se obrázek aplikuje na rolety..

Pravidla pro používání barev

Barva pozadí a potisk aplikovaný na žaluzie by měl v designu místnosti vypadat harmonicky..

Proto dodržujte určitá pravidla:

 • Obraz by se měl překrývat se vzorem na tapetě nebo použitém textilu, například polštáři, ubrusech, přehozech, koberečcích a dalších dekorativních prvcích.
 • Tisk fotografií funguje jako nezávislý dekorativní prvek, který proměňuje monochromatickou místnost. V tomto případě je lepší nepoužívat jiné výkresy. V tomto případě náladu navodí rolety s tiskem fotografií.
 • Žaluzie s potiskem fungují jako sémantická dekorace místnosti: kvetoucí sakura přeměňuje obyčejnou ložnici v japonském stylu na dům se zahradou, obraz nočního města v místnosti v moderním stylu může nahradit pohled z okna, když skutečný pohled na ulici není malebný.

Pokyny pro umístění vzorovaných rolet

Aby se obraz harmonicky hodil do interiéru místnosti, musíte vzít v úvahu funkčnost takové místnosti. Pro školku se kreslená kresba, zvířata, vtipné obrázky stanou skutečnou ozdobou. Pomocí rolet ozdobte plastové okno a zkombinujte je se známými závěsy nebo svislými závěsy. Chcete -li dítě potěšit, zeptejte se na jeho názor, který obrázek pro něj bude příjemnější rozjímat.

Do kuchyně je lepší umístit dřevěné, hliníkové nebo plastové modely, protože jsou praktičtější než jejich látkové protějšky. Pomocí výtisků se zátiší nebo květinami ozdobte tuto místnost a podpořte chuť k jídlu..

Kuchyně se nejčastěji neliší na velké ploše., proto je lepší na křídla nebo rám umístit válečkové nebo vodorovné závěsy, aby nedošlo k zaplnění okenního parapetu. K ozdobení okenních otvorů v ložnici se obvykle používá noční obloha, mořské krajiny, obrazy měst, květiny nebo abstrakce. Nejlepší je zavěsit rolety v ložnici a kombinovat je s obvyklými závěsy nebo svislými modely ze sklolaminátu, které dosahují povrchu podlahy.

V obývacím pokoji se tisk fotografií s krajinným obrazem používá k vizuálnímu rozšíření prostoru, čímž se místnost zvětší. Pro kancelář by ideální možností bylo umístit žaluzie s přímořskou krajinou nebo potisk v orientálním stylu. Modrá podporuje koncentraci a vzory orientálních tkanin mohou přitahovat pohodu. U panoramatických okenních otvorů by bylo nejlepší použít klidnou barvu. Například vyzdobte pokoj monochromatickou fotografií panoráma v noci, přírodní krajinou nebo orientačními body..

Krásně zdobená okna pomohou vytvořit další pohodlnou a útulnou atmosféru vedoucí ke komunikaci a relaxaci, bez ohledu na to, jakou funkci místnost plní..

Nezáleží na tom, jaký design rolet s fotografickým potiskem si vyberete, ať už jde o svislé, vodorovné nebo svitkové modely nebo jaký obrázek chcete použít (květiny, krajiny, zátiší nebo jiné výtisky), místnost se z takovéto dekorace oken promění k nepoznání. Stane se stylovým a jasným, dynamickým a živým zároveň. A samozřejmě, takový design bude odrážet vaši individualitu, naplní místnost útulností a pohodlím a přinese designový zvrat..

Podrobnosti o funkcích rolet s fotografickým potiskem naleznete v následujícím videu.